Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas
JaunimasStartuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas
2018 gegužės 09, Trečiadienis 11:10

Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas

Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė savivaldybių, kuriose nuo rugsėjo duris atvers visos dienos mokyklos, atranką. Bandomajame metus truksiančiame projekte galės dalyvauti 40 bendrojo ugdymo mokyklų iš įvairių šalies savivaldybių. Mokyklos nemokamai  užims ir ugdys priešmokyklinukus ir pradinukus visą darbo dieną, vaikai mokykloje mokysis, žais ir ilsėsis.

Atrenkant savivaldybes, atsižvelgiama į tai, kiek tėvų pritaria, kad jų vaikai mokytųsi visos dienos mokykloje, ar mokyklos turi socialinių partnerių tinklą, pavyzdžiui, vaikų dienos centrus, daugiafunkcius centrus, kurie talkintų mokykloms.

„Šis mokykloms siūlomas projektas suteikia naujas galimybes ir pagalbą tėvams. Svarbu, kad sprendimą jungtis prie projekto priimtų visa mokyklos bendruomenė ir šeimos. Šį projektą išbandysime, įvertinsime, kaip jis veikia, ar pasiteisino, ieškosime, kaip tobulinti, sutelkdami Švietimo ir mokslo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, savivaldybių pajėgas. Visos dienos mokyklos modelis yra sėkmingai pasiteisinęs daugelyje šalių. Visos dienos mokyklos tikslas – gerinti mokinių pasiekimus, mažinti socialinę atskirtį, stiprinti formaliojo ugdymo ir neformaliojo švietimo dermę", – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Po pamokų mokiniai galės dalyvauti neformaliojo švietimo užsiėmimuose, projektuose, paruošti namų darbus, lankytis kultūriniuose renginiuose, gauti švietimo pagalbos specialistų konsultacijas ir kitą pagalbą. Taip pat vaikams bus sudaromos sąlygos pailsėti.

Pasak ministrės, visos dienos mokykla yra viena iš priemonių, pagerinsianti prastus mokinių rezultatus regionuose, ji būtų kuriama kaip unikali, vietos bendruomenės poreikius atitinkanti švietimo įstaiga. Regionų „skauduliai": užimtumo trūkumas, menka neformaliojo švietimo pasiūla, stinga laiko individualizuotam ugdymui, mokymosi pagalbai, nesaugi vaikų iš socialinės rizikos šeimų aplinka.

Visa mokyklos veikla iki 17 val. būtų finansuojama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų. Tėvų prašymu, vaikų priežiūros paslaugas mokykla galėtų organizuoti ir iki 18–19 val., tačiau ši valanda būtų finansuojama tėvų.

Visos dienos mokyklos veikia užsienio šalyse, yra keletas ir Lietuvoje. Pvz., viena iš jų – Kauno Simono Daukanto progimnazija, prieš ketverius metus tapusi visos dienos mokykla ir pakvietusi mokinius, kurie to nori, praleisti laiką mokykloje nuo 7 ryto iki 18 val. vakaro. Per trejus pastaruosius metus mokinių čia padaugėjo beveik dvigubai, ėmė gerėti jų pasiekimai. Mokiniai namų darbus paruošia mokykloje, padedami vyresnių mokinių ar mokytojų. Čia jie gali rinktis kelias neformaliojo švietimo programas: sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo, jaunųjų inovatorių, mokslininkų užsiėmimus, gali dalyvauti ir tarptautiniuose mokomuosiuose projektuose.
Savivaldybių, kurios norės išbandyti visos dienos mokyklos modelius, atranka vyks iki gegužės 28 dienos.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, atkreipiame mokinių tėvų dėmesį, kad jei oro temperatūra nukrenta iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali nevykti ir kitų klasių mokiniai, primena Švietimo ir mokslo ministerija.

 • „Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių

  Kai visa Lietuva įsisukusi į artėjančio šimtmečio sūkurį, Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią svarbią Lietuvai sukaktį paminėjo originaliai. Gruodžio 1-os naktis buvo sutikta mokykloje ir skirta tęsti Utenos 909-osios šaulių kuopos bei Vyžuonų mokyklos tradiciją kartu praleidžiant naktį mokykloje bei skaičiuojant dienas, likusias iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio.

 • Rajono mokiniams vežioti – vienas naujas autobusiukas

  Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir kitą savaitę mokykloms perduos 82 naujus mokyklinius autobusus. Geltonieji autobusai bus iškilmingai perduoti rugpjūčio 29 dieną Vilniuje. Autobusai išriedės į 55 savivaldybes, į 21 iš jų – po du. Vienas naujas 19 vietų autobusiukas, kuriame įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris, išriedės ir į Utenos rajoną. Jis atiteks Krašuonos progimnazijai.

 • Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

  Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

 • Siūloma ilginti moksleivių pietų pertraukas

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami pagerinti moksleivių mitybą ugdymo įstaigose – ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Šiam pilotiniam projektui pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 • Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

 • Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga

  Visi esame įpratę manyti, jog mokykloje mokiniai ugdomi tik dieną, o vakarus ir naktis jie leidžia namuose su tėvais. Tačiau šių metų lapkričio 18–19 dienomis Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai nutarė suorganizuoti renginį „Naktis mokykloje".

 • Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“

  Lapkričio 25–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir „Litexpo“ organizuojamos parodos tema šiais metais – gera mokykla. Švietimo bendruomenei bus pristatyta gausybė renginių, iš kurių kiekvienas galės išsirinkti aktualiausius ir įdomiausius.

 • Mokyklų veikloms – 19 milijonų eurų

  Bendrojo ugdymo mokyklos bus aprūpintos naujomis mokymo priemonėmis, skirtomis gamtos ir technologinių mokslų mokymui, taip pat specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Pirmą kartą per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį bus renovuojamos valstybinės vaikų vasaros edukacinės stovyklos, modernizuojami vaikų socializacijos centrai.

 • Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

  Pamokos kitaip netradicinėje aplinkoje: teatre, muziejuje, parke. Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 dienos teikti paraiškas dalyvauti įvairiose nemokamose edukacinėse programose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5626
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:11642
Šį mėnesį apsilankė:73449
Viso (nuo 2015-02-16):14340609
Šiuo metu naršo:
76
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!