Gimnazistai statė sudėtingus tiltus... iš makaronų
JaunimasGimnazistai statė sudėtingus tiltus... iš makaronų
2016 sausio 26, Antradienis 10:01

Gimnazistai statė sudėtingus tiltus... iš makaronų

Gimnazistai statė sudėtingus tiltus... iš makaronų
 • Lina NARČIENĖ
 • 38 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kad makaronus galima ne tik valgyti, bet ir iš jų kurti sudėtingas tiltus primenančias konstrukcijas bandė įrodyti uteniškiai mokiniai. Vilniaus Gedimino technikos universitetas pakvietė išbandyti savo jėgas makaronų čempionate „Makaronų tiltai 2016". Subūrus mokinių komandas, pasitelkus žinias bei fantaziją, mokiniai kibo į darbus: gavę makaronų spagečių ir plastilino kūrė tiltus, kurie turėjo atlaikyti kuo didesnius svorius. Renginyje liejosi azartas ir emocijos, o smalsūs žiūrovai garsiai palaikė savo klasės draugus.

Vos pasibaigus pamokoms Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko neįprastas čempionatas, į kurį susirinkę šios ugdymo įstaigos bei Dauniškio ir „Saulės" gimnazijų gimnazistai pasiraitoję rankoves statė sudėtingas konstrukcijas iš makaronų. Kiekvienos komandos, kurių dalyvavo septynios, sukurtas „statinys" buvo vertinamas už stiprumą, t. t. turėjo išlaikyti kuo didesnį svorį.
Kaip sakė į Uteną atvykęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros docentas Eugenijus Gudonis ir VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros Statybos fakulteto docentas dr. Gintautas Ambrasas, ši idėja kurti makaronų tiltus iš pradžių kilo dirbant su studentais, tačiau visa tai išbandyti norėjosi ir su mokiniais. „Į šį įdomų tiltų statymo procesą norėjome įtraukti ir mokinius. Pernai tiltus statėme tik su Vilniaus mokiniais. Šiais metais idėją įgyvendiname platesniu mastu. Neabejoju, kad kitąmet atrankos etapų bus dar daugiau", – apie prieš kelis metus užgimusią idėją kalbėjo Eugenijus Gudonis, teigdamas, kad makaronų čempionatas gali pakeisti požiūrį į patį mokslą ir studijas bei įrodyti, kad nėra viskas taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Šio čempionato iniciatoriai – VGTU Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros doktorantų grupelė – iš pradžių statė bokštus, o vėliau apsistojo tiek makaronų tiltų konstravimu. „Makaronai yra panašūs į plieną. Jei makaroną temtumėme išilgai nelenkdami, jo savybės atitiktų plieną. Pavyzdžiui, vienas spagetis, ant kurio būtų užkabinamas svoris, išlaikytų apie 2–3 kilogramus. Tačiau nors šiek tiek palenkus, jis lūš ", – mokslines įdomybes atskleidė pašnekovai.
Per 30 minučių kiekviena komanda turėjo įvykdyti užduotį – iš pakelio spagečių ir keturių gabalėlių plastilino gimnazistai pagal tam tikras schemas konstravo makaronų tiltus.
Vertindami makaronų tiltų stiprumą svečiai iš VGTU fiksavo kiekvienos komandos sukurtos konstrukcijos, ant kurios buvo kabinami svareliai, didžiausią laikomąją galią. Susumavus visus taškus, pirmąją vietą laimėjo Adolfo Šapokos gimnazijos komanda „Dročido" , kurios pagamintas makaronų tiltas išlaikė net 1 200 gramų svorį. Antroji vieta atiteko 1150 g išlaikiusiai konstrukcijai – ją pagamino taip pat šios gimnazijos gimnazistai. Už tokius pasiekimus mokyklos vadovas Saulius Brasiūnas gavo kvietimą mokyklai dalyvauti ir teisę varžytis Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2016" mokinių finale.

Autorės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skirs papildomų priemonių mokinių pasiekimams gerinti

  Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai buvo kalbama rugpjūčio 27 dieną Kėdainiuose vykstančioje savivaldybių švietimo konferencijoje, kurią organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Mokinių skaičius išlieka toks pat kaip ir pernai

  Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

 • Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

  Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI 2018) Japonijoje trys Lietuvos mokiniai grįžo su medaliais. Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (mokytojas Bronius Skūpas) ir VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas parsivežė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius iš tos pačios gimnazijos – bronzos medalį.

 • Mokiniai dalyvavo trikovės varžybose

  Gegužės 9 dieną „Utenio“ stadione vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

 • Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai

  Balandžio 19–20 dienomis Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“, vyko vieno iš masiškiausių 2017–2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Šis abejingų nepaliekantis konkursas ugdo vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

 • Aukštaitijos moksleiviai kviečiami dalyvauti dar vienoje šimtmečio iniciatyvoje

  Visų 37 Utenos apskrityje veikiančių mokyklų ir gimnazijų auklėtiniai turi unikalią progą įamžinti savo kraštą dokumentiniame filme „Jungiam Lietuvą“. Iki balandžio 11 dienos gimnazistai bei 7–12 klasių mokiniai gali registruotis Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtos iniciatyvos svetainėje www.jungiamlietuva.lt ir atsiųsti trumpus telefonu ar vaizdo kamera nufilmuotus filmukus apie savo regioną.

 • Anykščių rajono mokiniai keliaus į Izraelį

  Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų mokiniais.

 • Mokinių krūvis ir namų darbų kiekis turi mažėti

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

 • Mokiniai susirinko į literatūros popietę

  Laisvės kovų muziejuje vyko literatūros popietė „Sudužo sidabras stikluos", skirta poetui Antanui Miškiniui atminti. Popietę surengti muziejaus darbuotojams padėjo Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojų Ritos Panavienės ir Sigutės Lučiūnienės.

 • Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje – garbūs svečiai

  Vasario 8 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, mininčioje 111-ąsias Lietuvos istoriko Adolfo Šapokos gimimo metines, prasidėjo šiai svarbiai datai skirtų renginių ciklas. Šioje ugdymo įstaigoje apsilankęs garsaus kraštiečio sūnėnas Algirdas Šapoka gimnazistams pasidalijo prisiminimais apie uteniškį istoriką, o maisto istorikas prof. Rimvydas Laužikas leido pasinerti į senovę ir sužinoti, ką prieš kelis šimtmečius Lietuvos didikai valgė ir kuo vaišino svečius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8492
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:17547
Šį mėnesį apsilankė:296321
Viso (nuo 2015-02-16):13743387
Šiuo metu naršo:
113
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!