„Darom“ akcija kviečia tvarkytis paskutinį balandžio savaitgalį
Lietuva„Darom“ akcija kviečia tvarkytis paskutinį balandžio savaitgalį
2019 balandžio 03, Trečiadienis 10:12

„Darom“ akcija kviečia tvarkytis paskutinį balandžio savaitgalį

„Darom“ akcija kviečia tvarkytis paskutinį balandžio savaitgalį
 • 5 foto

Šįmet Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimeliuose akcija „Darom“ skelbiama balandžio 27-ą 10 valandą dvyliktą kartą rengiamos nacionalinės talkos organizatoriai sykiu siūlo pagalvoti apie kiekvieno gyventojo asmeninę atsakomybę savo aplinkai.

„Tradiciškai „Darom" plėtėsi ir užaugo kaip savanoriškas kolektyvinės atsakomybės renginys, apimantis visą Lietuvą – nuo Biržų iki Druskininkų, nuo Nidos iki Vilniaus. Tuos vienuolika metų mus tenkino gera šeštadienio nuotaika tvarkant savo aplinką ir talkininkų pamatytas rezultatas – kaip švaru aplink ir kiek daug pilnų šiukšlių maišų! Tačiau šį kartą mes klausime: ar galime kiekvienas savo asmeninį „Darom" rengti kad ir kas dieną?" – sakė vienas akcijos įkūrėjų Ignas Brazauskas.
VšĮ „Mes darom" projektų vadovė Justina Anglickytė prisipažino daranti tiek, kad net suerzina savo draugus niurzgėdama apie šiaudelius ar vienkartinius puodelius. „Ir aš darau – stengiuosi valgyti kuo mažiau mėsos. Vykdžiau 10 minučių per dieną iššūkį: 10 dienų iš eilės 10 minučių rinkau šiukšles savo aplinkoje. Domėdamasi gyvenimo be atliekų filosofija, pati stengiuosi vengti atliekų kiek tik galiu. Ir kaip džiaugiuosi, kai draugai parašo, kad pradėjo vengti vienkartinių indų, įsigijo gertuvę ar nedėjo apelsino į plastikinį maišelį", – vardijo ji.
Baigusi ekologijos studijas Vilniaus universitete J. Anglickytė ne tik kuruoja „Darom" veiklas, bet ir skaito paskaitas apie „Zero waste" judėjimą, padeda organizuoti „Fridays for future" renginius Lietuvoje.
„Kartais išėjusi pasivaikščioti tiesiog pasiimu maišą ir imu rinkti šiukšles, – pasakojo VšĮ „Mes darom" direktorė Indra Bukauskienė. – Apskritai mažai valgau mėsos. Vis dėlto prisijungusi prie „Darom" kolektyvo pastebiu, kiek dar daug išmetu plastikinių maišelių, pakuočių ir vis galvoju, ką su jomis daryti."
„Darom" direktorė neslėpė: dar artėjant pačiai jos kuruojamai nacionalinei talkai, kovo mėnesį, nesusilaikė ir... sudalyvavo pasaulyje populiariame socialinių tinklų iššūkyje „Trashtag". Panaršiusi aplink Šilo ežerą pririnko tris maišus pavasarinio „derliaus".
Akcijos generalinio rėmėjo AB „Linas Agro" komunikacijos vadovė Jorinta Zolubaitė pasakojo, jog prieš kelerius metus buvo nusprendusi tvarkyti vieną šiukšliną pievelę. „Ryte ar vakare vedžiodama šunį pasiimdavau kokį didesnį maišą ir rinkdavau šiukšles. Vėliau jau apimdavo azartas kasdien pririnkti kuo daugiau. Nebe maišą, o du. Sunkiausia buvo su asocialių asmenų paliekamu pievoje „turtu" – pradedant monitoriais ir baigiant klozetų dalimis, toks ardymo fabrikėlis... Tačiau daugiau kaip metus užsispyrusi tvarkiau tą pievą. Jie atsineša – aš tą patį vakarą viską išnešu. Ir vieną dieną pastebėjau, kad šiukšlių nebėra!" – dalijosi savo patirtimi J. Zolubaitė.
Jos teigimu, ilgai netrukus teršėjai neapsikentę apleido pievą. „Man atrodo, kad svarbiausia ne pati švari pieva, o įsitraukimas. Kuo daugiau žmonių įsitraukia, tuo mažiau kiti šiukšlins", – įsitikinusi „Lino agro" atstovė.
„Rasos" generalinė direktorė Rasa Girkontienė mano, kad aplinkos tvarka pirmiausia prasideda nuo namų. „Ir aš darau: pirmiausia susitvarkau namie, kruopščiai rūšiuoju atliekas, tad to paties tikiuosi ir iš savo aplinkos", – teigė įmonių, kurios gamyboje naudoja tik atsinaujinančią saulės energiją, vadovė.
I. Brazauskas pridūrė, kad dar iki pirmosios „Darom" akcijos yra padaręs tokią akciją, kai niekas nemato ir niekas nežino – tiesiog dėl savęs. „Dabar mano tikslas yra suartinti žmones per bendrą veiklą. Kai kartu darom, atsiranda ir bendrumo jausmas", – sakė organizatorius.
Ar norėtum ir tu daryti kartu? Netrukus portale „15min.lt" bus paskelbti oficialūs „Darom" taškai – gyventojų atliekos bus išvežamos tik iš jų. Pageidaujančius tvarkytis kitur, „Darom" organizatoriai siūlo sutvarkyti atliekas patiems įprasta tvarka, informaciją apie atliekų surinkimą susiradus savo regiono atliekų tvarkymo centro tinklalapyje.
Aplinkosaugą, pilietinę iniciatyvą ir savanorystę skatinančioje akcijoje „Darom" dalyvauja kiekvienas norintis, prie jos kasmet prisijungia valstybės vadovai, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus lyderiai, verslininkai, moksleiviai.

Organizatorių inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skelbiamos vietos, kurios sulauks akcijos „Darom“ dalyvių dėmesio

  Šeštadienį, balandžio 21 dieną, neabejingus švariai aplinkai suvienys tradicinė 11-oji „Darom“ akcija. Ši pilietinė visas amžiaus grupes suburianti iniciatyva vyks visose 60 šalies savivaldybių, daugiau nei 500 seniūnijų ir daugiau nei 500 mokyklų. Pernai akcija „Darom“ vyko daugiau nei 2 tūkst. surinkimo taškų, akcijoje dalyvavo virš 140 tūkst. žmonių.

 • Metai apsisuko ratu: vėl artėja akcija „Darom“

  Balandžio 21 dieną Utenos rajono gyventojai, įstaigų ir organizacijų darbuotojai kviečiami dalyvauti kasmetinėje aplinkos švarinimo akcijoje Darom 2018“. Kaip skelbia Utenos rajono savivaldybės administracija, šiais metais bus tvarkomas Skaistašilio miškas, o norintys dalyvauti akcijoje kviečiami rinktis balandžio 21 dieną 10 val. prie stadiono „Utenis“ vartų.

 • Permainingas oras „Darom“ švaros ambasadorių neišgąsdino

  Balandžio 22 dieną (šeštadienį) Lietuvoje jau dešimtą kartą vyko visuotinė švarinimosi akcija „Darom". Utenoje ji prasidėjo balandžio 18 dieną (antradienį) – Utenos apskrities Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė tvarkė šiukšlintojų bene labiausiai pamėgtą vietą – teritoriją tarp Pušynėlio g. ir Pramonės g. Prie akcijos, vienijančios mus supančiai aplinkai neabejingus žmones, šiemet prisijungė Utenos miesto, Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Saldutiškio, Sudeikių, Tauragnų, Vyžuonų, Utenos bei Užpalių seniūnijos, buvo paskelbti 38 oficialios tvarkymosi vietos. Permainingo oro nepabūgusių savanorių dėka pagražėjo miškų plotai, parkai, pakelės, vandens telkinių pakrantės, kapinių prieigos, piliakalniai.

 • Kreipimasis į „Darom“ dalyvius: laukiame jūsų nuotraukų

  Balandžio 22 dieną visus šalies gyventojus vėl suburs jubiliejinė nacionalinė tvarkymosi akcija „Darom". Portalas udiena.lt ragina visus mūsų rajono gyventojus, įmonių, įstaigų darbuotojus, bendruomenes ar organizacijas, dalyvausiančias šioje akcijoje, fotografuotis ir siųsti nuotraukas adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 • Akcija „Darom“: skelbiami tvarkymosi taškai Utenos rajone

  Darom ir gamtos padėkos! – su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kviečia dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje „Darom 2017", kuri balandžio 22 dieną 10 val. suburs visus Lietuvos žmones. Jos tikslas – dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.

 • Akcijos „Darom“ dalyviai pašiurpę: Utenos rajone – kalnai padangų

  Šeštadienį šalyje vyko visuotinė švarinimosi akcija „Darom", pritraukusi tuos, kurie neabejingi mus supančiai aplinkai. Ši akcija neaplenkė ir mūsų rajono: visų seniūnijų miesteliuose ir net atokesniuose kaimuose šeštadienį it skruzdės gyventojai plušėjo labiausiai prišiukšlintose vietovėse. Tempė šiukšlių prikimštus maišus, juos krovė į dideles krūvas, degino šakas ir džiaugėsi savo darbais galintys prisidėti prie krašto gražinimo.

 • Po akcijos „Darom“ išgražės 31 mūsų rajono teritorija

  Vos kelios dienos liko iki masiškiausios balandžio mėnesį organizuojamos ir tradicija tapusios akcijos „Darom 2016". Balandžio 23 dieną visoje šalyje vyksianti savanoriška akcija kvies gyventojus aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie savo aplinkos gražinimo.

 • „Darom“ akcijos radiniai: nuo mokinio pažymėjimo iki karučio

  Balandžio 25 dieną tradiciškai visoje Lietuvoje vyko pavasarinė švarinimosi akcija „Darom". Nors šiais metais didžiausias uždavinys buvo išvaduoti nuo šiukšlių vandens telkinius, žmonės, apsiginklavę pirštinėmis, šiukšlių maišais bei sodo rakandais, švarino ir bendro naudojimo miesto erdves, miškus, parkus, paežeres.

 • Kviečia akcija „Darom“: didžiausias dėmesys – vandens telkinių pakrantėms

  Balandžio 24-25 d. šalyje jau aštuntą kartą vyks akcija „Darom 2015". Tai vienas didžiausių renginių Lietuvoje, atkreipiančių dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas šalyje ir visame pasaulyje, bet ir skatinančių savanorystės bei pilietiškumo jausmą. Tai pirmasis tokio masto masinis renginys po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šių metų naujovė – talkos dalyviai gaus „Darom" savanorio pažymėjimą.

 • Povandeninė talka: kalnai butelių, batų, pripučiamų čiužinių...

  Nors visuotinė švarinimosi akcija „Darom 2015" prasidės balandžio 25 dieną, praėjusį savaitgalį uteniškiai, nelaukdami šios oficialiai skelbiamos datos, iš anksto kibo į darbus. Ne vienerius metus vandens telkinių valymą organizuojantis Povandeninės medžioklės klubas „Taikliai" šiais metais taip pat atidavė duoklę savo kraštui ir praėjusį šeštadienį išvalė Sudeikių seniūnijai priklausančios Klovinių užtvankos dugną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1774
Vakar apsilankė:9270
Šią savaitę apsilankė:30858
Šį mėnesį apsilankė:210315
Viso (nuo 2015-02-16):12260665
Šiuo metu naršo:
120
2020-01-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!