JaunimasUžpalių vaikai skaito lietuviškas knygas
2016 kovo 02, Trečiadienis 14:05

Užpalių vaikai skaito lietuviškas knygas

Užpalių vaikai skaito lietuviškas knygas

Užpalių gimnazija, siekdama išugdyti aktyvią, atsakingą, savikritišką ir savarankišką asmenybę, labai didelį dėmesį skiria teigiamo mokinių požiūrio į skaitymą formavimui. Kad skaitymas yra vienas iš pagrindinių savarankiško ugdymosi būdų, sutaria tiek mokslininkai, tiek pedagogai–praktikai. Ieškant vaiko kontakto su knyga patikimų metodų, pritraukiančių prie knygos, išbandomi įvairūs būdai tiek pamokų, tiek popamokinių užsiėmimų metu. Bene didžiausią vaidmenį šiame darbe atlieka biblioteka ne tik duodama ką skaityti, bet įvairiausiomis veiklomis skatindama ir kviesdama skaityti.

Mūsų galimybės, pasiūlant mokiniams kuo įvairesnes veiklas, smarkiai išsiplėtė gavus finansavimą iš Kultūros rėmimo fondo gimnazijos pateiktiems projektams. 2014 m. įgyvendinome projektą „Knyga Užpalių paauglių rankose", vyko susitikimai su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu, dailininke Sigute Ach, rašytoja, aktore Birute Mar, mokiniai pabuvojo Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Šiemet įgyvendiname projektą „Užpalių vaikai skaito lietuviškas knygas". Jo tikslas – stiprinti Užpalių gimnazijos mokinių skaitymo įgūdžius, pasitelkiant tėvus ir kūrėjus, sudarant kūrybinės saviraiškos galimybes, populiarinant lietuvių autorių kūrinius. Gimnazijos mokiniai jau kelis metus dalyvauja standartizuotuose testuose, nacionaliniuose tyrimuose ir gauta testų, tyrimų analizė rodo, kad vaikų, kurių šeimose yra 100 ir daugiau knygų, pasiekimai yra aukštesni. Vaikai, kurių šeimoje skaitymo veiklai skiriamas dėmesys, geriau mokosi, sklandžiau dėsto mintis, labiau išlavėjusi jų fantazija. Todėl į projekto veiklas įtrauksime ir tėvus. Jau dabar bibliotekoje veikia lietuvių autorių knygų paroda „Jas skaitė mano tėvai", vyksta foto konkursas „Mano skaitanti šeima", mokiniai skaito savo tėvų vaikystės knygas, jas aptaria, klausosi garsinių skaitymų. Fotografijų parodos atidarymo metu dalyviai stebės Utenos kultūros centro Vaikų teatro studijos spektaklį pagal lietuvių autoriaus kūrinį. Vėliau numatytas susitikimas su knygų iliustratore, rašytoju, leidyklos „Nieko rimto" atstovu, vyks jau tradicinis „Knygų turgelis", kurio metu vaikai kartu su tėvais pardavinės, dovanos ar keisis knygomis iš savo namų bibliotekėlių. Projekto dalyvių lauks ir daugiau įdomių veiklų.
Kaimo mokyklų galimybės pasiūlyti savo ugdytiniams daugiau galimybių susitikti su rašytojais, poetais, vykti į ekskursijas yra gana ribotos dėl mažėjančio mokinio krepšelių skaičiaus, todėl dalyvavimas Kultūros rėmimo fondo siūlomuose projektuose yra mums lyg gelbėjimosi ratas.

Bibliotekininkės Rena ŠLIOGERIENĖ ir Vida JUŠKIENĖ

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSC02807.JPG
 • Click to enlarge image DSC02814.JPG
 • Click to enlarge image DSC02822.JPG
 • Click to enlarge image DSC02823.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Palūšė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą perdavė Užpaliams

  Gruodžio 8 dieną Palūšėje iškilmingu šventiniu renginiu užbaigti šio kaimo – 2017-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – metai. Garbingas vardas, kurį Palūšė perėmė iš Molėtų rajono Alantos bendruomenės su geriausiais linkėjimais buvo perduotas Utenos rajono Užpalių miesteliui. Šventėje skambėjo patys gražiausi žodžiai, išdalintos dešimtys padėkų, simbolinių draugystės sagų, džiaugtasi draugyste, bendryste, žmonių širdžių šiluma ir bendruomenėms linkėta viltingo ėjimo į priekį.

 • Garsaus krepšininko dėka keičiasi Užpalių vaikų dienos centro veidas

  Rugsėjo mėnesį Užpalių vaikų dienos centras (toliau – Centras) sulaukė ypatingo svečio – krepšininko Jono Valančiūno. NBA krepšinio lygoje žaidžiantis uteniš­kis susipažino su Centro veikla, nuoširdžiai bendravo ir žaidė krepšinį su vaikais, dalijo autografus. Paste­bėjęs, kad Centre nėra vandentiekio, o vaikai rankas turi plauti primityviu būdu, garsus sportininkas pa­žadėjo kaip įmanoma greičiau šią problemą išspręs­ti. Nuvykusios į Užpalius „Utenos dienos“ žurnalistės domėjosi, kokie darbai šiuo metu vyksta, kaip pasi­keitimai pagerins Centro kasdienybę.

 • Liepsnos sunaikino medinio namo stogą

  Praėjusį šeštadienį Užpalių miestelyje kilo gaisras, kuris sunaikino gyvenamojo namo stogą, du kambarius, virtuvę ir verandą.

 • Nuo Sibiro iki Užpalių

  Praėjo mėnuo, kai „Misija Sibiras 17" dalyviai pajudėjo Irkutsko link. Ekspedicija jau sugrįžo namo. Dabar rengia susitikimus, pasakoja apie savo veiklą. Tradiciškai dalyviai susirinko vieno iš šios ekspedicijos sumanytojų ambasadoriaus Vygaudo Ušacko sodyboje Bajoriškėse aptarti ir pristatyti nuveiktus darbus. Šiemet ekspedicijos dalyviai ir jau anksčiau panašioje misijoje dalyvavę jaunuoliai rinkosi į netradicinę talką – Užpaliuose talkino Jūratės ir Eugenijaus Keraminų Šv. Teresės šeimynos namo statybose.

 • Garbės piliečio vardas – Juozui Vanagui

  Už ilgametį Užpalių garsinimą Užpalių garbės piliečio vardas praėjusį šeštadienį buvo suteiktas garsiam šalies chorvedžiui Juozui Vanagui.
  Pastaruoju metu iš ligos patalo nesikeliančiam kraštiečiui jau sukako 92-eji, todėl atsiimti įvertinimo į iškilmes atvyko jo dukra Beatričė ir sūnus Benediktas. Jiems Užpalių seniūnijos seniūnas Eugenijus Keraminas įteikė vardinę austą juostą, ąžuolo vainiką ir žymenį. Vaikai pasirašė ir Užpalių garbės piliečių knygoje. Sveikinimus J. Vanagui perdavė ir Užpalių gimnazijos, jo gimtųjų Vilučių kaimo bendruomenės.

 • Užpalių entuziastai šventė Sekmines

  Gegužės 14 dieną Užpaliuose prie tilto per upę rinkosi užpaliečiai. Ne žvejoti, ne maudytis, o dalyvauti linksmoje šventėje, kuri miestelyje organizuojama jau ne pirmus metus.

 • Jaunieji šauliai sugužėjo į Užpalius

  Gegužės 7 dieną Užpalių gimnazijoje vyko plk. Prano Saladžiaus jaunųjų šaulių žaidynės. Šių žaidynių tikslas – ne tik pabendrauti, pasportuoti, pasivaržyti ir smagiai praleisti laiką, bet ir atrinkti stipriausius dalyvius, kurie gegužės 26-29 dienomis dalyvaus respublikinėse jaunųjų šaulių sporto žaidynėse Palangoje ir festivalyje „Sportas visiems“.

 • Minimas garbingas Užpalių bibliotekos veiklos jubiliejus

  Pasaulyje kasdien išrandama daug visko. Vieni šių išradimų tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, būtinybe, kiti gi išnyksta nesulaukę didesnio susidomėjimo. Tikriausiai daugelis pritars, kad raštas yra vienas reikšmingiausių išradimų žmonijos istorijoje. Atsiradus raštui, imtos rašyti ir knygos, šiandien įprastą formą įgavusios po Johano Gutenbergo išradimo – spausdinimo preso. Atsiradus raštui, atsirado ir būtinybė saugoti tai, kas užrašyta, taigi pradėjo kurtis bibliotekos.

 • Užpalių gimnazijos mokytojus pavadavo svečiai

  Užpalių gimnazijoje vyko neįprasta Mokytojo dienos šventė, kurioje netrūko mokiniams skirtų įdomių veiklų. Šventę organizavo abiturientai, vadovaujami klasės vadovės Birutės Masonienės ir mokinių parlamento. Pakviesti buvę mokyklos mokiniai, mokinių tėvai, įvairių profesijų bei pomėgių atstovai, tądien tapę mokytojais: jie vedė pamokas, pasakojo apie savo darbą, su mokiniais gvildeno šiandienos aktualijas, diskutavo jaunimui rūpimais klausimais bei kartu kūrė darbelius iš vilnos, susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir mokėsi jais groti.

 • Užpalėnus suvienijo Rudens lygiadienio šventė

  Rugsėjo 20 d. užpalėnai jau šeštą kartą šventė Rudens lygiadienio-Baltų vienybės dieną. Ruduo – žavus metas, kai gamta išskleidžia nuostabaus grožio ir spalvų paletę, o ugniniame klevo lape dovanoja rudeninį stebuklą – Rudens lygiadienį, per kurį nuo žilos senovės susiburdavo draugėn giminės, draugai, bičiuliai tam, kad padėkotų dievams už išaugintą ir subrandintą derlių, o išeinanti žiemoti Saulė Žemėje paliktų gabalėlį savo dieviško spindėjimo – ugnį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1796
Vakar apsilankė:7131
Šią savaitę apsilankė:33343
Šį mėnesį apsilankė:132505
Viso (nuo 2015-02-16):7269180
Šiuo metu naršo:
73
2018-01-19