Šeimos šventė Vyžuonose
KaimasŠeimos šventė Vyžuonose
2015 gegužės 20, Trečiadienis 08:43

Šeimos šventė Vyžuonose

Šeimos šventė Vyžuonose
 • 8 foto

Lietuviams šeima nuo seno yra vertybė, kurią būtina puoselėti, nes ji – valstybės gyvavimo pamatas. Galėtume sutikti arba diskutuoti, tačiau šio straipsnio tikslas – tiesiog pasidžiaugti, kad Vyžuonų miestelio žmonėms šeima yra labai svarbi.

Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena, simboliškai įsiterpusi tarp dviejų gražiausių švenčių – Mamos ir Tėvo dienų. Ta proga Vyžuonų pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Šeimos dienai paminėti. Mokyklos koridoriai buvo išpuošti puikiais mokinių darbais: piešiniais, lankstiniais, aplikacijomis. Šiuos darbus vaikai sukūrė projekte „Mes atviri vaikams ir jaunimui" kartu su mokytojomis Vilma ir Vida.
Nuo pat ankstaus ryto vyko įvairios veiklos, kuriose tėvai su vaikais galėjo kartu rungtyniauti, pažaisti, pabendrauti. Konkurse-žaidime „Šeima – jėga!" tėvai ir vaikai turėjo galimybę išmėginti savo sumanumą, pastabumą, išsiaiškinti, ką jie žino apie savo šeimos narius. Užduotys buvo pačios įvairiausios: reikėjo išspręsti šaradas, išrinkti puokštę žmonai, mamai, padainuoti, vaidinti... Konkurso vedėjos Nijolė ir Renata drąsino tėvelius, skatino nenusiminti, jei nepavyktų įveikti vienos ar kitos užduoties. Juk pasak liaudies patarlės, kad pažintum žmogų, reikia pūdą druskos suvalgyti. Dar visas gyvenimas priešakyje, svarbu, kad šeimos nariai nepaliautų rūpintis vieni kitais. Džiaugiamės Vaidos ir Audriaus Ilčiukų, Onutės ir Vygando Sprindžių, Sigitos ir Daliaus Maknių, Danguolės ir Roberto Ruzgų, Kristinos ir Egidijaus Svarauskų šeimų pasirodymais. Na, o konkursą linksmomis dainomis bei trankia muzika pagyvino Vilmos, Ritos, Daivos, Valento ir Edmundo kapela ,,Vyžela".
Sakoma, kuo sunkesnė pergalė, tuo didesnis laimėjimo džiaugsmas. O džiaugsmingų akimirkų tikrai netrūko sportinėse veiklose. Smiginio varžybose rankos taiklumą galėjo išbandyti visi norintys: ir mokiniai, ir tėvai, ir mokytojai. Lauko aikštelėje vyko draugiškos krepšinio varžybos. Buvo mišrios komandos: tėveliai, mažieji pradinukai bei vyresnieji mokiniai. Aišku, laimėjo draugystė.
Pasportavę visi skubėjo į aikštelę prie mokyklos, kur jau laukė svečiai: policijos bičiulis šuo Amsis ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Renginio dalyviai buvo supažindinti su kinologų darbo specifika, tarnybinis šuo pademonstravo savo pėdsekio gebėjimus, o vaikų numylėtinis Amsis pavaišino saldainiais ir padovanojo atšvaitus, kad po šventės visi sėkmingai grįžtų į namus.
Atsisveikinę su bičiuliu Amsiu ir jo draugais, tėvai ir vaikai nuskubėjo į menų dirbtuvėlę „Pasidaryk pats", o patys mažiausi – iki „Graži mūsų šeimynėlė'. Vaikai dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius brangiausiems šeimos nariams: mamytei, tėveliui, močiutei, seneliui, o po koncerto dar apdovanojo pačių pagamintomis dovanėlėmis. Tuo metu „Menų dirbtuvėlėje" virte virė darbai. Dailės mokytojos Vandos padedami mokiniai kartu su savo mamomis iš laikraščių vamzdelių pynė žaislus, gyvūnėlius, gamino nuotraukoms rėmelius. Taigi veiklos užteko visiems. Šeimos šventę vainikavo vaikų popgrupės „Spindulėlis" koncertas (vadovas Edmundas Gutauskas).
Dėkoju visiems šio renginio sumanytojams. Galiu pasidžiaugti, kad bendradarbiavimo žiedai skleidžiasi ne tik soduose, bet ir mūsų širdyse. Dėkoju Vyžuonų pagrindinės mokyklos bendruomenei, kuri geranoriškai talkina UKC Vyžuonų skyriui, padeda įgyvendinti idėjas. Juk svarbiausia ne vieta, kur vyksta renginys, o žmonės, su kuriais yra bendraujama. Kultūra – tai ne pastatas, tai mes visi, kurie norime tobulėti, dalytis patirtimi, bendrauti ar tiesiog pramogauti...

Regina BERNOTIENĖ, UKC Vyžuonų skyriaus renginių organizatorė

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image IMG_6807.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6808.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6853.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6900.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6907.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6917.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6923.JPG
 • Click to enlarge image IMG_6925.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Spektaklis „Šventė“ Utenoje – su aktore Jūrate Onaityte

  Spalio 26 dieną 18 val. Utenos kultūros centre festivalio „Pjero dienos“ programoje bus rodoma Nacionalinio Kauno dramos teatro tragikomedija „Šventė“, kuriame vaidina aktorė Jūratė Onaitytė. Šventės eina ir praeina, o šioji – paliečia širdį.

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Rudens palydėtuvės – su ožka

  Lapkričio 12-ą švenčiama Ožio diena, anot etnologų – įspūdingos rudens palydos, padėka derliaus dievams. Tai – paskutinė rudens šventė. Ganymo sezono pabaigą žmonės anuomet pažymėdavo įvairiomis apeigomis, burdavo, ar greit ateis žiema. Baltas ožys tapdavo tarpininku tarp dieviškojo ir žemiškojo pasaulių, buvo manoma, kad jis gali priartinti žiemą ir savo elgesiu išduoti apie ateitį. Pasak lietuvių tradicijų žinovų, Ožio diena buvo itin svarbi piemenėliams, nes prisnigus jiems prasidėdavo savotiškos atostogos, nebereikėdavo tęsti ganiavos: piemenėliai galėdavo pailsėti, prie šilto „pečiaus" pasišildyti, šiltos putros sočiai prisisrėbti. Šią šventę ketvirtus metus iš eilės švenčia ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis", puoselėjančio senąsias tradicijas, ugdytiniai.

 • Utena šventė 757 metų gimtadienį

  Vienam didžiausiam metų renginiui – Utenos gimtadieniui – ruošiamasi iš anksto ir gana kruopščiai. Jau visą savaitę uteniškius kvietė įvairūs spalvingi renginiai, parodų, festivalių atidarymai, garbingi apdovanojimai, o šeštadienį tūkstančius miestelėnų ir atvykusių iš svetur subūrė šventinė programa. Utena griausmingai atšventė 757 metų gimtadienį, o miestas pasidabino ne tik šventinėmis spalvomis, bet ir dalyvių šypsenomis.

 • Utenoje – V respublikinė Peterburgo armonikų šventė

  Rugpjūčio 25 dieną (šeštadienį) 14 val. Utenos kultūros centre prasidės V respublikinė Peterburgo armonikų šventė, kurią organizuoja Utenos etninės kultūros centras.

 • Jubiliejinė Saldutiškio kraštiečių šventė – su salvėmis

  Saldutiškio krašto žmonės, praėjusį savaitgalį susibūrę į jubiliejinę 20-ąją šventę, sportavo, stebėjo spektaklį, o po šv. Mišių Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje rinkosi į miestelio aikštę pagerbti vieni kitų, pasiklausyti ansamblių ir atlikėjų dainų, pasidžiaugti klebono Jurgio Kazlausko ir Saldutiškio seniūnijos seniūno Broniaus Šliogerio dovanotais fejerverkais.

 • Radeikių šventė 2018: linksmybės iki sutemų ir jubiliatų ašaros

  Rugpjūčio 4 dieną (šeštadienį) Radeikiuose (Daugailių sen.) susibūrė kraštiečiai ir svečiai – čia vyko kasmetinė kaimo šventė. Rytinėmis šv. Mišiomis, kurias aukojo kunigas Povilas Klezys, prasidėjęs renginys tęsėsi iki pat vidurnakčio, kai dangų nuspalvino rėmėjų dovanoti fejerverkai. Organizatoriai tądien kvietė išmėginti jėgas orientacinėse varžybose, stebėti kinologo su tarnybiniu šunimi pasirodymą, klausytis gyvos muzikos ir džiaugtis bendryste. Šventės metu vyko lauko prekyba, stalai lūžo nuo suneštinių vaišių, mažieji iki sutemų, kai buvo įžiebtas draugystės laužas, pramogavo ant pripučiamo batuto. Jubiliatų širdis sušildė malonus dėmesys ir simbolinės dovanos.

 • Kviečia Bitės dienos šventė

  Gegužės 20 dieną Bitininkystės muziejuje (Stripeikiai, Ignalinos r.) vyks Bitės dienos šventė, kurios metu šurmuliuos pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė. Renginį vainikuos vabzdžių viešbučio atidarymas ir 100 Austėjų, Bičių deivių, fotosesija gamtoje.

 • Pačkėnuose – septintoji Trijų karalių šventė

  Sausio 6-ą tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus. Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-ą aktyviai rinkosi į laisvalaikio centre vykusią Trijų karalių šventę, kuri šiemet buvo septintoji. Šiais metais susirinko kaip niekada gausus būrys vaikų. Juos atlydėjo tėvai ir seneliai.

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10563
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:64587
Šį mėnesį apsilankė:343361
Viso (nuo 2015-02-16):13790427
Šiuo metu naršo:
177
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!