Džiugus ąžuolo sugrįžimas
Krašto žiniosDžiugus ąžuolo sugrįžimas
2019 spalio 14, Pirmadienis 14:22

Džiugus ąžuolo sugrįžimas

Džiugus ąžuolo sugrįžimas

Prieš dvejus metus nuvirtęs šimtametis Bėčiūnų kaimo (Ignalinos r.) ąžuolas sugrįžo – spalio 12 dieną su ansamblio „Čiulbutė" dainomis, kunigo pašventinimu ir gražiomis sveikinimo kalbomis vykusioje visos bendruomenės šventėje.

Seniūno Jono Politos iniciatyva ir tautodailininko Svajūno Rimkevičiaus auksinių rankų prikeltas naujam gyvenimui, virtęs meno kūriniu ąžuolas pasitinka kiekvieną į kaimą ateinantį ir atvažiuojantį. Ir žvelgia maloniu žmogišku veidu, o ant jo kamieno, rodos, viso krašto grožis vaizduojasi: ir gulbės, ir antys, ir smingantis žemėn erelis, ir renkančios giles voverės, ir žvaigždės, debesys, saulė ir mėnulis... Tikrai didinga, daug darbo ir pastangų ją sukurti ir pastatyti pareikalavusi skulptūra sveria apie aštuonias tonas. Ji primins čia žaliavusį daugiau nei 300 metų ąžuolą galiūną. Šalia pastatytas ir meniškas suolelis. O gyvenimas tęsiasi – šalia jau viltingai stiebiasi jauni ąžuoliukai...

Seniūnas dėkojo ir išdalijo atminimo dovanėles visiems pagalbininkams, o drožėjui dovanojo paties padarytą suolelį. Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė kartu su bendruomene džiaugėsi ąžuolo skulptūra bei sveikino jos autorių, kuriam įteikė padėką už jo kūrybingumą, talentą ir krašto puošimą. „Šis žmogus turi ne tik auksines rankas, bet ir ryšį su Aukščiausiuoju ir tai matome žvelgdami į šią skulptūrą, kurioje tiek prasmių ir ženklų sudėta...", – sakė vicemeras.
S. Rimkevičių ir seniūną taip pat sveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, bendruomenės vardu jiems dėkojo seniūnaitė Dalia Greizienė. Skulptūra džiaugėsi Bėčiūnuose gyvenantis buvęs meras Henrikas Šiaudinis, kuriam teko pagelbėti įveikiant biurokratines kliūtis ir gauti Kelių direkcijos leidimą skulptūrą statyti netoli krašto kelio.
Pats menininkas sakė, kad jam lengviau dirbti nei kalbėti, bet visgi pasidalijo prisiminimais, kaip sulaukė seniūno skambučio gelbėti ąžuolą, kaip vyko darbai, kaip visa bendruomenė padėjo. Buvę ir sunkių minučių, tačiau įkvėpė išgirsti klebono Vido Smagurausko žodžiai, kad reikia siekti savo svajonę įgyvendinti. Svajūnas dėkojo savo žmonai Daliai, kurį jį palaikė ir juo tikėjo.
Pasigrožėti skulptūra bus galima prisėdus ant ąžuolinio suolelio, kuris labai dera su skulptūra. Seniūnas Jonas Polita minėjo, kad dar planuoja pastatyti ir skelbimų lentą, tokią pat menišką ir išskirtinę. Bėčiūnuose dabar gyvena 193 gyventojai. Ąžuolo sugrįžimo šventėje seniūnas Jonas Polita pasveikino patį jauniausią Gytį Povilėną ir vyriausias Antaniną Bernatavičienę ir Martą Laškovą. Nors tądien lijo lietus, tačiau jis nesugadino gero nusiteikimo ir buvimo kartu džiaugsmo.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Žemės ūkio ministerija dovanos Lietuvai Stelmužės ąžuolo palikuonis

  Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) užsakymu Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje šiuo metu in vitro kultūroje auginama 200 stelmužiukų – Stelmužės ąžuolo palikuonių – kuriuos ministerija dovanos Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

 • Lietuvos ir Izraelio draugystei įprasminti bus sodinama ąžuolų giraitė

  Balandžio 21 dieną Vilniaus rajone, netoli Rukainių, bus sodinama ąžuolų giraitė, kuri taps gyvu Lietuvos ir Izraelio draugystės simboliu.
  Aplinkos ministerija, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybė kartu su mokiniais iš visos Lietuvos pasodins pusketvirto tūkstančio ąžuoliukų. Ši giraitė vadinsis „Izraelita" ir bus skirta Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 25-osioms metinėms.

 • Ąžuolas apsivijo vėliavos spalvomis

  Kovo 10-os rytą saujelė Krašuonos progimnazijos pedagogių čiupo į rankas adatas ir ėmė puošti šalia Kultūros centro augančio ąžuolo. Tai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirta meninė instaliacija, prie kurios įgyvendinimo prisidėjo gausi progimnazijos bendruomenė. Megzdami ar nerdami trispalves pilietinės akcijos dalimi tapo šios ugdymo įstaigos pedagogai, mokiniai, jų tėvai ir seneliai.

 • Atvėrus istorinį Stelmužės lobyną

  Stelmužės ąžuolas yra seniausias ir storiausias medis ne tik Lietuvoje ir Pabaltijyje, bet patenka ir tarp seniausių ąžuolų visoje Europoje. Spėjama, kad senoliui apie 1000-1500 metų. Savo 13 metrų apimtimi (prie žemės), kurią apglėbti reikia beveik dešimties vyrų, jis kone dvigubai lenkia kitus Lietuvos ąžuolus.
  Plačiai žinomas milžinas nuo senų laikų įsirėžęs lietuvių tautosakon. Kaip ir apie kitus neįprastai didelius gamtos paminklus, taip ir apie šį unikalų gamtos stebuklą vietiniai sekdavo padavimus. Sakydavo, kad po jo šaknimis slypi dideli turtai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1518
Vakar apsilankė:9270
Šią savaitę apsilankė:30602
Šį mėnesį apsilankė:210059
Viso (nuo 2015-02-16):12260409
Šiuo metu naršo:
115
2020-01-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!