„Juventus“ kelialapio į pusfinalį neiškovojo

Kovo 28 dieną FIBA Europos taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje Utenos „Juventus“ krepšininkai 85:68 (19:15, 31:8, 15:23, 20:22) turėjo pripažinti Avelino „Sidigas“ ekipos pranašumą. Patekdami į šio turnyro ketvirtfinalį Žydrūno Urbono auklėtiniai perrašė klubo istoriją, deja, kelialapio į pusfinalį iškovoti nepavyko.

Pirmuosius rungtynių taškus tolimu metimu pelnė Jasonas Richas (3:0). „Juventus“ taškų sąskaitą pataikydamas vieną iš dviejų baudų metimų atidarė LaRonas Dendy (3:1). Netrukus tas pats J. Richas baudų metimais ir Kyrylas Fesenko pataikydamas iš po krepšio suteikė varžovams 5 taškų persvarą (6:1). Sulaukęs Dovio Bičkauskio perdavimo L. Dendy pelnė dvitaškį nutraukdamas „Sidigas“ krepšininkų spurtą (6:3). Iki ketvirčio pabaigos likus šiek tiek daugiau kaip trims minutėms uteniškių deficitas tik augo, po Bruno Fitipaldo tritaškio skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 9 taškų (15:6). Paskutinę kėlinio sekundę Arvydas Šikšnius įsmeigė tolimą metimą sušvelnindamas rezultatą (19:15).

Nors pirmojo kėlinio pabaigoje pavyko sumažinti atsilikimą iki 4 taškų, antrajame Ž. Urbono auklėtiniai puolime visiškai užstrigo. Ketvirtąją ketvirčio minutę B. Fitipaldo pelnytas dvitaškis Avelino klubui sugrąžino 9 taškų persvarą (28:19), o iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus dviem minutėms Dezas Wellsas pelnė du taškus su pražanga ir pataikydamas baudos metimą padidino svečių persvarą iki 20 taškų (43:23). Įsibėgėjusių šeimininkų „Juventus“ krepšininkams nepavyko sustabdyti ir per likusį kėlinio laiką, į ilgąją pertrauką „Sidigas” ekipa išsinešė didžiulę taškų atsargą (50:23).

Į antrąją rungtynių pusę sugrįžę Ž. Urbono auklėtiniai nuo pirmųjų trečiojo kėlinio sekundžių puolė naikinti susikrautą triuškinamą deficitą. S. Buterlevičius įsmeigė tritaškį ir iniciavo „Juventus“ sėkmingą atkarpą 0:8 (50:31). Netrukus šeimininkų gretose pasižymėjo Italijos rinktinės įžaidėjas Arielis Filloy’us pelnydamas dviejų taškų vertės metimą ir nutraukdamas Lietuvos klubo spurtą (52:31). Likusį trečiojo ketvirčio laiką vyko kova taškas į tašką, o svečiams tai leido išlaikyti po pasitarimo rūbinėje aptirpdytą deficitą ir lemiamame ketvirtyje startuoti su 19 taškų atsilikimu (65:46).

Ketvirtajame kėlinyje taškus iš po krepšio pelnė M. Kornienko dar labiau sumažindamas antrojo ketvirčio metu varžovų susikrautą persvarą (65:48). Prabėgus porai minučių „Juventus“ taškus pelnė jaunasis Jonas Zakas (70:54). Tačiau lemiamo ketvirčio laikas negailestingai tirpo, o charakterį antroje rungtynių dalyje pademonstravusiems uteniškiams taip ir nepavyko pasivyti saugų pranašumą įgijusių „Sidigas“ krepšininkų (85:68).

„Juventus“ gretose rezultatyviausiai ir naudingiausiai rungtyniavo Maksimas Korniienko pelnęs 18 taškų atkovojęs 12 kamuolių ir surinkęs 28 naudingumo balus. 15 taškų surinko Mindaugas Kupšas, 10 – Arvydas Šikšnius, 8 – Jonas Zakas.

Avelino klube išsiskyrė 17 taškų surinkęs D’Ercole Lorenzo, 14 – Jasonas Richas, 10 – Dezas Wellsas.