Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente
Krašto žiniosIstorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente
2020 kovo 05, Ketvirtadienis 11:04

Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

Gordono Beneto oro balionų lenktynės yra seniausios ir prestižiškiausios oro balionų lenktynės pasaulyje, prasidėjusios 1906 m. Paryžiuje ir besitęsiančios iki šiol. Daugėliškio krašto bendruomenė ir jos vadovė bei pagrindinė idėjų kūrėja Indrė Gruodienė sumanė 2022 metais paminėti šio nusileidimo 90-metį ir kviesti Lietuvos oreivius Ignalinos rajone organizuoti didelę ir įspūdingą oro balionų šventę.

Kovo 3 dieną tai ir buvo aptarta Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje. Ignalinoje svečiavosi Oreivystės centro vadovas Romualdas Bakanauskas, centro atstovai Aurimas Vengrys ir Giedrius Leškevičius. Oreiviai su džiaugsmu priėmė Indrės Gruodienės idėją ir sakė esą sužavėti jos dideliu noru ir pastangomis. Jų manymu, tokia šventė tikrai galėtų būti ir laiko jai pasirengti bei išspręsti visus techninius niuansus yra užtektinai. Kalbėta apie tai, kad renginio centrą reikėtų daryti Ignalinos mieste su savaitgalio koncertu. Ignalinoje būtų planuojamas ir oro balionų įgulų narių bei svečių maitinimas, nakvynė. Pakilimui labai tiktų Ignalinos aerodromo teritorija, o nusileidimui – Daugėliškio apylinkės. Viskas priklausys nuo oro ir vėjo krypties. Minėta, kad 3-4 dienų renginyje galėtų būti apie 20 balionų ir apie 100 svečių. Oreiviai siūlė daryti skrydžius su sportiniais ir pramoginiais elementais, taip pat galima pagalvoti ir apie išankstinį bilietų pardavimą apžvalginiams skrydžiams.
„Savivaldybei viskas yra įdomu, kas nauja, dar neišbandyta ir nematyta šiame krašte. Šis renginys tikrai patrauklus, tačiau ir nepigus. Mes dar turime nemažai laiko viską apmąstyti, pagalvoti apie projektus, surasti rėmėjų...", – sakė Ignalinos savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Renginiu taip pat domėjosi mero patarėjas Stasys Butkūnas, Turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva. I. Gruodienės manymu, reikėtų organizuoti ne tik Gordono Beneto varžybų sukaktį, bet ir renginių ciklą „Prancūziškos dienos Daugėliškio krašte", nes tokių sąsajų tikrai yra. Apie tai jau kalbėta ir su Prancūzijos ambasada.
Pagrindiniai aptarti trukdžiai – tai draudimas skraidyti pasienio ruože ir atominės elektrinės apsauginėje zonoje, taip pat oro erdvės stebėjimo posto teritorijoje. Tačiau, kaip sakė Aurimas Vengrys, didelis patrauklumas yra tai, kad Ignalinos rajonas visai neskraidyta erdvė, o daugelį užsienio pilotų buvimas šalia minėtų objektų, ypač netoli Europos Sąjungos sienos, gali intriguoti. A. Vengrys pažadėjo parengti renginio koncepciją, preliminarią programą ir biudžetą.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Lietuvių kalbos dienų renginiai tęsiasi – džiaugtasi tarmėmis

  Liepos 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas šeštasis Lietuvių kalbos dienų sostinės renginys „Pažink savo kaimynus tarmėje“. Ignaliniečiai kviesti pasižiūrėti filmą „Dzūkija“, pasiklausyti dzūkų ir aukštaičių tarmiškos šnekos, sužinoti įdomių kalbinių dalykų, labiau pažinti pietiečių papročius ir tradicijas.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Jau šią vasarą Ignalinoje bus žaidžiamas paplūdimio futbolas

  Šią vasarą Ignalinos miesto paplūdimyje prie Gavio ežero bus atidaryta paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus. Ši idėja gimė praėjusiais metais. Tuomet Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir netrukus buvo sutarta dėl bendradarbiavimo.

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

 • Nuo šių metų dujų balionai bus saugesni

  Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1444
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:38119
Šį mėnesį apsilankė:70836
Viso (nuo 2015-02-16):14094828
Šiuo metu naršo:
103
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!