D. Bičkauskio vedamas „Juventus“ įveikė „Šiaulius“

Ketvirtadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Utenos „Juventus“ 93:90 (28:22, 23:22, 17:22, 26:24) įveikė Šiaulių „Šiaulius“ ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Pirmuosius rungtynių taškus iš po krepšio pelnė Mindaugas Kupšas (2:0), o „Šiauliai“ į tai atsakė taikliu Armino Urbučio tritaškiu (2:3). Metimą pajautęs A. Urbutis pelnė dar keturis taškus be atsako ir suteikė svečiams penkių taškų pranašumą (2:7). Įstrigusį uteniškių puolimą taikliu dvitaškiu metimu pataisė M. Kupšas, netrukus Dovis Bičkauskis pridėjo du taškus su varžovo pražanga ir pataikęs papildomą baudos metimą išlygino rungtynių rezultatą (7:7). Simas Buterlevičius įsmeigdamas tritaškį atidarė šeimininkų tolimų metimų sąskaitą, o sekančioje atakoje D. Bičkauskis įsmeigdamas dar vieną, ją papildė (15:11). Sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę uteniškiai po Dino Pitos taiklių baudos metimų įgijo šešių taškų persvarą, kurią išsaugojo iki kėlinio pabaigos (28:22).

Sėkmingą žaidimą į antrąjį ketvirtį atsinešę „Juventus“ krepšininkai po taiklaus D. Pitos tritaškio skirtumą paaugino iki devynių taškų (31:22). Neilgai trukus tas pats D. Pita išprovokavo varžovo pražangą ir pataikęs abu baudų metimus suteikė šeimininkams dviženklę persvarą (35:25). Įpusėjus kėliniui Nickas Zeisloftas įsmeigė tolimą metimą ir sumažino „Šiaulių” atsilikimą (38:33), tačiau penkis taškus iš eilės pelnęs M. Kupšas sugrąžino „Juventus” saugesnę aštuonių taškų persvarą (45:37). Per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką uteniškiams pavyko išsaugoti šiek tiek aptirpdytą pranašumą (51:44).

Trečiojo kėlinio starte M. Kupšas sudrebino šiauliečių krepšį galingu dėjimu, sekančioje atakoje varžovai atsakė tuo pačiu, dėjimo autorius – A.Urbutis (53:46). Po ilgosios pertraukos sugrįžę Antano Sireikos auklėtiniai pradėjo naikinti susikrautą deficitą, D. Sabeckis ir Evaldas Šaulys įsmeigė po tritaškį ir sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų (57:54). Įsismaginusius svečius prasiveržimu pelnydamas taškus pristabdė D.Bičkauskis (59:54), tačiau neilgam. Rytis Pipiras realizavo dviejų taškų vertės metimą ir savo komandos deficitą sumažino iki minimumo, sekančioje atakoje A. Urbutis pridėjo dar vieną dvitaškį ir „Šiauliai” išsiveržė į priekį (63:64). Iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės D. Bičkauskis taikliu tolimu metimu pagerino uteniškių situaciją (66:64).

Lemiamą ketvirtį taikliu dvitaškiu metimu atidarė Vytautas Šarakauskas išlygindamas rezultatą (68:68). „Juventus” į tai atsakė Maksimo Kornienko dvitaškiu su varžovo pražanga ir K. Guščiko taškai iš po krepšio (73:68). Kėliniui persiritus į antrąją pusę po taiklių Kristupo Žemaičio baudos metimų šiauliečių deficitas vėl buvo minimalus (81:80), tačiau tada „Juventus” krepšininkai iniciavo spurtą 5:0 ir susigrąžino saugesnę šešių taškų persvarą (86:80). Iki ketvirčio pabaigos likus minutei N. Zeisloftas įsmeigė tolimą šūvį ir rezultatą išlygino (89:89), bet M. Kupšas pelnė taškus iš po krepšio ir paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis išvedė „Juventus” į priekį (91:89) ir galiausiai uteniškiai šventė pergalę (93:90).

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Dovis Bičkauskis, 18 – Mindaugas Kupšas, 16 – Arvydas Šikšnius, 15 – Dino Pita, 13 – Karolis Guščikas.

„Šiaulių” komandoje rezultatyvumu pasižymėjo 24 taškus surinkęs Arminas Urbutis, 17 – Nickolas Zeisloftas, 14 – Laurynas Birutis.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.