Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!
JaunimasUžsuk į Atvirą jaunimo centrą!
2018 sausio 02, Antradienis 09:39

Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

AJC – tai vieta, kurioje jaunuoliai gali įgyvendinti jiems svarbias idėjas, atrasti ir realizuoti save įvairiose veiklose bei prasmingai leisti laiką. Jaunimo darbuotojai kartu su besilankančiais jaunuoliais planuoja ir organizuoja įvairias veiklas: vaizdo peržiūras, kulinarinius vakarus, meninius užsiėmimus, žygius, orientacines varžybas, išvykas ir stovyklas, žaidžia biliardą, stalo futbolą, stalo tenisą, įvairius stalo žaidimus. AJC jaunuoliams nebūtina kasdien kiekvienam kažką reikšmingo nuveikti. Čia galima ir tiesiog pabūti, išgerti kartu arbatos ir ramiai pakalbėti su jaunimo darbuotojais.

Įgyvendinant projektą „Ju2am 2017“, kuris buvo dalinai finansuotas iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Atvirųjų jaunimo centrų veiklos projektų 2017 m. finansavimo konkurso, AJC kartu su jaunuoliais buvo organizuojamos įvairios veiklos. Lapkričio 4 d. vyko žaidimas „Capture the flag" – „Perimk vėliavą". Šis žaidimas Utenoje buvo organizuotas pirmą kartą. Renginyje dalyvavo trys komandos po šešis asmenis. Pirmą vietą užėmė komanda „Laukinės lūšys". Nugalėtojus nustebino prizais „VIP pica", „VR kambarys Utena", kino namai „Taurapilis". Lapkričio 13–16 d. AJC darbuotojai kartu su savanoriais vyko į visas Utenos progimnazijas. Pamokų metu aštuntokams buvo pristatyta AJC veikla, savanoriai ir mokiniai žaidė įvairius žaidimus, diskutavo rūpimais klausimais. Per gruodžio mėnesį buvo aplankyti Rokiškio, Kupiškio, Šiaulių, Visagino, Švenčionėlių, Ukmergės ir Panevėžio jaunimo centrai. Vizitų metu darbuotojai dalijosi patirtimi, planavo bendrus renginius.

Gruodžio 2 d. kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" vyko „Marškinėlių kepimo dirbtuvės". Jų metu „Upress" savininkas ir idėjos autorius Šarūnas Misiūnas pasakojo, kaip kilo mintis kurti verslą, kaip sekėsi jį vystyti, su kokiais sunkumais susidūrė ir kaip juos išsprendė. Taip pat dalyviai galėjo pasigaminti marškinėlius su savo norimu paveikslėliu. Gruodžio 11 d. vyko „Audio Video" dirbtuvės kūrybinių industrijų centre „Taurapilis".

„Utenos radijo" vadovas Linas Bražionis papasakojo apie garso reklamą, kaip siunčiama žinutė, kokia įranga naudojama ir kaip apdirbama įrašyta medžiaga. Miglė Križinauskaitė-Bernotienė papasakojo apie vaizdo reklamą, kaip kuriamos reklamos, pasiekiamas rezultatas, kaip reklamą keičia tinkama muzika ar apšvietimas.

Gruodžio 13 d. vyko renginys „Darbo rinka ir karjera". Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Justina Araminaitė-Pelakauskė pasakojo apie „Eures" programą, darbo rinką (kokios specialybės paklausios šiuo metu ir ateityje bei atvirkščiai), verslo projektus, vienas jų „Naujas startas", taip pat apie darbo biržos siūlomas paslaugas. AJC buvo minimos ir įvairios reikšmingos datos: mokslo metų pradžia, Utenos miesto šventė, Vėlinės, šv. Kalėdos ir artėjantys Naujieji metai. Buvo organizuoti maisto gamybos vakarai, kino filmų peržiūros, stalo žaidimų vakarai, vakaronės, atviros pamokos, konkursai. AJC lankytojai, savanoriai ir darbuotojai nuolatos stengiasi kurti galimybes jaunuoliams prasmingai leisti laisvalaikį ir atrasti save įvairiose veiklose.

AJC kviečia norinčius užsukti, sušilti, išgerti arbatos ar ką nors smagaus kartu nuveikti. Jei nori dar pabūti su draugais, o lauke šalta, baigėsi pamokos, o namuose nebus ką veikti, norisi paplepėti, o nėra kam išklausyti – užsuk į AJC!

AJC inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image capture the flag-perimk veliava.jpg
 • Click to enlarge image lankymasis progimanazijose.jpg
 • Click to enlarge image miesto vent.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

  Per kelerius pastaruosius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. Pertvarka vyks keliais etapais, tariantis su įstaigų bendruomenėmis – kai kurie centrai bus uždaromi, kiti taps moderniomis erdvėmis. Planuojama, kad iki 2019 metų šalyje liktų veikti trys socializacijos centrai. Jiems pertvarkyti Švietimo ir mokslo ministerija skiria per 5 mln. eurų.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

 • Utenoje perkirpta Jaunimo informacijos centro atidarymo juostelė

  Antradienį, rugsėjo 5 dieną, Utenoje atidarytas jaunimo informacijos centras. Tai antrasis tokio tipo centras visoje Lietuvoje. „Neabejoju, kad šis centras taps sėkmingu ir naudingu jaunimo traukos centru. Tai, kaip jis veiks, labai priklauso nuo jūsų pačių – jį įkūrusių ir jame dirbančių jaunų žmonių", – centro atidarymo proga sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kuris kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktore Vida Garunkštyte ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Mantu Zakarka perkirpo simbolinę atidarymo juostelę.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

  Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

 • Savanoriai Utenoje akcentavo pagalbos jaunimui svarbą

  Praėjusią savaitę į Uteną atvyko „Jaunimo linijos" savanoriai Vilius ir Liepa. Svečiai lankėsi Utenos „Saulės", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijose. Gimnazistai turėjo puikią galimybę sužinoti pagrindinę organizacijos misiją ir kodėl verta tapti savanoriu bei kaip tai padaryti. Mūsų šalyje savižudybių skaičius vis dar išlieka gana aukštas, būtent dėl to pirmoji pagalba ir žmogaus nukreipimas tinkama linkme yra labai svarbūs.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5820
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:11836
Šį mėnesį apsilankė:73643
Viso (nuo 2015-02-16):14340803
Šiuo metu naršo:
83
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!