Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką
KaimasPrieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką
2018 kovo 23, Penktadienis 08:58

Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

Tikriausiai Lietuvoje nerastume žemdirbių, negirdėjusių apie tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi..“. Tradiciškai pavasarį Kauno rajone vykstanti paroda yra puiki vieta susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, paragauti kokybiškų produktų, įsigyti išradingų amatininkų kūrybos darbų. Paroda vienodai įdomi ir miesto, ir kaimo gyventojams.

Jau beveik ketvirtį šimtmečio ši paroda, vykstanti Aleksandro Stulginskio universitete (ASU), auga kartu su žemės ūkiu, į kurį sparčiai žengia naujausios technologijos. Ne veltui „Ką pasėsi..“ vadinama tikra agroverslo meka, liudijančia sėkmingą žemės ūkio mokslo, verslo ir žemdirbių partnerystę.

Vis dėlto auginti kraštą yra nelengva užduotis. Tai, kad apie žemės ūkį šiandien ne visada pagarbiai kalbama, parodos atidarymo metu pastebėjo ir Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, ir žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. „Žemės ūkis yra labai svarbi Lietuvos ekonomikos dalis. Šiuo metu sprendžiama daug svarbių žemės ūkiui klausimų, tikimės, kad politikams užteks blaivaus proto ir politinės valios rasti balansą", – kalbėjo ministras B. Markauskas.

Gausiausia – žemės ūkio technikos ekspozicija
Šiemet parodoje dalyvauja virš 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Didėjantį parodos populiarumą įrodo tai, kad net 15 proc. dalyvių joje dalyvauja pirmą kartą. Tarp parodos dalyvių yra ir Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos atstovų.

„Ką pasėsi.." yra paroda, kur ūkininkai atvažiuoja ne tik pasižiūrėti, bet ir pirkti. Kaip ir kasmet, parodoje labiausiai išsiskiria sunkioji žemės ūkio technika. Lauko erdvėse ir uždaruose paviljonuose demonstruojami kombainai, traktoriai, purkštuvai, smulkintuvai ir kita naujausia technika. Ji užima net 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrę įmonės, pristatančios trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Smulkiojo verslo atstovams – sodinukų augintojams ir amatininkams – skirtas ASU skveras.

Tačiau žmones traukia ne vien tik įspūdinga technika ar galimybė įsigyti norimos veislės sodinukų – paroda nuo pat pirmųjų savo dienų užtikrino, kad ją papildys ir inovacijas propaguojanti šviečiamoji programa. Šiemet lankytojų laukia 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija. Programa apima pačias įvairiausias temas – savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalinsis ASU mokslininkai, įvairių ministerijų ir draugijų specialistai.

Kadangi paroda vyksta ASU teritorijoje, svarbus jos skiriamasis bruožas – jaunų žmonių gausa. „Šiuolaikinis žemės ūkis žengia sparčiais žingsniais, į jį ateina modernios technologijos. Investicijos į jaunimą visada atsiperka", – dėmesį į mokslo svarbą atkreipia ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Uteniškiai savo kūrybos darbus pristatė Seime

  LR Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatyta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodoje eksponuojami kelių dešimčių skirtingų autorių sukurti rankdarbiai, medžio drožiniai, keramikos dirbiniai, paveikslai, audiniai, nėriniai, ir kiti Utenos rajonų tautodailininkų darbai.
  Parodos atidarymo metu muzikinę programą pristatė Utenos meno mokyklos folkloro ansamblis „Sietynas“.

 • Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda

  Praėjusią savaitę Utenos kultūros centro dailės galerija nušvito ryškiomis tarptautinio projekto „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont“ spalvomis. Čia eksponuojami Prancūzijos dailininkų Isidore Krapo, Christophe Massé, Franck Garcia ir mūsų šalies menininkų Arvydo Šaltenio, Lilijos Puipienės, Editos Rakauskaitės, Romualdo Balinsko ir uteniškės Jūratės Mitalienės darbai.

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1849
Vakar apsilankė:8482
Šią savaitę apsilankė:37871
Šį mėnesį apsilankė:125997
Viso (nuo 2015-02-16):11888189
Šiuo metu naršo:
124
2019-12-13
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!