Krašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams
ProjektaiKrašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams
2014 gruodžio 17, Trečiadienis 08:40

Krašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams

Krašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams
 • Jorūnė MERKYTĖ

Gražiai sutvarkyti parkai gražina mūsų miestą ir tarnauja uteniškiams – tai puiki vieta ne tik į darbą ar iš darbo skubantiems, bet ir sportą pamėgusiems miestelėnams.
Šiuo metu baigiamas tvarkyti Krašuonos parkas, kurio erdvės pritaikytos miesto bendruomenės poreikiams, jis džiugina miesto gyventojus ir svečius.

Anksčiau tekdavo bristi
Kone tris dešimtmečius Utenoje gyvenanti Genovaitė anksčiau kasdien skubėdavo per Krašuonos parką į savo darbovietę. Šiandien ji senjorė, tad rytais skubėti nėra kur. Ji atsikelia ir išeina į šalia jos namų esantį Krašuonos parką šunelio pavedžioti, grynu oru pakvėpuoti. Moteris neįsivaizduoja savo gyvenimo didmiestyje, kur nei parkų, nei poilsio zonų nėra. Anot jos, čia – tikras rojus. Ir mažam, ir pagyvenusiam.
Anais laikais, kaip prisimena Genovaitė, šis parkas nebuvo patraukli vieta: rudenį, merkiant lietui, žmonėms tekdavo klampoti per purvą, o prasidėjus pavasario polaidžiui, takai kartais būdavo sunkiai išbrendami. Be to, tamsiu paros metu parke buvo nejauku, nes nebuvo įrengtas apšvietimas.
Atsižvelgiant į tai, dar anksčiau nuspręsta sutvirtinti per parką vinguriuojančios Krašuonos upės krantines, sutvarkyti jos prieigose esančias viešąsias erdves. Įrengus takus, modernų apšvietimą, gamtą mėgstantiems uteniškiams atsirado galimybė ne tik pasivaikščioti, bet ir pasivažinėti dviračiais, riedučiais, atsirado palankesnės sąlygos lankytis parke ir neįgaliesiems. Čia pastatyta suoliukų, šiukšliadėžių, o per Krašuonos upę įrengus tiltą, darbas palengvėjo specialiųjų tarnybų darbuotojams bei komunalininkams.

Krašuonos parkui – daugiau nei 4 mln. litų

Utenos rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti darnią Utenos ekonominio augimo centro plėtrą, sukurti patrauklią socialinę, aktyvaus poilsio infrastruktūrą Utenos miesto bendruomenės nariams bei suformuojant patrauklią investicinę aplinką verslo vystymuisi, įgyvendina projektą „Krašuonos upės krantinių ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas ir pritaikymas miesto bendruomenės poreikiams, sukuriant miesto aktyvaus poilsio zoną" pagal 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Šiam projektui iš viso skirta 3 mln. 391 tūkst. litų iš Europos Sąjungos fondų paramos (bendra projekto vertė – daugiau nei 4 milijonai litų, iš jų LR valstybės biudžeto lėšos – 299 tūkst. litų, Utenos rajono savivaldybės lėšos – 338 tūkst. litų). Papildomų lėšų prireikė dėl sprendimo atlikti nemažai papildomai darbų: įrengti dviračių takus ir tiltą per Krašuonos upelį, sutvarkyti futbolo aikštyną, įrengti universalią daugiafunkcę sporto aikštelę, kelis kompleksinius lauko treniruoklius bei paplūdimio tinklinio aikštelę.
Šių metų vasaros pradžioje pradėjus vykdyti projektą (darbus atlieka AB „Utenos melioracija), pratęstos pėsčiųjų takų sistemos ir apšvietimas, sutvarkant Krašuonos upės krantines ir aplinkinę teritoriją, dalį Krašuonos parko teritorijos, iki Krašuonos gyvenamojo kvartalo. Sutvarkius upės krantines ir aplinkines viešąsias erdves, netoli esančių gyvenamųjų kvartalų gyventojams ir miesto svečiams atsirado patraukli vieta aktyviai pailsėti, pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar riedučiais. Krašuonos parke yra įrengta vienintelė Utenoje šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, todėl čia atvyksta gyvūnų mylėtojai ir turėtojai iš įvairių Utenos miesto mikrorajonų. Įrengti tilteliai per Krašuonos upelį, nauji pėsčiųjų takeliai su apšvietimu.

Modernus stadionas trauks sportininkus
Visą šiltąjį sezoną šalia Utenos „Saulės" gimnazijos burzgė sunkiasvorė technika, triūsė darbininkai. Tačiau darbai dar nebaigti: baigiamos įrengti tribūnos žiūrovams, o vėliau bus tvarkomas stadiono apšvietimas. Kitąmet, kai šis stadionas bus visiškai užbaigtas, galės naudotis tiek „Saulės" gimnazijos bendruomenė, tiek miestelėnai. Artimiausiu metu šalia stadiono bus įrengti keli treniruokliai bei vaikų žaidimų aikštelė mažiesiems. „Kadangi Krašuonos parkas yra drėgnoje vietoje, o pavasarį baiminamasi dėl to, kad jį gali užlieti, teko ieškoti vietos vaikų žaidimų aikštelei. Ją nuspręsta įrengti šalia stadiono", – teigė projektuotojai. Į šį stadioną ves neįgaliesiems pritaikytas takas.
Utenos „Saulės" gimnazijos direktorius, Lietuvos beisbolo pradininkas ir Utenos „Vėtros" klubo prezidentas Valentinas Bubulis teigė, kad tuomet, kai jis pradėjo vadovauti šiai ugdymo įstaigai, buvusio stadiono, pasak jo, blogesnio nebuvo ne tik mūsų rajone, bet ir visoje apskrityje. „Man buvo šioks toks šokas – anuometinio stadiono neregistravo net higienos centras", – trumpai apibūdino gimnazijos vadovas, manantis, kad modernus ir šiuolaikiškas stadionas bus puiki vieta sportuoti gimnazistams, taip pat ši vieta pritrauks ir daugiau miesto bendruomenės narių. „Dabar visos trys Utenos gimnazijos turės vienodus stadionus", – šypsojosi V. Bubulis.
Modernus stadionas su universalia daugiafunkce sporto aikštele, tinkančia krepšinio, lauko teniso, badmintono sporto šakoms, bus ne tik estetiškai patrauklus, bet ir taps stimulu sportuoti.

Linos Narčienės, Rolando Maniušio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje bus dar vienas parkas

  Ketvirtadienį, birželio 28 dieną, Utenos rajono savivaldybėje projekto vadovas Vainius Pilkauskas ir UAB „Želdynai“ projekto rengėjas Regimantas Pilkauskas pristatė želdynų teritorijos formavimo ir kraštovaizdžio būklės gerinimo Vyžuonaičio parke projektą. Pristatyme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės vadovai, projekto organizatoriai Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus specialistai, gyventojai, žiniasklaidos atstovai.

 • Paskelbtas Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus Leliūnuose projektų konkursas

  Utenos rajono savivaldybės administracija paskelbė Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus, esančio Topolių g. 1, Leliūnuose, Utenos rajone, įrengimo projektų konkursą.

 • Ką verta aplankyti Lietuvoje?

  Kviečiame keliauti po ypatingą Lietuvą – mūsų krašto saugomas teritorijas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuruojanti nacionalinių ir regioninių parkų veiklą, šią vasarą siūlo aplankyti naujai sutvarkytas ir pritaikytas lankyti vietoves. Kadangi šiais metais Lietuvos nacionaliniai parkai mini 25-metį, tai siūlomi maršrutai daugiausiai drieksis Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionalinių ir Trakų istorinio nacionalinio parko ribose.

 • Latvės domėjosi Utenos parkais

  Birželio 16 dieną Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Preili (Latvija) miesto, jau ne pirmus metus bendradarbiaujančio su Utena, delegacija, kurią sudarė Preili rajono merė Maruta Plivda bei Preili rajono savivaldybės Plėtros departamento projektų koordinatorės Liga Upeniece ir Inese Matisone.

 • Į nacionalinius ir regioninius parkus – su lankytojo bilietu

  Nuo gegužės 15 dienos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojai galės paremti saugomas teritorijas ir įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Šią žinią gegužės 6 dieną pristatė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.

 • Smėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai

  Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą, kuriame penkis darbus pateikė autoriniai kolektyvai ir autoriai. Šie projektai kurį laiką buvo eksponuojami Utenos rajono savivaldybės administracijos I aukšte – juos įvertinti buvo galima kiekvienam į savivaldybę užsukusiam mūsų rajono gyventojui ar miesto svečiui.

 • Smėlynės parkas uteniškiams taps traukos centru?

  Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą ir šių metų spalio mėnesį 31 dieną buvo gauti penkių autorių ar autorių grupių darbai. Projektai eksponuojami visą gruodį Utenos rajono savivaldybės administracijos patalpose Utenio a. 4, Utena, I aukšte.
  Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė kviečia uteniškius aplankyti parodą darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. ir šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. Viešas projektų aptarimas, dalyvaujant komisijos nariams, kuriame projektus vertins recenzentas, vyks gruodžio mėnesį.

 • Kitąmet uteniškių laukia naujos pramogos

  Kitąmet vasarą tiek mažieji, tiek suaugę uteniškiai galės džiaugtis dar viena pramoga: žaidimo aikštelėmis ir sveikatingumo taku, kurie iki 2015 metų liepos 1 dienos turėtų atsirasti Vyžuonos parke.

 • Pirmasis Lietuvos nacionalinis parkas mini 40 metų jubiliejų

  Aukštaitijos nacionalinis parkas įkurtas kalvotoje ir miškingoje Rytų Lietuvos teritorijoje, maždaug 100 km atstumu į šiaurę nuo Vilniaus, trijų administracinių rajonų – Ignalinos, Utenos ir Švenčionių – sandūroje.

 • Vyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų

  Praėjusią savaitę Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo didinamas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimas Vyžuonos parko Utenoje ir jo prieigų kompleksiniam sutvarkymui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5986
Vakar apsilankė:8214
Šią savaitę apsilankė:62691
Šį mėnesį apsilankė:147490
Viso (nuo 2015-02-16):12498924
Šiuo metu naršo:
121
2020-02-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!