Valdovų rūmuose pagerbti geriausi šalies abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai
LietuvaValdovų rūmuose pagerbti geriausi šalies abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai
2015 liepos 30, Ketvirtadienis 13:22

Valdovų rūmuose pagerbti geriausi šalies abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai

Valdovų rūmuose pagerbti geriausi šalies abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai

110 abiturientų, kurie 3 ar daugiau valstybinių brandos egzaminų išlaikė surinkdami maksimalų balų kiekį, šiandien Valdovų rūmuose pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Abiturientų, kurie būtų išlaikę tris ir daugiau egzaminų, įvertintų 100 balų, mūsų rajone nebuvo.

Ceremonijos metu taip pat pasveikinti ir 10 profesinių mokyklų absolventų, kurie, sėkmingai išlaikę egzaminus, įgijo aukščiausią kvalifikacinę kategoriją, yra tapę įvairių profesinio meistriškumo konkursų laureatais.
„Didžiuojuosi jumis visais, gerai besimokiusiais, ir jūsų mokytojais, kurie jus užkrėtė žinių troškimu, ir jus auklėjusiais tėvais. Linkiu neprarasti smalsumo ir kantrybės, studijuoti su ugnele, sėkmingai atrasti savo profesinį kelią. Ateitis priklauso jums – jaunimui, kuris kryptingai dirbs, įgis reikiamų gebėjimų ir mokės juos pritaikyti savo pačių bei visuomenės labui. Tikiu, kad jūs sėkmingai dirbsite Lietuvai", – sveikindama geriausius abiturientus, sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai renkasi studijas mūsų šalyje. Rugsėjį 1414 šimtukais įvertintų abiturientų (84 proc.) savo studijas pradės 26 skirtingose Lietuvos aukštosiose mokyklose. Daugiausia Vilniaus universitete (692), Kauno technologijos universitete (210) ir Lietuvos sveikatos mokslų (154) bei Vilniaus Gedimino technikos universitetuose (116). Tarp šimtukininkų populiariausia aukštoji neuniversitetinė mokykla – Vilniaus kolegija, kurioje studijuos 26 maksimaliu valstybinio brandos egzamino balu įvertinti abiturientai.
Šiemet brandos egzaminų sesijos metu šimto balų įvertinimą už penkis laikytus egzaminus gavo 7 abiturientai – kauniečiai Klaudijus Šyvis ir Kasparas Steponavičius iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos bei Ieva Kaukėnaitė iš Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos" gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno" gimnazijos auklėtinis Kristijonas Kerekeš, Ignas Kriaučiūnas iš Marijampolės marijonų gimnazijos bei Vilkaviškio „Aušros" gimnazijos mokiniai – Jieva Vilkaitytė ir Deimantas Batulevičius.
27 abiturientai brandos egzaminų sesiją užbaigė surinkę 4 šimto balų įvertinimus, 3 šimtukais savo brandos atestatą papuošė dar 76 abiturientai. 4 šimtukais gali pasigirti ne tik mokiniai iš didžiųjų šalies miestų, bet ir mažeikiškiai, kuršėniškis, rokiškėnas. Po 3 šimtukus atestatuose turi abiturientai iš Marijampolės, Biržų, Gargždų, Kretingos, Jonavos, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių ir Tauragės.
Valdovų rūmuose taip pat pasveikintos kirpėjo mokymo programą su pagyrimu baigusios Milena Ramanauskaitė ir Laura Žilytė, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo kvalifikaciją įgijusi Dina Alytė, naftos produktų operatoriaus mokymo programą baigusi Sandra Geležinytė, statybos verslo paslaugų tiekėjo kvalifikaciją įgijęs Evaldas Bernotaitis, automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikas Lukas Bieliauskas, higieninės kosmetikos kosmetologė Liucija Navickaitė, virėja Eitvilė Baltakytė, viešbučio darbuotojo specialybę įgijusi Dovilė Pačkauskaitė bei būsimasis kompiuterių ir organizacinės technikos operatorius Lukas Čeplikas.
Šventėje drauge su geriausias Lietuvos abiturientais ir profesinių mokyklų absolventais dalyvavo ir juos rengę mokytojai bei mokyklų atstovai.
2015 m. brandos egzaminų sesijos metu iš viso 2195 abiturientų darbai buvo įvertinti 100 balų. Po 5 šimtukus gavo 7 mokiniai, po 4 – 27, po 3 – 76, po du – 250, po 1 – 1324 mokiniai. Nors vieną brandos egzaminą surinkdami maksimalų balų kiekį šiemet išlaikė 1684 abiturientai iš 252 mokyklų visoje šalyje. Praėjusiais metais tokių abiturientų buvo 1025.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šių metų šimtukininkai: svajonės apie orią algą ir studijas universitetuose

  Utenoje tradiciškai buvo pagerbti aukščiausius pasiekimus pelnę abiturientai. Liepos 16 dieną iš Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino rankų padėkas ir simbolines dovanėles turėjo atsiimti 18 mūsų rajono gimnazistų, tačiau į oficialią pagerbimo ceremoniją, vykusią Utenos rajono savivaldybės administracijoje, susirinko ne visi. Paaiškėjo, kad sėkmingai mokslus užbaigę uteniškiai darbuojasi šalies įmonėse ar užsienyje.

 • Apdovanoti geriausi mūsų rajono abiturientai

  Penktadienį Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo pagerbti dviejų Utenos miesto gimnazijų abiturientai, kurių žinios brandos egzaminuose buvo įvertintos šimtukais.

 • Šimtukininkams – premjero ir ministrės padėkos

  Antradienį Valdovų rūmuose pagerbti sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikę Lietuvos abiturientai, jų mokytojai ir artimieji. 100 abiturientų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

 • Antradienį Valdovų rūmuose bus pagerbti šimtukininkai

  Vilniuje Valdovų rūmuose vyks šalies abiturientų ir profesinių įstaigų absolventų pagerbimo šventė. Sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusius Lietuvos abiturientus, jų mokytojus ir artimuosius sveikins Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

 • Pasveikinti geriausi rajono abiturientai

  Liepos 15 dieną Utenos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus salėje buvo pasveikinti Utenos rajono abiturientai, valstybinius brandos egzaminus išlaikę aukščiausiu balu. Šiais metais devyni Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientai gavo 12 šimtukų. Aukščiausiu įvertinimu gali džiaugtis ir anglų kalbos egzaminą po dvejų metų pertraukos pakartotinai laikiusi buvusi Adolfo Šapokos gimnazijos mokinė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:76
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:26836
Šį mėnesį apsilankė:175244
Viso (nuo 2015-02-16):12526678
Šiuo metu naršo:
102
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!