M. Solopovos vedama „Utena“ laimėjo lyderių mūšį ir tapo reguliaraus sezono nugalėtoja

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) lemiamose reguliaraus sezono rungtynėse, vykusiose kovo 15 dieną, „Utenos” komanda namuose 66:54 (22:14, 14:13, 12:10, 18:17) pranoko Marijampolės „Sūduvos” ekipą.

LMKL čempionės reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą, tad turės namų aikštės pranašumą visuose atkrintamųjų varžybų etapuose. Tiek uteniškės, tiek marijampolietės iš karto pateko į pusfinalį bei ten lauks savo varžovių.
Uteniškės susitikimą pradėjo spurtu 8:0. Beveik 4 minutes taškų nepelniusios viešnios netrukus priartėjo – 9:11. „Utena” komanda neleido varžovėms perimti iniciatyvos ir penkiais be atsako pelnytais taškais – 22:14.
Antrajame ketvirtyje tiksliai startavo „Sūduva”, kuri tuoj pat sumažino deficitą iki minimumo – 21:22. Sužaidus beveik penkias minutes rezultatas jau buvo lygus (24:24), tačiau LMKL čempionės spurtavo 8:0 bei susikrovė pranašumą – 32:24. Per likusį laiką šeimininkės dar šiek tiek atitrūko ir įpusėjus mačui komandas skyrė devyni taškai – 36:27.
Vos pasibaigus didžiajai pertraukai uteniškės pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 38:27. Nors čia pat Neringa Skadaitė atsakė dvitaškiu (29:38), bet „Utena” laimėjo atkarpą 10:0 bei grėsmingai atitrūko – 48:29. Marijampolietės per likusias penkias kėlinio minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o pačios įmetė aštuonis, taip gerokai sumažindamos atsilikimą – 37:48.
Lemiamą atkarpą septyniais taškais pradėjo Marina Solopova – 55:37. „Sūduva” neketino nuleisti rankų anksčiau laiko ir surengė spurtą 8:0, po kurio sugrąžino intrigą – 49:57. Svarbiu metu Gintarė Mažionytė pelnė penkis taškus iš eilės (62:51), taip padėdama „Utenai” atlaikyti varžovių spurtą bei išsaugoti pergalę savo rankose.