Uteniškius vėl kviečia „Sidabrinės gervės naktys“
KultūraUteniškius vėl kviečia „Sidabrinės gervės naktys“
Pranešimas
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/5477
2017 rugpjūčio 01, Antradienis 09:41

Uteniškius vėl kviečia „Sidabrinės gervės naktys“

Šiemet jau aštuntus metus kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys" tradiciškai keliaus po Lietuvos miestus ir džiugins kino mylėtojus. Birželio mėnesį prasidėjusiame ir iki pat rugsėjo mėnesio pradžios vyksiančiame kino festivalyje šiemet bus galima išvysti net 10 kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė" laimėjusių ar jiems nominuotų filmų. Lietuviško kino gerbėjai rugpjūčio 3 dieną 21.30 val. kviečiami susirinkti Utenoje, prie kultūros centro.

Šiais metais kartu su kino festivaliu „Sidabrinės gervės naktys" išskirtinai keliauja tik naujausi filmai. Tarp jų – ir šiemet nacionalinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė" geriausiais pripažinti režisierės Kamilės Milašiūtės trumpametražis vaidybinis kino filmas „Motinos diena", režisieriaus Gedimino Šiaulio animacinis kino filmas „Kaukai" ir kt.
Festivalio organizatoriai uteniškius lietuviško kino mylėtojus kviečia į keturių filmų kino seansą. Festivalio lankytojams bus parodyti du animaciniai filmai – režisieriaus Igno Meilūno „Pono Nakties laisvadienis" ir režisieriaus Nathan Jurevičiaus „Virsmas". Jau apdovanojimą pelniusi režisierė Dovilė Šarutytė pristato dar vieną trumpametražį vaidybinį filmą „8 minutės", vakarą užbaigs režisieriaus Justino Krisiūno ilgametražis filmas „Emigrantai".
Su po atviru dangumi vyksiančio festivalio lankytojais beveik visuose miestuose sveikinsis talentinga teatro, kino ir televizijos aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Jau ne pirmus metus kartu su festivaliu keliaujanti aktorė džiaugiasi, kad būtent jai patikėta ši misija.
„Tai jau ne pirmi metai, kai su šiuo festivaliu keliauju po Lietuvos miestus ir miestelius, todėl man labai smagu, kad aš galiu tapti šios gražios misijos dalimi. Kiekvienais metais su malonumu laukiu šio festivalio. Kadangi jis vyksta vasarą, mes keliaujame su visa šeima. Tai labai gražus renginys – pamatai filmus, susitinki su įvairiais žmonėmis, o jei dar oras geras, tai būni gamtoje ir mėgaujiesi reginiu", – džiaugėsi aktorė.
Kino festivalio vedėja S. Daukšaitė-Petrulėnė sako, kad kiekviename mieste ar miestelyje žiūrovai „Sidabrinės gervės naktys" komandą pasitinka su dideliu džiaugsmu. „Yra tam tikri miestai, kur mes jau žinome, kad mus labai myli ir ten visuomet laukia gražus sutikimas. Tačiau, kur beapsilankytume, žmonės žino, ko jie ateina, todėl visi būna nusiteikę žiūrėti lietuviškus filmus ir mus priima pozityviai, nuoširdžiai. Tai – labai smagus darbas", – sakė ji.
Per septynerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys" aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 130 tūkst. žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 100 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

Organizatorių inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Apie povandeninį pasaulį – filmas Utenoje

  Spalio 27 dieną 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks dokumentinio filmo apie povandeninę Lietuvą „Ežerų dugne" (aut. A. Anglickaitė, I. Stanaitytė) peržiūra. Vakaro svečias prodiuseris Andrius Daniulaitis.

 • „Taurapilyje“ bus ne tik rodomi, bet ir kuriami filmai

  Šių metų spalio 23 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" įrengtoje kino erdvėje įsižiebs projektoriaus šviesos. Čia savo veiklą pradeda pirmieji šio centro rezidentai – Kino namų „Taurapilis" kūrėjai.
  Į susitikimą su kinu uteniškius ir rajono gyventojus kviesiantys naujos, kinui dedikuotos erdvės šeimininkai žada spalvingų kino renginių, edukacinių užsiėmimų kupiną sezoną.

 • Po susitikimo su Seimo nariu L. Kazlavicku – filmo „Nematomas frontas" peržiūra

  Lapkričio 24 dieną (pirmadienį) 18 val. Utenos kultūros centre vyks susitikimas su Seimo nariu Liutauru Kazlavicku. Po šio susitikimo – kino filmo „Nematomas frontas" peržiūra.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3168
Vakar apsilankė:20390
Šią savaitę apsilankė:147873
Šį mėnesį apsilankė:405327
Viso (nuo 2015-02-16):13033258
Šiuo metu naršo:
145
2020-03-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!