Krašto žiniosŠalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2017 vasario 01, Trečiadienis 09:16

Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai apsilankė Dusetose ir šalia jų esančiame hipodrome, kur jau šį šeštadienį, vasario 4-ą, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

Žiemos šventės šeimininkai patikino varžybų organizacinio komiteto narius, jog didžiajai žiemos šventei jau pasirengta, tad nors ir šiandien jie galį priimti laukiamas kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų, lenktynėse dalyvausiančius sportininkus, nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojus ir visą pulką muzikantų, kurie šeštadienį linksmins susirinkusius.
Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir Dusetų seniūnas Saulius Kėblys teigė, jog lenktynių šeimininkams – tai didžiausia metų šventė, garsinanti ne tik jų rajoną ar Dusetas, bet ir visą Lietuvą.
Todėl šeimininkų garbės reikalas kiekvieną atvykusį pasitikti kaip laukiamiausią svečią ir sudaryti visas sąlygas, kad jis liktų patenkintas ir sugrįžtų čia kitais metais.
„Žirgų lenktynės Dusetose – tai ne tik didžiulė šventė žirgų augintojams ar šios sporto šakos gerbėjams. Tai kartu ir tradicinis, lauktas giminių, draugų ir pažįstamų susibūrimas", - sakė S. Kėblys, pakvietęs Dusetų nepalikti net tada, kai nugalėtojams ir prizininkams bus išdalyti visi apdovanojimai.
Seniūnas po varžybų atvykusius kviečia į tradicine vakarinio susibūrimo vieta tapusį Kultūros centrą-Dusetų dailės galeriją, kuri per trumpą laiką tapo kultūrinės traukos centru bei tikru mažo miestelio pasididžiavimu.
Čia įvyks ne tik šventę vainikuosiantis, aukštaičių nekantriai laukiamas Irūnos Puzaraitės ir Mariaus Jampolskio koncertas, bet ir bus atidaryta tradicinė, tarptautinė meninės fotografijos teminė paroda „Žirgas fotografijoje".
Aplankę būsimąją šeštadienio batalijų areną ir jos prieigas lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai bene labiausiai džiaugėsi, jog Dusetų žirgyno hipodrome pavyko išlieti visus reikalavimus atitinkantį ledą.
„Jei dar paspaus šaltukas ir iškris kelios snaigės, tikimės, jog ledas bus labai greitas ir galbūt padovanos naują šių lenktynių rekordą", – prognozavo „Lietuvos žirgyno" direktorė Palmyra Vinkšnaitė, kurią nudžiugino kelios paskutinės naktys, kai Dusetų apylinkėse tvyrojo šaltukas, leidęs išlieti dar keliasdešimt kubinių metrų Sartų ežero vandens ir dar keliais centimetrais padidinti hipodromo ledo storį.
Lygų kaip stiklas hipodromo ledą pirmieji išbandė ne eiklieji žirgai, o lenktynių „Sartai 2017" oficialus automobilis „Nissan Navara", tapsiantis visų pirma teisėjų, varžybų organizatorių ir kitų specialiųjų tarnybų pagalbininku.
Iš arčiau su juo susipažinti ir net išbandyti kantrųjį pagalbininką jų kasdieniniuose darbuose galės ūkininkai, smulkieji amatininkai, medžiotojai ar žvejai, kuriems ši padidinto pravažumo transporto priemonė – įkandamas svajonių automobilis. Praėjusių metų gegužę vykusiame konkurso „Lietuvos komercinis automobilis" finale „Navara" pelnė net dvi nominacijas – buvo pripažintas geriausiuoju pikapu, o parodų, kuriose jis buvo eksponuojamas, lankytojų sprendimu „Nissan Navara" atiteko publikos simpatijų prizas.

„Visus Bonus" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Ryškėja žirginio sporto šventės „Sartai 2018“ kontūrai

  Įvykusiame ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinio komiteto posėdyje patvirtinti varžybų ir neatsiejama jų dalimi tapusios, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojančios žiemos šventės nuostatai ir scenarijus.

 • „Sartai 2017“: faktai ir skaičiai

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017" kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

 • Sartų lenktynes vainikavo uteniškio rekordas

  Šeštadienį į tradicinę šventę „Sartai 2017", pasak organizatorių, buvo susirinkę apie 30 tūkstančių žiūrovų. Dalis jų nesiskirstė iki lenktynių pabaigos, nes pagal tradiciją varžybas vainikuoja žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos" prizo batalijos, o jo laimėtojas laikomas nekarūnuotu lenktynių karaliumi iki kitų metų lenktynių.

 • Tiesiausias kelias – ne visada greičiausias

  Šeštadienį, vasario 4 –ą, Dusetose vyks tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", kurias jau daugelį metų lydi sudėtine šios šventės dalimi tapusi nacionalinio kultūrinio paveldo mugė. Ši visą Lietuvą garsinanti žiemos šventė sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, todėl visi keliai, vedantys į Dusetas, tą šeštadienį neišvengiamai tampa intensyviausio eismo keliais.

 • „Sartai 2017“ – etnines vertybes propaguojanti šventė

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome rengiamos tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Dešimtims tūkstančių žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu.

 • Prognozės – slidus dalykas, tačiau jos domina daugelį

  Mažiau nei dvi savaitės beliko iki vasario 4-os, kai Dusetų hipodrome bus duotas startas tradicinėms ristūnų lenktynėms „Sartai 2017".
  Šiemet lenktynėse bėgs 73 ristūnai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos, o juos vadelios šių respublikų geriausieji sportininkai. Daugiausia, 37 ristūnus į Dusetų hipodrome vyksiančias lenktynes deleguoja Respublikinė lenktyninių žirgų lyga, o 22 – Lietuvos ristūnų sporto asociacija.

 • Lenktynių „Sartai 2017“ nugalėtojams ir prizininkams – solidus 23 tūkstančių eurų prizinis fondas

  Vasario 4-ą Dusetose šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2017", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.
  Tai unikali žirginio sporto gerbėjų ir daugelio žmonių iš visos Lietuvos šventė, išgarsinusi ne tik mažą Aukštaitijos miestelį, bet ir Lietuvos žirgų augintojus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1012
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:8785
Šį mėnesį apsilankė:59844
Viso (nuo 2015-02-16):8866819
Šiuo metu naršo:
48
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!