Šiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską
JaunimasŠiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską
2017 liepos 14, Penktadienis 14:17

Šiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską

Šiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras'17" komanda, kuri Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ą, išvyks į ekspediciją Irkutsko srityje.

Susitikimas įvyko Valstybės pažinimo centre, kuriame Prezidentė kartu su 2017 metų ekspedicijos komanda apžiūrėjo 2016 metų ekspedicijos fotografijų parodą. Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas Sibiro žemėlapyje Prezidentei pristatė vietas, kuriose lankysis šių metų ekspedicija ir papasakojo apie planuojamą maršrutą.
„Misija Sibiras" projektas prisijungė prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą", tad sugrįžus iš ekspedicijos pristatymus rengs ne tik mokyklose ir bendruomenėse, bet ir vaikų dienos centruose, tam, kad pilietiškumo idėjos pasklistų dar plačiau!
Šiemet 16-os žmonių komanda gyvosios istorijos ieškos Irkutsko srityje, kur Sovietų represijų buvo ištremta daugiau negu 12 000 lietuvių. Planuojama tvarkyti lietuvių kapines Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur komandos laukia daugiau negu 10 skirtingų kapinių, o tai reiškia nemažai žygių pėsčiomis. Per dvi savaites truksiančią ekspediciją taip pat bus stengiamasi susitikti su kuo daugiau lietuvių ar jų artimųjų, nes tai dažnai yra tikrasis gyvosios istorijos įrodymas – lietuviai noriai dalinasi prisiminimais ir visuomet smarkiai pagelbsti ekspedicijoms.
„Kiekviena ekspedicija yra unikali ir kasmet iš naujo turime suprasti, kodėl vykdyti šią misiją svarbu. Kiekvieni metai atneša ne vien naujų iššūkių, bet ir naujų formų augti pilietiškumui. Mūsų projektas metus skaičiuoja kiek kitaip – nuo vienos atrankos į ekspediciją pradžios iki kitos, o kiekvieni „Misija Sibiras" metai yra galimybė atrasti ne vien dar vieną dalį istorijos, likusios Sibire, bet žengti ir naują žingsnį šiandieninės kartos istorijos kūrime. Mes saugome ne vien tai, kas buvo – mes formuojame ir šiandieninę istoriją, nes mūsų karta kažkada bus vieninteliai istorijos liudytojai, nepaisant to, ar patyrė tai patys, ar prisilietė prie tremties ekspedicijų metu", – sakė projekto „Misija Sibiras" vadovas Ignas Rusilas.
„Misija Sibiras'17" ekspediciją išlydėti visi kviečiami liepos 17-ą Vilniaus geležinkelio stotyje, Geležinkelių muziejaus kiemelyje.

misijasibiras.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į Kazachstaną bus išlydėta aštuonioliktoji „Misija Sibiras“ ekspedicija

  Liepos 17-ą iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyksta „Misija Sibiras'19“ ekspedicija į Kazachstaną. Šešiolika komandos narių Karagandos apylinkėse šukuos kapines, lankys lagerius ir susitiks su vietoje gyvenančiais lietuviais bei jų palikuonimis.

 • „Misija Sibiras“ ekspedicijai ir vėl atsisakyta išduoti vizas vykti į Sibirą

  Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje antrus metus iš eilės atsisakė išduoti vizas „Misija Sibiras“ ekspedicijai. Šiais metais „Misija Sibiras'19“ komanda planavo vykti į Krasnojarską ir įgyvendinti pernai metų planą, tvarkydami čia esančius lietuvių kapus bei susitikdami su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais.

 • „Misija Sibiras'19“: svarbiausia ne ekspedicijos lokacija, o tikslas

  Keturioliktus metus skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras“ šiemet ruošiasi išlydėti jau 18-ąją ekspediciją ir skelbia „Misija Sibiras'19“ ekspedicijos dalyvių atrankos pradžią. Iki gegužės 5 dienos kiekvienas norintis yra kviečiamas sukurti ateitį istorijai ir išbandyti savo galimybes šių metų atrankoje adresu www.misijasibiras.lt.

 • „Misija Sibiras“ keičia ekspedicijos planą: šiemet vyks į Kazachstaną

  Birželio pabaigoje paskelbta žinia, jog Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje atsisako „Misija Sibiras'18“ komandai išduoti vizas, sukėlė diskusijų bangą viešojoje erdvėje. Situacijai nepasikeitus, projekto organizatoriai teigia, jog šiemet abi ekspedicijų komandas išlydės atlikti savo misijos politinių kalinių laidojimo vietose Kazachstane.

 • Svečiuose – „Misijos Sibiras“ dalyviai

  Sausio 23 dieną Utenos Aukštakalnio progimnazijoje mokiniai susitiko su „Misijos – Sibiras“ dalyviais: Laimiu Kasparavičiumi, Martynu Norkūnu ir Dovydu Žiogu, kurie papasakojo apie 16-ąją ekspediciją į Sibirą, į Irkutsko sritį. Šios kilnios misijos metu tvarkė lietuvių tremtinių kapines, darė ir statė jose lietuviškus kryžius, bendravo su vietiniais gyventojais, kurie tebeprisimena lietuvius tremtinius, kai kurie su jais susiję ir kraujo ryšiais.

 • „Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija

  Paskutines atrankos į 2017 m. ekspediciją dienas skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras" skelbia, kur šiemet tvarkys kapines bei ieškos gyvosios mūsų šalies istorijos apraiškų. Po ilgo ir atsakingo ekspedicijos maršruto planavimo šiemet buvo nuspręsta vykti į Irkutsko sritį, kur sovietų represijų laikotarpiu buvo ištremta daugiau nei 12 000 lietuvių.

 • „Misija Sibiras'16“: DIDYSIS pristatymas Utenoje

  2016 metais Sibire lankėsi jau 15-oji „Misija Sibiras" ekspedicija ir ji buvo išties ypatinga.

 • Į Sibirą iškeliavo 900 kalėdinių atvirlaiškių

  Gruodį startavo „Misija Sibiras" organizuota akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija". Akcijos tikslas – Sibire gyvenantiems lietuviams nusiųsti lietuvišką šventinį sveikinimą, taip siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Prie akcijos galėjo prisidėti visi norintys. Susidomėjimas buvo neįtikėtinai didelis – šiandien su Lietuvos pašto pagalbą į Sibirą iškeliavo net 900 atvirukų, skirtų Viktorijai ir kitiems Sibiro lietuviams.

 • Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija

  Viktorija Braškytė – lietuvių tremtinio Algio Braškio duktė. Su ja susipažinome „Misija Sibiras'16" ekspedicijos metu Igarkoje, kur ji apsilankė mūsų stovyklavietėje. Lietuva Viktorijai visada buvo labai svarbi, svarbi ji ir visiems Sibire likusiems tremtiniams bei jų vaikams ir vaikaičiams. Tad, „Misija Sibiras" organizuojama akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija" skirta tiek jiems, tiek Viktorijai. Akcijos metu kiekvienas norintis galės parašyti atviruką, kuris bus išsiųstas Sibire tebegyvenantiems lietuviams tokiu būdu siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Juk ranka rašytas nuoširdus kalėdinis linkėjimas gali ištirpdyti tūkstančius kilometrų, skiriančių Lietuvą ir Sibirą.

 • Pirmieji „Misija Sibiras“ įspūdžiai – tarp savų

  „Misija Sibiras" yra Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems". Nuo „Misija Sibiras" pradžios į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane bei Tadžikistane dalyviai jau grįžo iš vienuoliktos ekspedicijos. Šiųmetinės ekspedicijos dalyviai, praleidę dvi savaites už poliarinio rato esančioje Igarkoje, sugrįžo į Lietuvą ir jau dalijasi pirmaisiais įspūdžiais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:17197
Vakar apsilankė:17259
Šią savaitę apsilankė:48038
Šį mėnesį apsilankė:17198
Viso (nuo 2015-02-16):13091363
Šiuo metu naršo:
132
2020-04-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!