Greitį mėgstančius vairuotojus drausmins išmanieji šviesoforai
LietuvaGreitį mėgstančius vairuotojus drausmins išmanieji šviesoforai
2016 balandžio 25, Pirmadienis 15:23

Greitį mėgstančius vairuotojus drausmins išmanieji šviesoforai

Greitį mėgstančius vairuotojus drausmins išmanieji šviesoforai

Lietuvos keliuose kasmet įrengiama vis daugiau greičio mažinimo priemonių – iškiliųjų perėjų, greičio ribojimo kalnelių, kelių iškreivinimų. Pernai valstybinės reikšmės keliuose buvo įdiegta ir naujovė – išmanieji šviesoforai, kurie į greičio viršijimą reaguoja raudonu signalu. Įvertinus jų efektyvumą, per artimiausius trejus metus tokių šviesoforų gerokai padaugės.

„Manau, kad naujieji šviesoforai Lietuvoje taps rimta auklėjamąja priemone greitį mėgstantiems vairuotojams, kurie bus skatinami gerbti kitus eismo dalyvius. Šių šviesoforų veikimo principas paprastas: viršiji greitį – gaišti laiką pats ir gaišini kitus. Dėl pažeidėjo kaltės įsijungus raudonam signalui, prie šviesoforo turės sustoti ir laukti net ir tie automobilių vairuotojai, kurie važiuoja į priešingą pusę", – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Pernai valstybinės reikšmės kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, Aukštelkės gyvenvietės teritorijoje, ir kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, Karmėlavos miestelyje, buvo įrengti šviesoforai, turintys papildomą funkciją – greičio radarus, kurie automatiškai įjungia draudžiamąjį signalą automobiliams, jei fiksuojamas greičio viršijimas. Artėjančius prie tokio tipo šviesoforų vairuotojus apie greičio kontrolę iš anksto įspėja informaciniai skydai.
Vertinant Europos Sąjungos valstybių saugaus eismo gerąją patirtį pastebima, kad viena efektyvesnių priemonių, padedančių sudrausminti greitį viršijančius pažeidėjus, yra išmaniųjų šviesoforų įrengimas pavojinguose kelių ruožuose. Išmanieji šviesoforai sėkmingai naudojami Skandinavijos šalyse, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje.

Susisiekimo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Svarbi žinia vairuotojams: atnaujintos šviesoforų įrengimo taisyklės

    Atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai diegiamą prie eismo srautų prisitaikantį jutiklinį šviesoforų valdymą, Susisiekimo ministerija atnaujino Kelių šviesoforų įrengimo taisykles.

  • Sugedusio šviesoforo žiedinė sankryža nepakeis – teks taisyti...

    Nuo ankstyvo penktadienio ryto geltona akimi mirksintis šviesoforas Kupiškio ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje vis labiau piktina tiek uteniškius, tiek pravažiuojančius vairuotojus. „Kiekvieną akimirką gali įvykti nelaimė, o gal ir buvo tokių, – portalui udiena.lt sakė netoliese šviesoforo gyvenantis Algirdas. – Keletą kartų per dieną kertu šią sankryžą, kartą mačiau vos ne kaktomuša susidūrusius iš trijų skirtingų pusių važiavusius automobilius. Nesuprantu, kaip galima tiek laiko laukti nelaimės nieko nedarant..."

  • Pagerės transporto eismas Vilniaus sankryžose Molėtų kryptimi

    Šio pavasario pabaigoje vykusio susitikimo metu SĮ „Susisiekimo paslaugos" (SĮSP) ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie LR Susisiekimo ministerijos (LAKD) specialistai aptarė bendradarbiavimo galimybes, dėl transporto srautų valdymo ir koordinavimo Molėtų plente (kelias A14).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:694
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:47214
Šį mėnesį apsilankė:47214
Viso (nuo 2015-02-16):13848776
Šiuo metu naršo:
98
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!