Uteniškiams dėl atsisiųstų iš užsienio kvaišalų – teistumas
KriminalaiUteniškiams dėl atsisiųstų iš užsienio kvaišalų – teistumas
2018 gegužės 17, Ketvirtadienis 09:07

Uteniškiams dėl atsisiųstų iš užsienio kvaišalų – teistumas

Uteniškiams dėl atsisiųstų iš užsienio kvaišalų – teistumas

Įsiteisėjo Panevėžio apygardos teismo nuosprendis, kuriuo du broliai iš Utenos rajono pripažinti kaltais dėl kontrabanda į Lietuvą atgabentų draudžiamų psichotropinių medžiagų. Uteniškius – 32 metų A M. ir 28 metų M. M. į teisiamųjų suolą atvedė iš užsienio atsisiųsti kvaišalai, jų įsigyti internetinėje parduotuvėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Tyrimas buvo pradėtas 2015 metų rudenį, policijos pareigūnams gavus informacijos apie tai, kad A. M. ir M. M. galimai svaiginasi psichotropinėmis medžiagomis.

Atlikus kratą namuose, kur gyvena abu broliai, buvo rasta keletas paketų su įtartina medžiaga. Atlikus jos ekspertizę nustatyta, kad tai – daugiau nei 24 gramai sintetinio kanabinoido, Lietuvoje draudžiamos psichotropinės medžiagos.

Kaltinamieji neneigė, kad jų namuose rasta medžiaga priklauso jiems. Broliai aiškino, kad tai kažkoks stipriai veikiantis aromatizuotas žolelių mišinys, kurį jie sumaišydavo su tabaku ir rūkydavo. Anksčiau A. M., viešėdamas Didžiojoje Britanijoje, tokio mišinio neva yra legaliai įsigijęs parduotuvėje, todėl negalvojo, kad ši medžiaga yra uždrausta ir atsisiuntė jos iš internetinės parduotuvės.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi internetinė parduotuvė, iš kurios kaltinamieji siuntėsi kvaišalus, savo tinklalapyje nurodo, jog prekiauja cheminėmis medžiagomis, skirtomis mokslininkams, darbui laboratorijose. Pabrėžiama, kad šios medžiagos nėra skirtos vartoti žmonėms.

Teisme liudijęs chemijos profesorius paaiškino, kad pareigūnų surasta medžiaga yra sintetinis kanabinoidas, su natūraliomis kanapėmis neturintis nieko bendro. Vartojant šią medžiagą, išsivysto priklausomybė, veikiama nervų sistema, yra kitų šalutinių poveikių.

Pasak ikiteisminį tyrimą kontroliavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio prokuroro S. Daunoravičiaus, pastaraisiais metais atsiranda vis naujų sintetinių psichotropinių medžiagų, kurias jaunimas neretai įsigyja manydami, kad tai kanapės ar panaši natūrali medžiaga. „Deja, kartais pasekmės būna tragiškos net nuo vieno pabandymo. Prieš kurį laiką dvi nepilnametės vos nemirė, pirmą kartą parūkiusios „žolės". Paaiškėjo, kad į ją buvo įmaišyta sintetinio kanabinoido", – sakė prokuroras.

Panevėžio apygardos teismas pripažino abu brolius kaltais dėl psichotropinių medžiagų kontrabandos. A. M. teismas skyrė laisvės atėmimą 4 metams, bausmės vykdymą atidedant 3 metams. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 25 MGL (941 euro) dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. A. M. taip pat uždrausta bausmės vykdymo laikotarpiu vartoti psichiką veikiančias medžiagas, jei jos nėra paskirtos gydytojo ir neišvykti iš savo gyvenamosios vietos rajono ribų be pareigūnų leidimo. M. M. teismas skyrė tokio pat dydžio bausmę ir apribojimus, tik jis turės sumokėti šiek tiek mažesnę – 20 MGL (753 eurų) dydžio – įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šis nuosprendis gegužės 14 dieną įsiteisėjo, todėl yra galutinis ir neskundžiamas.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Užklupti tropinių karščių žmonės skundžiasi darbo sąlygomis ir šluoja parduotuvių lentynas

    Sinoptikai žadėjo, jog šiais metais itin anksti prasidėjusi vasara bus karšta ir ilga. Akivaizdu, kad jų prognozės pildosi su kaupu, mat Lietuvą nuo pat gegužės mėnesio vis pasiekia tropinių karščių bangos. Gyventojai apgulė vandens telkinių pakrantes, iš parduotuvių šluote šluoja kondicionavimo ir vėsinimo įrangą, ledus, vandenį, gaiviuosius gėrimus. Prekybininkai pastebi, kad išaugo ir gėrybėms šaldyti skirtų indelių bei laisvalaikio prekių – žaislų, turizmo inventoriaus, grilio reikmenų – pardavimai. Alinantys karščiai sudavė smūgį jautriausiems šalies gyventojams – ligoninės perpildytos, o medikams tenka dirbti pasiraitojus rankoves. Valstybinę darbo inspekciją užvertė žmonių skundai dėl per aukštos temperatūros, juntamo oro trūkumo biuruose, prekybos centruose bei su tuo susijusios kasdienės blogos savijautos.

  • „Maisto banko“ savanoriai jau laukia geraširdžių uteniškių

    Spalio 20–21 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė „Maisto banko" akcija. Tūkstančiai savanorių kviečia aukoti maisto produktų nepasiturintiesiems maitinti. Pirmą kartą aukoti maisto galima ne tik tradicinėse maisto prekių parduotuvėse, bet ir internetu. Tokią galimybę pirkėjams suteikia elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora". „Maisto banko" savanoriai pluša ir Utenoje – uteniškiai dalytis gerumu kviečiami prekybos centruose „Vyturiai", „Aukštakalnis", „Rašė", „Santaka", „Rimi", „Lidl", didžiojoje „Norfoje" ir abiejose „Maximose".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9749
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:18804
Šį mėnesį apsilankė:297578
Viso (nuo 2015-02-16):13744644
Šiuo metu naršo:
153
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!