Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai
LietuvaDarbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai
2017 vasario 21, Antradienis 09:19

Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai

Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai

Nuo vasario 20 dienos darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo du viceministrai – Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza. Jie kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų bei kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo sritis.

Viceministro pareigas pradėjo eiti Giedrimas Jeglinskas, buvęs banko „Citigroup" korporacinės bankininkystės viceprezidentas. Jis kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų sritį. Pastaruoju metu dirbęs Varšuvoje, prieš tai G. Jeglinskas dirbo „Citigroup" kapitalo rinkų ir korporacinių finansų specialistu Sidnėjuje, Singapūre ir Tokijuje. Jis taip pat yra buvęs Lietuvos kariuomenės karininkas, tarnavo būrio vado pareigose Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, žvalgybos karininku Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.
G. Jeglinskas yra baigęs karo akademiją West Pointe, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį. Jis taip pat turi nacionalinio saugumo studijų magistro laipsnį, kurį jam suteikė Georgetown universitetas Vašingtone bei verslo administravimo magistrą, įgytą Kolumbijos verslo mokykloje Niujorke.
„Augant gynybos biudžetui turime užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų investuojamos skaidriai ir efektyviai. Tikiu, kad mano patirtis kariuomenėje ir tarptautinėje bankininkystėje padės transformuoti dabartinę Lietuvos krašto apsaugos pirkimų sistemą į atvirą ir atskaitingą struktūrą, kuri sustiprins ilgalaikį šalies saugumą", – sakė G. Jeglinskas.
Vasario 21 dieną prie ministro R. Karoblio komandos prisijungė Edvinas Kerza, kuravęs svarbiausių informacinių sistemų projektų valdymą Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. E. Kerza Krašto apsaugos ministerijoje bus atsakingas už kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo klausimus.
„Savo uždaviniais laikau efektyvesnį kibernetinį, hibridinį ir informacinį saugumą, – sakė E. Kerza. – Hibridinėms atakoms intensyvėjant, privalome operatyviai spręsti mūsų atsparumo didinimo klausimus ir stiprinti saugą valstybėje užtikrinančius pajėgumus bei gebėjimus".
E. Kerza yra įgijęs statistikos magistro ir inžinerinės informatikos bakalauro laipsnį Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Atsistatydina teisingumo viceministras Raimondas Bakšys

  Teisingumo viceministras Raimondas Bakšys pranešė pasitraukiantis iš užimamų pareigų. „Susidariusiomis aplinkybėmis nebematau galimybių toliau vykdyti pradėtas reformas ir įgyvendinti iškeltus politinius uždavinius“, – susitikime su M. Vainiute sakė R. Bakšys.

  Teisingumo ministerijos inf.

 • Šiauliuose nutūpė moderniausi pasaulyje naikintuvai

  Balandžio 27 dieną Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vizitui apsilankė du Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų penktosios kartos naikintuvai F-22 „Raptor". Tai pirmas kartas, kai tokie JAV orlaiviai atskrido į Lietuvą. Pratyboms į Europą tokius naikintuvus atsiuntusios JAV demonstruoja savo tvirtus ir nepalaužiamus kolektyvinės gynybos įsipareigojimus visai Europai.

 • Išrinkti šalies etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio etalonai

  Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas apdovanojo Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso nugalėtojus. Konkursas parodė, pasak ministro, kad regionuose daroma labai daug gražių darbų, tik dar per mažai jie garsinami. Vietos bendruomenių iniciatyvos ir pastangos kartais svarbesnės nei ES parama, nes pasiekiama įspūdingų rezultatų.

 • Krašto apsaugos savanorių pajėgoms – 25 metai

  Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba.

 • Vytautas Vigelis paskirtas kultūros viceministru

  Liepos 2 dieną darbą Kultūros ministerijoje pradeda buvęs Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis. Viceministras kuruos regionų ir profesionalaus meno sritis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8006
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34587
Šį mėnesį apsilankė:34587
Viso (nuo 2015-02-16):13836149
Šiuo metu naršo:
126
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!