KaimasPrieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką
2018 kovo 23, Penktadienis 08:58

Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

Prieš pavasario darbymetį visi keliai veda į agroverslo meką

Tikriausiai Lietuvoje nerastume žemdirbių, negirdėjusių apie tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi..“. Tradiciškai pavasarį Kauno rajone vykstanti paroda yra puiki vieta susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, paragauti kokybiškų produktų, įsigyti išradingų amatininkų kūrybos darbų. Paroda vienodai įdomi ir miesto, ir kaimo gyventojams.

Jau beveik ketvirtį šimtmečio ši paroda, vykstanti Aleksandro Stulginskio universitete (ASU), auga kartu su žemės ūkiu, į kurį sparčiai žengia naujausios technologijos. Ne veltui „Ką pasėsi..“ vadinama tikra agroverslo meka, liudijančia sėkmingą žemės ūkio mokslo, verslo ir žemdirbių partnerystę.

Vis dėlto auginti kraštą yra nelengva užduotis. Tai, kad apie žemės ūkį šiandien ne visada pagarbiai kalbama, parodos atidarymo metu pastebėjo ir Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, ir žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. „Žemės ūkis yra labai svarbi Lietuvos ekonomikos dalis. Šiuo metu sprendžiama daug svarbių žemės ūkiui klausimų, tikimės, kad politikams užteks blaivaus proto ir politinės valios rasti balansą", – kalbėjo ministras B. Markauskas.

Gausiausia – žemės ūkio technikos ekspozicija
Šiemet parodoje dalyvauja virš 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Didėjantį parodos populiarumą įrodo tai, kad net 15 proc. dalyvių joje dalyvauja pirmą kartą. Tarp parodos dalyvių yra ir Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos atstovų.

„Ką pasėsi.." yra paroda, kur ūkininkai atvažiuoja ne tik pasižiūrėti, bet ir pirkti. Kaip ir kasmet, parodoje labiausiai išsiskiria sunkioji žemės ūkio technika. Lauko erdvėse ir uždaruose paviljonuose demonstruojami kombainai, traktoriai, purkštuvai, smulkintuvai ir kita naujausia technika. Ji užima net 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrę įmonės, pristatančios trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Smulkiojo verslo atstovams – sodinukų augintojams ir amatininkams – skirtas ASU skveras.

Tačiau žmones traukia ne vien tik įspūdinga technika ar galimybė įsigyti norimos veislės sodinukų – paroda nuo pat pirmųjų savo dienų užtikrino, kad ją papildys ir inovacijas propaguojanti šviečiamoji programa. Šiemet lankytojų laukia 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija. Programa apima pačias įvairiausias temas – savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalinsis ASU mokslininkai, įvairių ministerijų ir draugijų specialistai.

Kadangi paroda vyksta ASU teritorijoje, svarbus jos skiriamasis bruožas – jaunų žmonių gausa. „Šiuolaikinis žemės ūkis žengia sparčiais žingsniais, į jį ateina modernios technologijos. Investicijos į jaunimą visada atsiperka", – dėmesį į mokslo svarbą atkreipia ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Uteniškiai savo kūrybos darbus pristatė Seime

  LR Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatyta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodoje eksponuojami kelių dešimčių skirtingų autorių sukurti rankdarbiai, medžio drožiniai, keramikos dirbiniai, paveikslai, audiniai, nėriniai, ir kiti Utenos rajonų tautodailininkų darbai.
  Parodos atidarymo metu muzikinę programą pristatė Utenos meno mokyklos folkloro ansamblis „Sietynas“.

 • Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda

  Praėjusią savaitę Utenos kultūros centro dailės galerija nušvito ryškiomis tarptautinio projekto „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont“ spalvomis. Čia eksponuojami Prancūzijos dailininkų Isidore Krapo, Christophe Massé, Franck Garcia ir mūsų šalies menininkų Arvydo Šaltenio, Lilijos Puipienės, Editos Rakauskaitės, Romualdo Balinsko ir uteniškės Jūratės Mitalienės darbai.

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

 • Gamtos fotografai kviečia į parodą

  Praėjusį savaitgalį Utenos gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ Žemės dienos proga Utenos meno mokyklos Dailės skyriuje atidarė tradicinę kasmetę, jau 18-ąją, fotografijų parodą. Parodoje eksponuojami 68 darbai, sukurti 54 autorių.

 • Ignalinoje atidaryta dviejų fotografų darbų paroda

  Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

 • Tradicinėje parodoje – ir trijų uteniškių darbai

  Po tradicinių žirgų lenktynių „Sartai 2018“ Dusetų dailės galerijoje atidaryta jau tradicine tapusi tarptautinė paroda „Žirgas dailėje“. Šiemet paroda, kurioje dalyvauja net 60 autorių, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Joje savo darbus eksponuoja ir trys uteniškiai menininkai Laima Tubelytė–Kriukelienė, Jolita Levčenkienė ir Laimonas Šmergelis.

  Paroda veiks iki kovo 15 dienos.

  Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

 • Lietuvos praeitis atgyja drobėse: atidaryta prasminga paroda

  Vasario 9 dieną Utenos kraštotyros muziejuje vyko dailininkės, Utenos kolegijos dėstytojos Laimos Tubelytės–Kriukelienės parodos „Lietuvos istorija drobėse" atidarymas. Parodą, skirtą mūsų atkurtos Valstybės 100-mečiui paminėti, organizavo Utenos kolegija.

 • Duris plačiai atvėrė paroda „Studijos 2018“

  Ketvirtadienį, vasario 8 dieną, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidaryta 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“. Tris dienas truksiančioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir 200-uose renginių mokiniams suteiks  informaciją, kuri padės apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.

 • Prieverpsčių paroda – Lietuvos šimtmečiui paminėti

  2018 m. vasario 5–28 dienomis Utenos „Namų idėjų centre“ vyks Utenos rajono tautodailininko, sertifikuoto tradicinių amatų meistro, ALBINO ŠILEIKOS PRIEVERPSČIŲ PARODA, skirta Lietuvos 100-ečiui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:667
Vakar apsilankė:8480
Šią savaitę apsilankė:667
Šį mėnesį apsilankė:261403
Viso (nuo 2015-02-16):8349054
Šiuo metu naršo:
90
2018-05-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!