Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti
JaunimasVaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti
2017 liepos 18, Antradienis 15:04

Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti

Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti
 • Lina NARČIENĖ
 • 13 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įpusėjus vasarai Biliakiemyje duris atvėrė Vaikų dienos stovykla, kurioje iki penktadienio žinių apie sveiką mitybą semsis ir puikiai laiką leis 30 Utenos seniūnijoje gyvenančių šeimų vaikų. Antradienį kartu su savo tėveliais atvykę įvairaus amžiaus vaikai turėjo puikią progą užmegzti pažintis vieni su kitais, o organizatoriai pasidžiaugė, kad vaikai mažiau laiko leis sėdėdami prie kompiuterio, sveikai maitinsis, sportuos ar jodinės su žirgais.

Nors antradienio rytas nežadėjo gero oro, susirinkusiųjų nuotaikos buvo išties puikios. Vaikai nedrąsiai būriavosi kieme prie Biliakiemio pastato, kuriame įsikūrę bendruomenės namai ir laisvalaikio centras. Stovyklautojas Jonas Ilčiukas kartu su jį lydėjusia mama atvyko iš netoli esančio Pakalniškių kaimo. Berniukas nešėsi ir armoniką: jos muzika žada užpildyti stovyklos gyvenimą. „Gyvename kaime, tad veikti tikrai yra ką. Tačiau ši stovykla – tikra pramoga sūnui", – pasidžiaugė mama.

Pirmą kartą organizuojama Vaikų dienos stovykla orientuota į tas šeimas, kurios ne visuomet savo atžalas gali išleisti pasidžiaugti brangiai kainuojančiais vasaros teikiamais malonumais. „Šioje stovykloje ilsėsis įvairaus socialinio sluoksnio vaikai. Iš pradžių planavome, kad stovyklaus 10 vaikų, tačiau šiandien jų turime jau 30. Didelės reklamos nebuvo, bet vieni per kitus susižinojo, tad ir norinčiųjų skaičius išaugo", – kalbėjo Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas, pabrėždamas, kad ši stovykla daugiausia orientuota į sveiką maitinimąsi. Vadinasi, vaikai ne tik galės sveikai maitintis, bet ir patys to mokysis kartu su keliais jiems talkinsiančiais savanoriais.
Stovyklos organizatoriai – Utenos seniūnijos darbuotojai, Biliakiemio bendruomenė ir VšĮ Santarvės namai – iš anksto numatė turiningą veiklą, derino visas reikiamas detales tam, kad keturias dienas stovyklausiantiems vaikams būtų įdomu ir naudinga. Tad jau pirmą dieną po stovyklos atidarymo vaikai paniro į užsiėmimus: mokėsi rankdarbių gamybos meno, maisto ruošimo ar popietę skyrė aktyviam poilsiui. Trečiadienis bus dar smagesnis: jų laukia išvyka į Joneliškio žirgyną, pasijodinėjimas su žirgais ir turininga veikla Joneliškyje su skautiškos duonelės kepimu.
Pasak seniūno, šiandien mažiesiems seniūnijos gyventojams kol kas nėra galimybių pasiūlyti stacionarią stovyklą, tačiau ateityje galbūt bus išplėsta bazė, kurioje stovyklautojai laiką galės leisti visą parą.
Vasaros stovyklos duris atvėrusiems vaikams pačių geriausių įspūdžių linkėjo Utenos seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Petrošienė, stovyklos globėja Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Biliakiemio bendruomenės nariai, „Santarvės namų" atstovai.

Deimantės Kazokaitės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

 • Alantoje stovyklauja Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikai

  Liepą Alantoje (Molėtų r.) vyksta penktoji, tradicinė lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos lietuvių vaikams. Dviejų savaičių trukmės stovykloje lietuvių kilmės vaikai ir jaunuoliai iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, kitų Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių bendruomenių bei lituanistinių mokyklų mokysis lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažins su Lietuvos etnokultūra, dalyvaus pažintinėse išvykose.

 • Stovykla „Skambantys kankleliai“ baigėsi

  Šiandien uždaroma vienuoliktoji stovykla „Skambantys kankleliai". Stovykloje dalyvavo kone pusantro šimto dalyvių. Jie ne tik mokėsi atlikti bendrus kūrinius, klausėsi paskaitų, bet ir keliavo, dainavo, šoko, linksminosi. Vakar, liepos 2 dieną, Sudeikių daugiafunkciame centre stovyklautojai dovanojo skambų ir širdis virpinantį koncertą „O kieno žali sodai".

 • Pradėdamas sezoną „Juventus“ pažėrė staigmenų

  Šiandien Dubingiuose baigia fizinio pasirengimo stovyklą naujam sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas ir visi krepšininkai bei treneriai atvyksta į Uteną ruoštis naujam 2016-2017 m. krepšinio sezonui. Prieš dieną juos aplankė ir kartu su komanda pietavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, klubo valdybos pirmininkas Teodoras Dalius Medikas, didžiausi komandos rėmėjai bei žurnalistai.

 • „Fuksų“ stovykla – linksmiausias pasiruošimas mokslams

  Sudeikių miestelyje esančio Alaušo ežero pakrantėje rugpjūčio 22–24 dienomis vyko Utenos kolegijos (toliau – Kolegijos) pirmakursių studentų – „fuksų“ – stovykla. Joje dalyvavo 32 pirmo kurso studentai. Stovyklos metu jaunuoliai susipažino su bendrakursiais, kolegijos vadovais ir dėstytojais.

 • Utenoje bus kuriama atminimo siena

  Utenos rajono ir miesto mokyklų 8–12 kl. mokiniai kurs atminimo sieną, kurioje bus tvirtinamos plokštelės, skirtos iš Utenos krašto kilusiems kultūros, švietimo, mokslo šviesuoliams, reikšmingiems Utenos istorijai. Atminimo sienai pasirinkta vieša vieta tarp Utenos kraštotyros muziejaus ir kepyklėlės „Vanilinis dangus".

 • Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė

  Skudutiškis (Molėtų r.) patraukia įspūdinga gamta, ramybe ir šaltiniu ištryškusio mažo upeliuko santakoje esančia šventaviete, kur stūkso įspūdingi istorinės, mitologinės ir sakralinės vertės akmenys. Skudutiškio apylinkės garsios legendomis ir savo įvairių laikmečių istorijomis.

 • „Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti

  Liepos 18–22 dienomis „Utenos žirgyne“, įsikūrusiame Joneliškio kaime, vyko 9–14 metų vaikams skirta aktyvi, kūrybiška, edukacinė stovykla „Juodasis žirgas“, kurios dalyviai turėjo galimybę sužinoti negirdėtų dalykų apie žirgus, išmokti saugaus elgesio su šiais galingais gyvūnais taisyklių, pajodinėti. Penkias dienas trukusi stovykla vaikams dovanojo galybę įspūdžių – jie šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, važinėjosi karieta, bandė sėkmę viktorinose, trumpam įsikūnijo į indėnus ir kaubojus. Beribe meile žirgams spinduliuojanti stovyklos iniciatorė Veronika Drazdauskienė „Utenos dienai“ atskleidė, kad „Juodasis žirgas“ pasinerti į nuotykius vaikus kvies ir kitąmet.

 • Lietuvoje – pirmoji šeimų stovykla

  Vasaros atostogų metu, o ypač pasibaigus vasarai, kuomet turėsime vaikus vėl leisti į mokyklas, o patys grįžti prie savo darbų, vienas didžiausių rūpesčių šeimoje išlieka šiltų santykių, vienybės, santarvės kūrimas ir išlaikymas, saugios meilės atmosferos puoselėjimas ir įtvirtinimas.

 • Alantoje stovyklaujantys Sibiro lietuvių vaikai gyrė Lietuvos svetingumą

  „Su tėvu namuose Rusijoje kalbu lietuviškai, todėl moku lietuvių kalbą. Dažnai lankau Vilniuje gyvenančią savo močiutę, tačiau šioje stovykloje esu pirmą kartą", – švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei trečiadienį pasakojo iš Rusijos Šiaurės į lituanistę stovyklą Alantoje, Molėtų rajone, atvykusi Marija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12756
Vakar apsilankė:13921
Šią savaitę apsilankė:12757
Šį mėnesį apsilankė:428151
Viso (nuo 2015-02-16):13056082
Šiuo metu naršo:
151
2020-03-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!