Didžiausias dėmesys uteniškio režisieriaus M. Survilos filmui „Sengirė“
KultūraDidžiausias dėmesys uteniškio režisieriaus M. Survilos filmui „Sengirė“
2018 balandžio 09, Pirmadienis 13:43

Didžiausias dėmesys uteniškio režisieriaus M. Survilos filmui „Sengirė“

Didžiausias dėmesys uteniškio režisieriaus M. Survilos filmui „Sengirė“
  • 7 foto

Balandžio 6-os vakarą Panevėžio kino centre „Garsas“ iškilmingai atidarytas XIV tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“, suteikęs žiūrovams daug malonių akimirkų. Raudonu kilimu žengė Lietuvos ir užsienio aktoriai, kino mylėtojai panevėžiečiai ir miesto svečiai. Gausiai susirinkę žiūrovai sudalyvavo jiems netikėtame flashmobe – salėje šalia jų sėdėję Panevėžio pučiamųjų orkestro „Garsas“ muzikantai žiūrovus įtraukė į gyvos muzikos pasirodymą. Originalų atidarymo šou ant scenos surengė kino centro savanoriai svečiams priminę apie šiemet minimą kino centro istorijos 90-metį.

Scenoje visus susirinkusius sveikino užsienio partneriai: Kroatijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec bei visa komanda iš Vokietijos: Liuneno filmų festivalio direktorius Michael Wiedemann, festivalio komisijos narė Anke Höwing, pagrindinis filmo „Kažkur Tongoje“ (Vokietija) aktorius Luis Pintsch ir scenaristė Sarah Schill. Festivalio atidarymo programoje dvejose kino salėse buvo parodyti šeši filmai.

Pilna Didžioji salė žiūrovų susirinko į balandžio 8 dieną vykusią filmo „Sengirė“ premjerą su režisieriumi Mindaugu Survila. Filmo autorius džiaugėsi, kad dokumentinis kinas sulaukė tiek daug žiūrovų dėmesio, nuoširdžiai ir šmaikščiai bendravo su susirinkusiaisiais. Net ir po renginio žiūrovai nesiskirstė norėdami individualiai pabendrauti su režisieriumi bei skatino sukurti daugiau filmų apie gamtą.

Festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ vyks iki balandžio 12 dienos ir europinio kino gerbėjų laukia dar ne vienas susitikimas su filmų režisieriais. Istorinį karinį filmą „55 numeris“ (Kroatija) balandžio 10 d. 17.15 val. atvyksta pristatyti kroatų režisierius Kristijan Milic ir Kroatijos Respublikos laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec. Pasimatymas su filmo „Drugelio miestas“ režisiere Olga Černovaite lauks balandžio 11 d. 17:30 val. Festivalį „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ uždarys atviras dokumentinis filmas „Laimingi žmonės“. Kolumbijoje filmuotą kelionę į laimės ir meilės receptų paieškas pristatys režisierius Ridas Beržauskas.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • „Sengirės fondo“ įkūrėjus vienija kilnus tikslas

    Didinant miškų kirtimų normas bei rezervatams sudarant vos apie vieną procentą visų šalies miškų, sengirės - miškai, kuriems yra bent 300 metų – yra ypač pažeidžiamos. Į komandą susibūrę garsūs visuomenininkai įkūrė „Sengirės fondą“, skirtą apsaugoti daugelio retų ir nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų prieglobsčius – sengires. Anot vieno projekto iniciatorių bei „Sengirė“ filmo kūrėjo Mindaugo Survilos, tai bus ilgaamžė dovana ateitiems kartoms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4487
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:4487
Šį mėnesį apsilankė:15301
Viso (nuo 2015-02-16):14282461
Šiuo metu naršo:
73
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!