Degantys pastatai, sprogimas ir liepsnojančio dujų baliono skrydis
KriminalaiDegantys pastatai, sprogimas ir liepsnojančio dujų baliono skrydis
2018 liepos 04, Trečiadienis 14:02

Degantys pastatai, sprogimas ir liepsnojančio dujų baliono skrydis

Degantys pastatai, sprogimas ir liepsnojančio dujų baliono skrydis

Suskystintų naftos dujų balionai, įsiplieskus ugniai, tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Nutekėjus dujoms ir įvykus dujų–oro mišinio sprogimui, virsta namų sienos ir kilnojami stogai. Neseniai gaisras kilo Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje, Skirgiškių kaime, kur liepsnojo ūkinis pastatas, malkinė, o netrūkus užsidegė ir medinis gyvenamasis namas.

Pasak šio gaisro gesinimo vadovo, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresniojo specialisto Vladislavo Zapolskio, pirmieji gesinti, pastebėję gaisrą,  atskubėjo trys kaimynai. Matydami sparčiai plintančią ugnį, vyrai šoko iš šalia esančio voljero gelbėti šuns.
„Tuo metu lauko virtuvėje, kurioje buvo gaminamas maistas, įvyko sprogimas. Sprogimo banga išvertė tarp malkinės ir voljero buvusią sumūrytą sieną, kuri užvirto ant vieno iš vyrų, kitus du  sprogimo banga nubloškė į šalį. O degantis balionas šaute šovė į medinį gyvenamąjį namą, kuris  tuoj pat pradėjo degti," – pasakojo V. Zapolskij. Vyras, ant kurio užgriuvo siena, buvo išgabentas medikų.
Atskubėję ugniagesiai ėmė gesinti degantį gyvenamąjį namą, jie sustabdė šėlstančią ugnį, ji suniokojo tik vieną iš kambarių. Jiems teko tramdyti ir liepsnojantį namo stogą. Beje, ugniagesiai lauke rado išneštą ir suvirinimo darbams skirtą dujų balioną, kuris, savininko teigimu, turėjo būti ūkiniame pastate.
Pasak V. Zapolskij, šiame gaisre sprogimo būta tokio stipraus, kad net už kelių metrų esančio kaimyno name, kurio lauko durys buvo likusios praviros, sprogimo banga išplėšė vidines duris, o šiltinamoji medžiaga atšoko nuo namo sienos.
„Kiekvienas gaisras kelia didelį pavojų, tiek gyventojams, tiek ugniagesiams. Ypač, jei gaisras kilo pastate, kuriame yra dujų balionų. Kai gaisrų metu apie tai tenka klausti savininkų, jie neretai sutrinka, kartais su jais net būna sunku susikalbėti, o neretai iš viso nėra net ko pasiteirauti. Todėl visada turime įvertinti pavojaus riziką, kad apsisaugotume nuo traumų ar žūties," – sakė didelę gaisrų gesinimo patirtį turintis V. Zapolskij. Beje, jam teko gesinti ir birželio 13 dieną Lentvaryje kilusį gaisrą, kuriame sprogimas įvyko dėl galimo dujų nutekėjimo.
Gyventojams V. Zapolskij pataria ne tik pasirūpinti gaisriniu saugumu: „Galime tik padėkoti žmonėms, kurie mus pasitinka prie pagrindinio kelio, ypač kaime, kurie suteikia išsamią informaciją tiek apie gaisrą, tiek  apie tai, kur  galėsime pasipildyti vandens. Padėdami mums, jie padeda ir sau ar savo kaimynams. Beje, kilus gaisrui, tuoj pat reikėtų skambinti skubios pagalbos telefonu 112, ir tik tada bandyti gesinti, kad nebūtų  gaištamos brangios minutės."
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų bei gedimų vien šiais metais Lietuvoje kilo 18 gaisrų, kurių metu jau  žuvo trys žmonės ir trys gyventojai buvo traumuoti.
Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos specialistai teigia, kad  jog daugelis nelaimių buityje įvyksta dėl netinkamo dujų  balionų naudojimo. Dera žinoti, kad dujų baliono negalima statyti prie  šildymo prietaisų, nes kaitinamos dujos plečiasi. Leistinas mažiausias atstumas – vienas metras nuo tokių prietaisų, o nuo atviros ugnies šaltinio – penki metrai. Draudžiama dujų balioną statyti rūsiuose ir tokiose patalpose, kuriose durys iš patalpos yra žemiau už žemės paviršių.
O pajutus dujų kvapą patalpose, labai svarbu greitai užsukti dujų baliono ventilį ir viryklės degiklių čiaupus, vėdinti patalpas, nedegti degtukų, nerūkyti, nejungti elektros prietaisų ir jungiklių. Net ir maža kibirkštis, įvykus dujų nutekėjimui, gali sukelti dujų–oro mišinio sprogimą. Jeigu dujų kvapas ir toliau jaučiamas, būtina skubiai kviesti dujų avarinę tarnybą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Zarasiškis bus teisiamas dėl moters nužudymo ir jos namo padegimo

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 60-metis Zarasų rajono gyventojas kaltinamas bendraamžės moters nužudymu ir didelės vertės turto sunaikinimu.

 • Kūrena krosnį – supleškina namus

  Atvėsus orams ugniagesiai gelbėtojai šalyje pirmieji sužino apie kūrenimo sezono pradžią. Gaisrai dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių šį rudenį jau sunaikino ar apgadino ne vieną dešimtį gyvenamųjų namų.

 • Gaisro metu sudegė žmogus

  Ketvirtadienio vakarą skaudi nelaimė įvyko Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio kaime. Čia įsisiautėjusios liepsnos prarijo gyvenamąjį namą , o po gaisro rastas ir stipriai apdegusio žmogaus kūnas.

 • Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos

  Ketvirtadienio vidurdienį šalia Kuktiškių miestelio kilo gaisras – liepsnojo ypač sausa žolė, o ugnies liežuviai buvo apsiviję pakelėje augančias pušis. Dabar maždaug pusantro hektaro pušyno vietoje – juoda išdegusi paklotė. Padaryti nemenki nuostoliai.

 • Juknėnuose gaisras niokojo du statinius

  Praėjusį savaitgalį į Juknėnus (Daugailių sen.) ugniagesiai gelbėtojai važiavo net du kartus: ugnis nusiaubė lauko tualetą, o paskui liepsna siautėjo ir kaimyniniame pastate.

 • Šiemet Utenoje – pirmoji gaisro auka

  Ketvirtadienį, kovo 7-ą, prieš 11 val. Jasonyse, sodų bendrijoje „Dobilas“, kilo gaisras, kuriame žuvo 60-ties metų amžiaus namo šeimininkas. Jo žmona sugebėjo išeiti į lauką ir beveik nenukentėjo.

 • Naktį gamykloje kilo gaisras

  Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį bendrovėje „Utenos gelžbetonis“ įvyko gaisras. Įsiliepsnojusią ugnį gesinti atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, patirta ir nuostolių.

 • Įvykis Utenoje sukėlė ant kojų ugniagesius gelbėtojus

  Penktadienio rytą prieš 8 valandą Utenos mieste kaukė ugniagesių automobilių sirenos – sąmyšis kilo VšĮ Utenos ligoninės Reabilitacijos skyriuje (Kupiškio g. 66). Buvo pranešta, kad ant stogo sumontuota ventiliacijos sistema dega atvira liepsna ir veržiasi dūmai.

 • Garaže sudegė automobilis

  Sausio 29 dieną Utenoje, J. Basanavičiaus g. 114, esančiame garaže kilo gaisras, kurio metu sudegė liepsnose paskendęs lengvasis automobilis.

 • Degė jaunos šeimos būstas

  Sausio 17 dieną, ketvirtadienį, apie 15 val., kilo gaisras Pakalniuose (Leliūnų sen.) esančiame nuosavame name. Jauna šeima būstą įsigijo praėjusiais metais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:329
Vakar apsilankė:9249
Šią savaitę apsilankė:36338
Šį mėnesį apsilankė:184746
Viso (nuo 2015-02-16):12536180
Šiuo metu naršo:
89
2020-02-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!