EIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos
KaimasEIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos
2019 lapkričio 11, Pirmadienis 08:53

EIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos

EIP: kelią skinasi naujovės ir naujos technologijos

Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai ir Lietuvos ūkininkai susivienijo tam, kad pieno ir galvijų ūkiai taptų inovatyvesni ir konkurencingesni, o juose gaminama produkcija – dar kokybiškesnė. Ir tai – tik vienas pavyzdžių, kaip prie šalies žemės ūkio ateities prisideda Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“.

Tikslas – didinti produktyvumą

Aleksandro Stulginskio universitetas su devyniais partneriais nuo 2017 m. vykdo projektą „Konkurencingas ūkis". Tarp partnerių – ūkininkai iš Kėdainių, Marijampolės, Biržų rajonų. Būtent jų ūkiuose yra auginami ir išbandomi įvairūs augaliniai pašarų priedai bei jų mišiniai, kurie pagal nustatytą cheminę ir planuojamo raciono sudėtį papildo pagrindinius pašarus svarbiais mitybiniais komponentais ir biologiškai aktyviomis medžiagomis.
Po mišinių paruošimo vykdomi šėrimo bandymai, vėliau bus atliekami pieno ir mėsos kokybės tyrimai bei gyvulių sveikatingumo ir reprodukcinių savybių tyrimai, inovacijų ekonominio efektyvumo ir plataus inovacijų pritaikymo galimybių vertinimas.
Projekto autoriai tikisi, kad šėrimo inovacijos pieno ir mėsos galvijų ūkiuose didins jų produktyvumą, mažins gamybos sąnaudas ir produkcijos savikainą bei gerins gaminamos produkcijos kokybę.

Beveik 2 milijonai Eur

Paraiškas pagal KPP priemonės veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" galima teikti ir šįmet – jos priimamos nuo lapkričio 4 d. iki gruodžio 31 d. Šiam paraiškų teikimo etapui skirta 1 834 880 Eur paramos suma.
Pagal veiklos sritį remiama ūkininkų, miško valdytojų, mokslininkų, žemės ir miškų ūkio konsultantų ir kitų kaimo plėtros sektoriaus dalyvių bendra veikla, kurios tikslas – taikant žinias ir inovacijas plėtoti konkurencingą ir tvarų žemės ir miškų ūkį.
Paraiškas paramai gauti gali teikti EIP veiklos grupės, kurių projektų galimybių studijos yra patvirtintos ministerijos. EIP veiklos grupę turi sudaryti ne mažiau kaip trys subjektai. Pažymėtina, kad įgyvendinant projektą pareiškėjo ir partnerių bendradarbiavimas yra itin reikšmingas. Pareiškėjas privalo reguliariai konsultuotis su partneriais, informuoti juos apie projekto įgyvendinimo eigą, raštu suderinti projekto pakeitimus ir pan.
EIP veiklos grupės projekto galimybių studijos rengiamos pagal vieną iš šių temų: tvaraus dirvožemio naudojimo, augalų produktyvumo didinimo ir produkcijos nuostolių mažinimo, augalų sveikatos, kenksmingų organizmų ir piktžolių kontrolės, ūkininkavimo sistemų pritaikymo mažinant klimato kaitos poveikį, gyvūnų gerovės, sveikatingumo ir aplinkosaugos standartų užtikrinimo gyvulininkystės ūkiuose ir kitos įgyvendinimo taisyklėse nurodytos projekto įgyvendinimo temos.

Paramos intensyvumas priklauso nuo investicijų

Didžiausia paramos suma EIP projekto galimybių studijoje numatytam bandomajam ir produktų, procesų ir technologijų plėtojimo bei tobulinimo projektui žemės ir miškų ūkio srityje įgyvendinti siekia iki 200 tūkst. Eur.
Paramos intensyvumas gali skirtis, atsižvelgiant į įsigyjamas investicijas: EIP veiklos grupės bendradarbiavimo, projekto viešinimo ir projekto įgyvendinimo išlaidas numatyta finansuoti iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Projekto įgyvendinimo išlaidoms paramos intensyvumas, priklausomai nuo įgyvendinimo išlaidų rūšies bei sektoriaus, pagal kurį įgyvendinamas projektas (gyvulininkystė, augalininkystė ir kt.), gali būti iki 60 proc., iki 70 proc. arba iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.
Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklių naujovės

  Žemės ūkio ministerija, įsiklausiusi į ūkininkų siūlymus bei pastebėjimus, įveda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kuriomis ne tik bus suvaržomi „sofos" ūkininkai, bet ir palengvinamas reikalavimas šienauti pievas.

 • Žemės dieną – šimtai žaliųjų pamokų

  Šiandien, kovo 20-ąją, tarptautinę Žemės dieną, daugelyje šalies vietų suplevėsuos Žemės vėliavos. 8.50 val. ji buvo iškelta prie Aplinkos ministerijos, 12 val. tradiciškai – Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Čia Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje sveikinimo žodį tars Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 • Į ateitį su optimizmu: mūsų rajone žemės ūkis neišnyks

  Praėję metai ūkininkams buvo tikrų išbandymų laikas: jų pečius užgriuvo Rusijos embargas, atnešęs skaudžius pieno ir mėsos kainų kritimus. Tačiau mūsų rajono žmonės ištvermingi – net ir sunkmečiu jie gana greitai persiorientavo į kitas veiklas. Ypač džiugina jaunieji ūkininkai, kurie, užuot dejavę ir aimanavę, moka puikiai pasverti visus „už" ir „prieš", labai sėkmingai diegia naujoves savo ūkiuose ir optimistiškai žvelgia į ateitį.

 • Lietuvoje nebus auginami genetiškai modifikuoti kukurūzai

  Europos Komisija praneša, kad bus atsižvelgta į Lietuvos reikalavimus ir šalies geografinė teritorija nebus įtraukta į leidimus auginti aštuonis genetiškai modifikuotus augalus (kukurūzus).

 • Paprastinamos technikos registravimo procedūros

  Žemės ūkio ministerija teikia Vyriausybei nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo" pakeitimo projektą.

 • Žemės ūkis: pavojų kelia netvarkinga technika, darbai aukštyje, galvijai...

  Vos prasidėję sezoniniai žemės ūkio darbai priminė apie savo pavojingumą: vienoje iš žemės ūkio bendrovių kardaninis velenas kaiščiu užkabino traktorininko rūbus, įsuko juos, nuplėšė darbuotojui dilbio srityje ranką, sužalojo šonkaulius. Nelaimės priežastis – nuolat pasikartojanti – nuo judančių technikos dalių nuimti apsaugai.

 • Žemės ūkio ministerija ūkininkams: „Nepasirašykite įtartinų dokumentų“

  Žemės ūkio ministeriją pasiekė skundas, kad pieno gamintojai ir ūkininkai verčiami pasirašyti po reikalavimu skirti paramą pieno perdirbėjams. Ministerija griežtai atsiriboja nuo šių parašų rinkimo ir ketina inicijuoti patikrinimą. „Jeigu žmonės nujaučia, kad kažkas mėgina pasielgti neteisingai, jie gali kreiptis į Žemės ūkio ministeriją, kur specialistai atsakys į jų klausimus. Išmokos skirtos žmonėms, turi jiems atitekti. Taip pat jie gali kreiptis į policiją", – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

 • Kilus įtarimams Nacionalinė žemės tarnyba pradėjo patikras

  Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) sustabdė naujų, dar nepradėtų žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo bei įgyvendinimo darbų vykdymą. Visi seniau pradėti projektai bus baigti.

 • Lietuva iškovojo paramą pieno sektoriui – bus skirta 49 mln. litų

  Žemės ūkio ministerijos pastangas dėl nuostolių kompensavimo vainikavo pergalė. Europos Komisija Lietuvai ketina skirti beveik 49 mln. litų paremti pieno sektorių. Šios lėšos kompensuos pieno supirkimo kainų skirtumą gamintojams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3468
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:27472
Šį mėnesį apsilankė:115883
Viso (nuo 2015-02-16):14139875
Šiuo metu naršo:
158
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!