Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ baigėsi: nuveikta – daug
KultūraProjektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ baigėsi: nuveikta – daug
2020 liepos 13, Pirmadienis 11:12

Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ baigėsi: nuveikta – daug

Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ baigėsi: nuveikta – daug
 • Sofija JURELIENĖ

Kartu su Joninėmis baigėsi daugiau nei pusantrų metų trukęs Utenos kraštotyros muziejaus vykdytas projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“. Socialinės jautros projektas telkė veikti ir kurti socialinės atskirties grupę – neįgaliuosius, kūrybinio sektoriaus atstovus ir miesto bendruomenę. Projekto metu organizuotas kultūrinis ir visuomeninis veiklumas, vykdytos sociokultūrinės veiklos mažinant atskirtį per paveldo pažinimą.

Nuveikta daug, tačiau svarbiausia – bendrystė

Kaip vardijo D. Urbonienė, projekto dalyviai per visą pusantrų metų laikotarpį nenuobodžiavo. „Amatų klube" buvo organizuota 320 valandų kūrybinių-edukacinių užsiėmimų. Veiklos su mokytojais savanoriais, tradicinių amatų meistrais: vilnos vėlėja Jolita Juneliūniene, karpinių bei medžio raižinių meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene, prieverpsčių gaminimo meistru Albinu Šileika, tradicinių amatų meistre žolininke Aleksandra Stasytiene, tekstilininke Vaiva Lašiene, keramike Ramūne Pranckevičiūte. Taip pat dalyvavo renginiuose „Menas bendrauti", „Dalinkimės: arbata šildo", vykusiame Utenos miesto šventėje, „Šviesioji gyvenimo pusė". Anot pašnekovės, dalyviai daug ką nuveikė ir daug ko išmoko: jie ir siuvo, ir lipdė, ir degė raku keramiką, ir rinko žoleles, ir kepė meduolius, bandė ir austi, ir vyti virves, karpė karpinius ir kūrė medžio raižinius. Dalyvaudami projekto veiklose žmonės susipažino su senosiomis amatininkystės tradicijomis, drauge patyrė ieškojimų ir atradimų grandinę, išgyveno menines patirtis bei įspūdžius, reflektavo ir analizavo.
Pasak „Svirno" vadovės, paaiškėjo, jog turintys negalią vaikai ir suaugusieji yra be galo kūrybiški, jautrūs, labai norintys ir mokantys bendrauti. Visgi, pašnekovės teigimu, ir projekto savanoriams buvo ko pasimokyti iš projekto dalyvių – pirmiausia užsispyrimo, atkaklumo, kantrybės. D. Urbonienė tiki, jog bendravimas su dalyvavusiais projekte nenutrūks ir jam pasibaigus, o užsimezgę santykiai virs gražia, ilgalaike draugyste.

Joninės linksmiau

Projekto baigiamasis renginys vyko Joninių išvakarėse, vidiniame Utenos socialinės globos namų kiemelyje. Liaudiškos muzikos garsai džiugino ne tik stipresnius, vaikštančius gyventojus, bet ir tuos, kurie sunkiai gali palikti savo kambarius – didesnė dalis žiūrovų ir klausytojų buvo įsitaisę ne kiemelyje ant kėdžių, o tiesiog balkonuose. Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Seliavytė" (vadovė Aušrelė Baltuškienė) susirinkusiuosius kvietė kartu padainuoti, o po kurio laiko kelios įsidrąsinusios poros ėmė trepsėti ir suktis.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Gimė Muziejaus ir Meno mokyklos sutartis

  Ketvirtadienį, vasario 6 dieną, Utenos kraštotyros muziejuje atidarant Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių grafikos darbų parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, bei siekiant sustiprinti socialinę partnerystę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir Utenos meno mokyklos vadovas Arūnas Katinas.

 • Devyniasdešimt Utenos kraštotyros muziejaus istorijos puslapių

  Švęsdamas 90-ies metų sukaktį Utenos kraštotyros muziejus lapkričio 19–23 dienomis kvietė savo kraš­to kultūrai ir istorijai neabejingus žmones apsilan­kyti įvairiuose renginiuose – dalyvauti susitikimuo­se, edukacijose, klausytis koncertinės programos, stebėti spektaklį, pakeliauti kultūriniais ekspozicijų, fondų labirintais, užsukti į „kromelį“ bei įsigyti ka­lėdinių dovanų ir pan.

 • Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais

  Šiųmetė Utenos miesto šventė uteniškiams ir svečiams pažers ne vieną staigmeną. Malonių netikėtumų bei akimirkų dovanos ir Pušų alėjoje šalia Dauniškio ežero rengiama akcija-jaukus susitikimas „Arbata šildo“, kurio metu pagal unikalų receptą bus galima išsikepti šventinių meduolių bei sugrįžti į vaikystę prisimenant senovinius žaidimus.

 • Muziejuje mokėsi kurti šiaudinius sodus

  Ignalinos krašto muziejuje buvo surengta įdomi edukacinė popietė suaugusiesiems „Šiaudinių sodų rišimas“. Mokymus vedė šiaudinių sodų vėrimo meistrė, Utenos rajono tautodailininkė Irena Eitminavičienė. Iš Antalieptės kilusi ir dabar Utenoje gyvenanti ir kurianti moteris mielai sutiko pasidalinti savo sugebėjimais.

 • Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ suartins žmones

  Aplenkdami vakarykštį save projekto „Šviesioji gyvenimo pusė“ dalyviai – būsimi savanoriai – dalyvaudami bendrųjų ir specifinių įgūdžių mokymuose, suvokė, kad savanorystės išmokti negalima, bet patyrė, jog galima mokytis dirbti komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti, patirti teigiamų emocijų, pozityviai mąstyti. Mes patys sau atsakėme, kad esame pašaukti kilniam tikslui – bendrai veiklai, kuri mus dar labiau suartins.

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Rumšiškių liaudies buities muziejuje – pažeidimai

  Rumšiškėse atliktas vidaus auditas, kurio metu nustatyti teisės aktų pažeidimai, susiję su valstybės turto naudojimu ir veiklos organizavimu, taip pat rasta įvairių trūkumų, keliančių abejonių dėl finansų kontrolės ir skaidrumo, nepakankamo viešo intereso gynimo. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nurodė pradėti tyrimą dėl muziejus darbuotojų galimų darbo pareigų pažeidimų.

 • Muziejininkė uteniškius supažindins su eglutės puošimo tradicijomis

  Šeštadienį, gruodžio 16 dieną, 11 val. Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena) Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Bronė Juknevičienė kviečia uteniškius į nemokamą paskaitą „Kalėdų eglė: kelias į Lietuvą, puošimo tradicijos“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1376
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:14679
Šį mėnesį apsilankė:76486
Viso (nuo 2015-02-16):14343646
Šiuo metu naršo:
63
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!