Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis
Krašto žiniosLietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis
2015 liepos 01, Trečiadienis 13:09

Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis

Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis
 • 6 foto

Birželio 27-28 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne vyko Šaulių sąjungos narių sąskrydis bei Šaulio dienos minėjimas. Dvi dienas trukusiame sąskrydyje visas laikas buvo išnaudotas turiningai: ne tik išvalytas ąžuolynas, bet ir šauniai papramogauta.

Šiame sąskrydyje renginio dalyvius sveikino Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Arūnas Sriubas, ilgametis Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadas Juozas Širvinskas, LŠS išeivijoje vado pavaduotojas Linas Orentas.
Susirinkusiuosius į sąskrydį šaulius ir jų šeimų narius LŠS vadas plk. ltn. Liudas Gumbinas retoriškai klausė apie Šaulio dieną: ką ji šauliams reiškia? „Atsakymą matau ateinantį iš praeities. Ant marškinėlių regiu užrašus, kurie „atkeliavo" iš anų laikų: „Šaulys – tautos karys". Taip, mes esame tautos kariai. Privalome ne vien dalyvauti renginiuose, bet ir gebėti valdyti ginklą", – pabrėžė LŠS vadas J. Širvinskas, apibendrindamas tai, kad šis susitelkimas yra pagrindas ir jėga.
Susibūrę draugėn daugiau kaip 200 šaulių iš visos Lietuvos, išeivijos šaulių atstovai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, jaunieji šauliai bei LŠS bičiuliai renginį pradėjo itin šauliškai – nuo darbų. Išvalę LŠS 90-mečio ąžuolyno pakrantę, nupjaustę ir surinkę sausuolius, sąskrydžio dalyviai pasistiprino šauliška koše ir bandė savo jėgas varžydamiesi didžiojo kvadrato, šauliškų kliūčių ruožo, šaudymo, smiginio rungtyse, dalyvavo šachmatų, šaškių turnyruose.
Šventę pagyvino Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas" nariai. Motociklai sužavėjo nemažą dalį stovyklautojų, jų šeimininkams teko atsakyti į daugelį pateiktų klausimų ir kantriai pozuoti prieš fotoaparato objektyvą.
Tie, kurie negalėjo ar nenorėjo sportuoti, turėjo galimybę dalyvauti dvejose diskusijose: Almino Sinevičiaus moderuojamoje diskusijoje „Ar LŠS užima deramą vietą šalies gynybos sistemoje?" ir Emilio Astiko vedamoje diskusijoje jaunimui „Jaunojo šaulio autoportretas".
Prieš savaitę per Lietuvą nuvilnijo kraujo donorystės akcija „Kartu už Gyvybę", kurią aktyviai rėmė šauliai, tad sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę tapti donorais – Santariškių klinikų kraujo centras surengė kraujo donorystės dieną.
Mėgstantys individualias veiklas rungėsi kareiviško bato ar kelmo metimo rungtyse, o negalintys gyventi be vandens – gavę po gabalėlį valo, plūdę ir kabliuką – gamino meškeres ir rungėsi žvejybos varžybose.
Vakare buvo susumuoti tarpiniai rungčių rezultatai ir apdovanoti aktyviausiai dalyvavusieji įvairiose veiklose. Tačiau šventė nesibaigė: prie stilizuoto ilgo stalo – balto audinio ant žemės – rinkosi sąskrydžio dalyviai, ragaudami iš savo kraštų atsivežtus valgius. Užkandžiaudami ir bendraudami aptarinėjo dienos įspūdžius, o sutemus sukosi šokio ritmu.
Išaušęs rytas pakvietė iš naujo pažvelgti į ąžuolyną, Čičirio ežerą, pasimankštinti. Po skanios pusryčių sriubos šauliai tvarkė palapinių miestelį, parko teritoriją ir rinkosi į aikštelę vėliavos nuleidimui ir sąskrydžio uždarymui. Vėliavą nuleidus namo niekas neskubėjo ir su malonumu pasuko link Stelmužės, Šlyninkos malūno, Zarasų apžvalgos rato ir kitų pakeliui esančių gamtos objektų.

udiena.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Iš zarasiškės išviliojo apvalią pinigų sumą

  Sukčiai nemiega ir toliau rezga pinkles visais įmanomais būdais stengdamiesi išvilioti pinigus iš šalies gyventojų.

 • Zarasiškis bus teisiamas dėl moters nužudymo ir jos namo padegimo

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 60-metis Zarasų rajono gyventojas kaltinamas bendraamžės moters nužudymu ir didelės vertės turto sunaikinimu.

 • LIONS klubo labdara atkeliavo į Zarasus

  Panevėžio LIONS klubas perdavė Zarasų rajono socialinių paslaugų centrui iš Švedijos atgabentą neįgaliųjų kompensacinės technikos labdaros siuntą. Šią labdarą surinko Kalmaro (Švedija) LIONS klubas. Joje – 86 vienetai neįgaliųjų vėžimėlių, 25 tualetinės kėdės ir 19 vaikštynių.

 • Kaimyną nužudžiusiam zarasiškiui – nuosprendis

  Panevėžyje nuosprendį išgirdo 44 metų Zarasų gyventojas O. P. Teismas jį pripažino kaltu dėl kaimynystėje gyvenusio trejais metais jaunesnio vyro nužudymo. Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu.

 • Neįprastos šaulių vadės svajonės ir dramatiškas sūnaus gimimas

  Išvydus moterį, kuri kartu su šauliais žygiuo­ja miesto gatvėmis, daugeliui vis dar sunku paslėp­ti nuostabą. Tačiau visuomet pasitempusi, veržli ir nuolat iššūkių ieškanti Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė laužo išanksti­nes nuostatas ir griauna nusistovėjusius mitus, kaip turėtų atrodyti tikra moteris ir kas yra vyriška, o kas moteriška.

 • Zarasiškiai bus teisiami dėl kruvinos egzekucijos autobusų stotelėje

  Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė žmogžudystės baudžiamąją bylą. Nužudymu iš chuliganiškų paskatų šioje byloje kaltinami trys Zarasų rajono gyventojai, kurių tik vienas yra sulaukęs pilnametystės.

 • Teismui perduota byla dėl zarasiškės tarnautojos kyšininkavimo

  Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Zarasų skyriaus vyresniajai specialistei G. P.

 • Zarasų gimnazijoje vis dar neskubama pasirašyti atnaujintų sutarčių su mokytojais

  Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje iki šiol nepavyksta suderinti darbo apmokėjimo sistemos su darbuotojams atstovaujančia A. Navicko vadovaujama profesine sąjunga, nepasirašytos atnaujintos ir sutartys su mokytojais, nesuderinta darbo apmokėjimo sistema, nors jau baigia įpusėti antras mokslo metų mėnuo ir mokytojai jau yra gavę atlyginimus už rugsėjį. Tai paaiškėjo mokykloje apsilankius etatinio koordinavimo grupei.

 • Zarasų rajone rastas nuskendęs vyras

  Zarasų rajone, Luodžio ežere, aptiktas vyro kūnas, įtariama, kad jis nuskendo.

 • Zarasų seniūnijoje – Antrojo pasaulinio karo aidas

  Zarasų krašte abiejų dvidešimtojo amžiaus karų palikimas – rajono teritorija liko gausiai užteršta objektais, keliančiais grėsmę, taip pat ir sprogmenimis. Kasmet rajone surandama ir neutralizuojama nemažai sprogmenų, jie dažnai kelia pavojų žmonėms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4488
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:22345
Šį mėnesį apsilankė:170753
Viso (nuo 2015-02-16):12522187
Šiuo metu naršo:
126
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!