Automobiliuose – būtiniausi daiktai vaikui
LietuvaAutomobiliuose – būtiniausi daiktai vaikui
2019 kovo 01, Penktadienis 09:18

Automobiliuose – būtiniausi daiktai vaikui

Automobiliuose – būtiniausi daiktai vaikui

Siekdama geriau atliepti į sudėtingą situaciją patekusio vaiko poreikius, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (Tarnyba) pasirūpino, kad kiekviename Tarnybos automobilyje, kuriuo specialistai vyksta į iškvietimą, būtų krepšys su būtiniausiais vaikui reikmenimis: paklotais pervystymui, sauskelnėmis, drėgnomis servetėlėmis, buteliuko su čiulptuku ir dangteliu, čiulptuku, buteliuku natūralaus vandens, keletu žaislų.

Vaiko teisių apsaugos specialistų, ypatingai dirbančių naktimis, savaitgaliais, nedarbo ir švenčių dienomis (budėtojų), patirtis rodo, kad vaikai, kuriuos jie randa atvykę pagal gautą pranešimą, neretai yra apleisti, neprižiūrėti. Tad specialistams tenka juos ne tik nuraminti, bet ir pamaitinti, nuprausti, sušildyti. Anksčiau darbuotojams tekdavo patiems užsukti į parduotuvę ir pasirūpinti būtinomis vaiko priežiūros priemonėmis, tad šių priemonių turėjimas tarnybiniuose automobiliuose ženkliai palengvins specialistams užduotį – patenkinti tam tikrus vaiko fizinius poreikius.

„Tai, kad mama, tėtis ir kiti artimiausi žmonės nuolat vartoja alkoholį ar/ir narkotines medžiagas, yra dažniausia priežastis, dėl kurios vaikai yra apleidžiami. Jie alksta (pasakoja, kad mama visai negamina valgyti), vaikšto ilgą laiką nepakeistais, nešvariais drabužiais, kenčia, nes apleisti emociškai", – sakė Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Bazelienė, kuri pati važiuoja į šeimos gyvenamąją ar kitą vaiko buvimo vietą, kai gaunama informacija apie galimai pažeidžiamas vaiko teises.

„Namuose dažniausiai tvyro netvarka: daiktai išmėtyti, lovos sujauktos, alkoholio tvaikas, suaugusieji triukšmauja. Iš tokios chaotiškos aplinkos norisi kuo greičiau vaikus perkelti į jiems palankią ir saugią. Tokiose situacijose mums būna išties nelengva surinkti būtiniausius vaiko daiktus, o jeigu dar jaučiame, kad kelionė bus netrumpa... Važiuojant tenka ir sauskelnes pakeisti, pagirdyti ar pamaitinti, verkiantį nuraminti ar tiesiog pasaką pasekti. Kartą teko vieną obuolį į tris dalis padalinti, nes vaikai guodėsi, jog nuo pietų nieko burnoj neturėję. Nuo tada visuomet su savimi vežiojamės krepšelį su obuoliais", – teigė Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Svitojienė.

Gavę pranešimą, kad galimai buvo pažeistos vaiko teisės, vaiko teisių apsaugos specialistai operatyviai reaguoja į kiekvieną pranešimą: apsilanko vaiko gyvenamojoje ar kitoje aplinkoje, kurioje tuo metu yra vaikas, per vieną valandą, jei pranešimas gautas iš policijos, tą pačią dieną, tačiau ne vėliau kaip per šešias valandas, jei pranešimas dėl galimo smurto prieš vaiką gautas iš kitų šaltinių, ir – ne vėliau kaip per tris darbo dienas, jei pranešimas apie galimą vaiko teisių pažeidimą nėra susijęs su smurtu.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Pataria, kaip apsisaugoti ir neįsigyti vogto automobilio

    Automobilio paieškos, kai siekiama įsigyti patikimą transporto priemonę ir nepakliūti į sukčių rankas, dažnam tampa tikru iššūkiu. Praktikoje pasitaiko tokių atvejų, kai vos nusipirkus automobilį jis sugenda arba atvykus į VĮ „Regitrą“ paaiškėjo, jog jis yra ieškomas ir įregistruoti jo tiesiog negalima. Taigi, kaip apsisaugoti nuo tokių atvejų, patarė „Regitros“ specialistai. Beje, primenama, kad, įsigijus automobilį, reikėtų nedelsti jį registruoti savo vardu. Jei transporto priemonė buvo eksploatuota Lietuvoje, tai galite padaryti paprasčiausiai internetu.

  • Trūkstamai automobilio vertės daliai apmokėti – banko finansavimas

    Daugelis šeimų neįsivaizduoja savo gyvenimo be nuosavos transporto priemonės. Turint automobilį greičiau nuvykstama iš vieno taško į kitą, sutaupoma laiko, keliaujama komfortiškai, o ypač dideliu patogumu transporto priemonės turėjimą įvardija šeimos, auginančios mažamečius vaikus. Kai nuosavas automobilis tampa būtinybe, o turimų santaupų nepakanka, sprendimu gali tapti paskola automobiliui įsigyti.

  • Automobilių pirkėjams ir pardavėjams – „Regitros“ patarimai

    „Regitra“ pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai įsigijęs automobilį naujasis savininkas neskuba įregistruoti jo savo vardu, kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis. Kaip apsisaugoti nuo tokių situacijų?

  • Miesto centre – akrobatiniai „Mazdos“ triukai

    Trečiadienį popiet uteniškių dėmesį patraukė neįprastas vaizdas – Aušros gatvėje, netoli parduotuvės „Norfa“ bei Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinio skyriaus, ant tvorelės kabėjo automobilis.

  • Zarasų mieste degė automobilis

    Kovo 22-os paryčiais Zarasų mieste atvira liepsna degė lengvasis automobilis „Škoda Oktavia Style plius“.

  • Nuo smūgio automobilis nuskriejo ant šaligatvio

    Antradienį vienoje avaringiausių A. Baranausko ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje įvyko avarija, kurios metu gerokai apgadinti du lengvieji automobiliai, o vienas iš jų nuo patirto smūgio nuskriejo ant šaligatvio. Laimei, nepasitaikė pėsčiųjų, o vairuotojai susižalojimų išvengė.

  • Valdininkų be dėmesio palikta liepa sumaitojo automobilį

    Pirmadienio vakaras po alinančios kaitros Utenoje buvo neramus: popietę danguje pradėjo tvenktis galingi debesys, o vakare prapliupo smarkus lietus, trankėsi perkūnija ir pakilo smarkus vėjas. Nors vėtra nebuvo smarki, nepavyko išvengti nuostolių.

  • Išsipildė uteniškio svajonė – jis laimėjo automobilį

    Praėjusį sekmadienį „Teleloto" lošime uteniškis Vytautas Cicėnas įrodė, kad svajonės tikrai pildosi. Staliumi Utenoje dirbantis vyras į derybas su vedėju prie seifų žengė ryžtingai, tarsi simboliškai apsirengęs automobilių lenktynių marškinėlius ir nusiteikęs laimėti tai, ko nori.

  • Žvejų turnyro metu laimėtas automobilis

    Žvejų klubo „Vienam gale kablys" organizuojamose kasmetinėse karpių gaudymo „Dynamite Baits, Kur Tu, karpi?" varžybose buvo laimėtas pagrindinis prizas – KIA automobilis. Vakar Vilniuje jis buvo iškilmingai įteiktas varžybų nugalėtojams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1455
Vakar apsilankė:11746
Šią savaitę apsilankė:1455
Šį mėnesį apsilankė:69665
Viso (nuo 2015-02-16):13143830
Šiuo metu naršo:
81
2020-04-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!