Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų
Krašto žiniosŠalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2017 vasario 01, Trečiadienis 09:16

Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai apsilankė Dusetose ir šalia jų esančiame hipodrome, kur jau šį šeštadienį, vasario 4-ą, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

Žiemos šventės šeimininkai patikino varžybų organizacinio komiteto narius, jog didžiajai žiemos šventei jau pasirengta, tad nors ir šiandien jie galį priimti laukiamas kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų, lenktynėse dalyvausiančius sportininkus, nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojus ir visą pulką muzikantų, kurie šeštadienį linksmins susirinkusius.
Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir Dusetų seniūnas Saulius Kėblys teigė, jog lenktynių šeimininkams – tai didžiausia metų šventė, garsinanti ne tik jų rajoną ar Dusetas, bet ir visą Lietuvą.
Todėl šeimininkų garbės reikalas kiekvieną atvykusį pasitikti kaip laukiamiausią svečią ir sudaryti visas sąlygas, kad jis liktų patenkintas ir sugrįžtų čia kitais metais.
„Žirgų lenktynės Dusetose – tai ne tik didžiulė šventė žirgų augintojams ar šios sporto šakos gerbėjams. Tai kartu ir tradicinis, lauktas giminių, draugų ir pažįstamų susibūrimas", - sakė S. Kėblys, pakvietęs Dusetų nepalikti net tada, kai nugalėtojams ir prizininkams bus išdalyti visi apdovanojimai.
Seniūnas po varžybų atvykusius kviečia į tradicine vakarinio susibūrimo vieta tapusį Kultūros centrą-Dusetų dailės galeriją, kuri per trumpą laiką tapo kultūrinės traukos centru bei tikru mažo miestelio pasididžiavimu.
Čia įvyks ne tik šventę vainikuosiantis, aukštaičių nekantriai laukiamas Irūnos Puzaraitės ir Mariaus Jampolskio koncertas, bet ir bus atidaryta tradicinė, tarptautinė meninės fotografijos teminė paroda „Žirgas fotografijoje".
Aplankę būsimąją šeštadienio batalijų areną ir jos prieigas lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai bene labiausiai džiaugėsi, jog Dusetų žirgyno hipodrome pavyko išlieti visus reikalavimus atitinkantį ledą.
„Jei dar paspaus šaltukas ir iškris kelios snaigės, tikimės, jog ledas bus labai greitas ir galbūt padovanos naują šių lenktynių rekordą", – prognozavo „Lietuvos žirgyno" direktorė Palmyra Vinkšnaitė, kurią nudžiugino kelios paskutinės naktys, kai Dusetų apylinkėse tvyrojo šaltukas, leidęs išlieti dar keliasdešimt kubinių metrų Sartų ežero vandens ir dar keliais centimetrais padidinti hipodromo ledo storį.
Lygų kaip stiklas hipodromo ledą pirmieji išbandė ne eiklieji žirgai, o lenktynių „Sartai 2017" oficialus automobilis „Nissan Navara", tapsiantis visų pirma teisėjų, varžybų organizatorių ir kitų specialiųjų tarnybų pagalbininku.
Iš arčiau su juo susipažinti ir net išbandyti kantrųjį pagalbininką jų kasdieniniuose darbuose galės ūkininkai, smulkieji amatininkai, medžiotojai ar žvejai, kuriems ši padidinto pravažumo transporto priemonė – įkandamas svajonių automobilis. Praėjusių metų gegužę vykusiame konkurso „Lietuvos komercinis automobilis" finale „Navara" pelnė net dvi nominacijas – buvo pripažintas geriausiuoju pikapu, o parodų, kuriose jis buvo eksponuojamas, lankytojų sprendimu „Nissan Navara" atiteko publikos simpatijų prizas.

„Visus Bonus" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiemet Sartų žirgų lenktynės neįvyks

  Sartų ristūnų žirgų respublikinių lenktynių likimą nulėmė klimato kaita – šiemet jos neįvyks, nes dėl šiltų orų neįmanoma suformuoti varžyboms reikalingo ledo tako ir užtikrinti kitų sąlygų renginiui organizuoti.

 • E. Gudonis ir toliau skina pergales

  Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos mugė „Sartai 2019“, kurią organizavo Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Kad kelias į „Sartų 2019“ šventę būtų saugus

  Jau šį šeštadienį, vasario 2-ą, 500 metų sukaktį mininčiose Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė „Sartai 2019“. Kad šį nedidelį Aukštaitijos miestelį vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas.

 • Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas

  Vasario 2-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2019“, kurias, laikydamasi ilgamečių tradicijų, organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Pirmąjį vasario savaitgalį visi keliai ves į Sartus

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2019“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį, vasario 2-ą.

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Ryškėja žirginio sporto šventės „Sartai 2018“ kontūrai

  Įvykusiame ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinio komiteto posėdyje patvirtinti varžybų ir neatsiejama jų dalimi tapusios, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojančios žiemos šventės nuostatai ir scenarijus.

 • „Sartai 2017“: faktai ir skaičiai

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017" kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4030
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:21887
Šį mėnesį apsilankė:170295
Viso (nuo 2015-02-16):12521729
Šiuo metu naršo:
208
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!