Nacionalinei bibliotekų savaitei Užpaliuose pasibaigus
KaimasNacionalinei bibliotekų savaitei Užpaliuose pasibaigus
2015 balandžio 30, Ketvirtadienis 11:01

Nacionalinei bibliotekų savaitei Užpaliuose pasibaigus

Nacionalinei bibliotekų savaitei Užpaliuose pasibaigus
 • 18 foto

Rodos, tik prasidėjo 15-oji nacionalinė bibliotekų savaitė, o jau aptariame jos veiklas. Šiais metais bibliotekos savaitės tema ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam".

Užpalių bibliotekoje nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo tradiciniais vidurdienio skaitymais, kuriuose dalyvavo pirmokai su mokytoja Violeta Pranaitiene. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su E. Liegutės, kuriai šiais metais sukanka 85 metai, kūryba. Pasakų močiutė – bibliotekos lankytoja Vida Baronienė – skaitė pasakas vaikams. Vaikai sekė savo sukurtą pasaką, kartu aptarinėjo, atliko užduotis ir žaidė liaudies žaidimus, nes biblioteka šių metų renginius skiria Regionų etnokultūros metams.
Balandžio 24 dieną bibliotekoje lankėsi priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoju Sauliumi Šližiu. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su liaudies kūryba nuo seniausių laikų iki šiandienos, pasiskirstę komandomis dalyvavo mįslių viktorinoje, spalvino mįslių lapelius ir žaidė liaudies žaidimus. Dalyvavimas užsiėmime paskatino mokinius iš arčiau susipažinti su liaudies kūryba ir aplankyti Užpalių gimnazijos Dausuvos muziejų.
Balandžio 28 dieną visus bibliotekos draugus pakvietėme į padėkos koncertą „Ačiū, kad esame kartu", kurį dovanojo Utenos muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Visi atėję į koncertą dovanų gavo Užpalių bibliotekos firminį knygų skirtuką. Koncerte dalyvavo nemažas būrys užpalėnų vaikų, lankančių Utenos muzikos mokyklą, ir mokiniai iš kitų mokyklų. Muzikuojančius vaikus į vieną būrį sukvietė mokytoja Renata Buzėnaitė. Užpalėnai klausėsi fleita, akordeonu, pianinu ir kitais muzikiniais instrumentais atliekamų kūrinių.
Balandžio 29 dieną vyko abiturientės Eglės Širvytės fotografijos darbų parodos atidarymas. Ji savo darbais parodė turinti kūrybinį braižą, siekianti fotografijos kalba perteikti žmogaus charakterį, mus supančio pasaulio grožį ir įvairovę.
Atėjusieji į biblioteką galėjo apžiūrėti Utenos moterų veiklos centro pirmininkės Vidos Jackevičiūtės parodą „Nėrinių sodai", užpalėnų moterų „Gero skonio" klubo molio darbų parodą, susipažinti su literatūrinėmis parodomis, skirtomis rašytojos E. Liegutės 85-mečiui ir poeto Antano Miškinio 110-osioms gimimo metinėms.
Nuolat gyvendami toje pačioje vietoje tampame trumparegiais. Jau, rodos, nieko įdomaus ir gero neturime, tačiau reikia tik naujo žvilgsnio ir naujų minčių – ir kiek gražių akimirkų per vieną savaitę. O savo bibliotekos draugams tariame ačiū už draugystę, idėjas, paramą, bendrus renginius, darbus ir tiesiog buvimą drauge.

Vida JUŠKIENĖ, Rena ŠLIOGERIENĖ

Renos Šliogerienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Karantinas nesumažino uteniškių noro skaityti

  Kruopščiai pasirengę Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojai jau balandžio 27 dieną skaitytojams atvėrė duris po maždaug pusantro mėnesio tylos. Nors karantinas dar tęsiasi, Vyriausybei sušvelninus sąlygas bibliotekos lankytojai jau gali grąžinti knygas ar pasiimti naujų. Tačiau biblioteka teikia ne visas paslaugas.

 • Biblioteka su 3D spausdintuvu gelbėja Utenos medikams

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis stoją į kovą su koronaviruso pandemija ir skuba į pagalbą medikams 3D spausdintuvu spausdindama rėmelius skydams ir gamindama apsaugos priemones.

 • Bibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas

  Inovatyvi Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio fondo Elektroninė informacija bibliotekoms EIFL (angl. Electronic Information for Libraries) viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimu ir 1500 JAV dolerių prizu už šeimos skaitmeninių veiklų centrų kūrimo idėją ir jos įgyvendinimo programą.

 • Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inovatyvi veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio EIFL fondo viešųjų bibliotekų inovacijų programa skyrė apdovanojimą ir 1 500 USD prizą už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.

 • Užpaliuose atidengta skulptūra – padėkos ženklas

  Lapkričio 6 dieną Užpaliuose vykusios gerumo šventės metu prie Užpalių gimnazijos atidengta „Gerumo“ skulptūra. Kęstučio Musteikio sukurtos skulptūros pastatymą savo lėšomis finansavo iš Ilčiukų kaimo kilusi ir dabar Vilniuje gyvenanti Elvyra Umaraitė.

 • Užpaliečiai nusikėlė į karžygių laikus

  Galimybė Užpaliuose netradiciškai susipažinti su praeitimi nėra naujovė. Dideliu netikėtumu netapo ir sambūris prie Šeimyniškių atodangos su konglomerato uola. Jau trečius metus iš eilės čia vyksta po kultūrinį renginį. Atmintyje išlikusi ir 2015 metų edukacinė praktinė pažintis su atodanga – susitikimo metu Lietuvos geografų draugijos nariai–mokslininkai nukėlė į ledynmečių suformuotą ir užkoduotą istoriją. Šiemet įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Utenos apskrities regioninės kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Stverk Užpalių kultūrines iniciatyvas" nusikelta beveik 800 metų atgal, kuomet užpaliečiai gynė savo žemes kartu įrodydami lietuvių tautos stiprybę.

 • Užpaliai kviečia į kraštiečių šventę

  Birželio 15–16 dienomis Užpaliuose vyks tradicinė kraštiečių šventė, kuri sukvies čia gimusius, augusius ir gyvenančius. Šventė kiekvieną pasitiks renginių gausa: netrūks smagių susitikimų, koncertų, tikinčiuosius suburs šv. Mišios Krokulėje.

 • Vaikams dovanojamas džiaugsmas sugrįžta su kaupu

  Iš laimės blizgančios akys ir pakili bei šventiška nuotaika – taip buvo galima apibūdinti įvairaus amžiaus vaikus, kurie prieš didžiąsias metų šventes išsirikiavo prie boulingo takelio Utenoje. Šią pramogą jiems dovanojęs Užpalių Švč. Trejybės parapijos klebonas Jonas Bučelis apie nebe pirmus metus teikiamą gerumo dovaną vaikams kalbėjo nesiplėsdamas. Dvasininko teigimu, išvažiavimas iš namų ir aplinkos pakeitimas jiems teikia džiugesio, o judėjimas skatina atsigręžti į sveikesnį gyvenimo būdą.

 • Užpaliai ir vėl išsiskyrė savo unikalumu

  Nubėgo, nuvilnijo per šalį Liepos 6-osios renginiai. Turime būti dėkingi jachtos „Ambersail“ įgulai, prieš devynerius metus padėjusiai pagrindinį akcentą išreiškiant pilietiškumą – 21 val. (Lietuvos laiku) visi lietuviai prisimename savo gimtąją kalbą, atlikdami „Tautišką giesmę“. Tai mus vienija, o tautinę savimonę skatinančias veiklas galime susikurti patys. Užpaliečiams švęsti kitaip nėra naujiena, kaip ir panaudojimas kelių lauko erdvių neužsisėdint vienoje vietoje, todėl buvo planuota veiklų, kuriose kiekvienas galėjo pasijusti bekuriantis Valstybės dienos šventę. Be to, kaip Mažoji kultūros sostinė Užpaliai turi ir privalo būti lyderiai.

 • Užpaliai kviečia į svečius

  Gegužės 26 dieną Užpaliuose vyks tradicinė kraštiečių šventė, kurioje vyks daugybė įdomių susitikimų su žymiais žmonėmis, koncertai ir naktinis filmas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10402
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:64426
Šį mėnesį apsilankė:343200
Viso (nuo 2015-02-16):13790266
Šiuo metu naršo:
189
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!