Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai

Nuo vasario 20 dienos darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo du viceministrai – Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza. Jie kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų bei kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo sritis.

Viceministro pareigas pradėjo eiti Giedrimas Jeglinskas, buvęs banko „Citigroup” korporacinės bankininkystės viceprezidentas. Jis kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų sritį. Pastaruoju metu dirbęs Varšuvoje, prieš tai G. Jeglinskas dirbo „Citigroup” kapitalo rinkų ir korporacinių finansų specialistu Sidnėjuje, Singapūre ir Tokijuje. Jis taip pat yra buvęs Lietuvos kariuomenės karininkas, tarnavo būrio vado pareigose Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, žvalgybos karininku Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.
G. Jeglinskas yra baigęs karo akademiją West Pointe, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį. Jis taip pat turi nacionalinio saugumo studijų magistro laipsnį, kurį jam suteikė Georgetown universitetas Vašingtone bei verslo administravimo magistrą, įgytą Kolumbijos verslo mokykloje Niujorke.
„Augant gynybos biudžetui turime užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų investuojamos skaidriai ir efektyviai. Tikiu, kad mano patirtis kariuomenėje ir tarptautinėje bankininkystėje padės transformuoti dabartinę Lietuvos krašto apsaugos pirkimų sistemą į atvirą ir atskaitingą struktūrą, kuri sustiprins ilgalaikį šalies saugumą”, – sakė G. Jeglinskas.
Vasario 21 dieną prie ministro R. Karoblio komandos prisijungė Edvinas Kerza, kuravęs svarbiausių informacinių sistemų projektų valdymą Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. E. Kerza Krašto apsaugos ministerijoje bus atsakingas už kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo klausimus.
„Savo uždaviniais laikau efektyvesnį kibernetinį, hibridinį ir informacinį saugumą, – sakė E. Kerza. – Hibridinėms atakoms intensyvėjant, privalome operatyviai spręsti mūsų atsparumo didinimo klausimus ir stiprinti saugą valstybėje užtikrinančius pajėgumus bei gebėjimus”.
E. Kerza yra įgijęs statistikos magistro ir inžinerinės informatikos bakalauro laipsnį Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas