Kas gali maitinti vaikus stovyklose?
ĮvairenybėsKas gali maitinti vaikus stovyklose?
2016 gegužės 05, Ketvirtadienis 13:49

Kas gali maitinti vaikus stovyklose?

Kas gali maitinti vaikus stovyklose?

Pernai vasarą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai net septyniose vaikų poilsio stovyklose rado antisanitarinėmis sąlygomis gaminto ir laikomo maisto, produktų su pasibaigusiais tinkamumo terminais. Tad stovyklų organizatoriai turėtų labai atidžiai rinktis maitinimo įmones, o tėvai pasidomėti, kas tieks maistą jų vaikams.

„Stovyklų organizatoriai turėtų žinoti, kad maitinimo paslaugų sutartis galima sudaryti tik su įmonėmis, turinčiomis Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus – leidimus užsiimti vaikų maitinimu", – sakė VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Sima Slepakovaitė.
Vaikų poilsio stovyklų organizatoriams kiekvienais metais reikia ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki numatomos veiklos pradžios pateikti informaciją teritorinėms VMVT apie maisto tvarkymo subjektus, teiksiančius maitinimo paslaugas. Pasikeitus vaikus maitinančiai įmonei, taip pat reikia apie tai informuoti teritorinius VMVT padalinius.
Siekiant užtikrinti saugų ir kokybišką vaikų maitinimą, VMVT inspektoriai visoje Lietuvoje vasarą veikiančiose stovyklose tikrina, ar gaminant maistą laikomasi higienos reikalavimų, ar patiekalai vaikams gaminami iš saugių, kokybiškų ir leistinų produktų bei žaliavų.
„Norint išvengti nesusipratimų vaikų poilsio stovyklose, rekomenduojame iš anksto pasiruošti ir įgyvendinti visus higienos reikalavimus. Be to, siūlome organizatoriams sutartyse su maisto ruošėjais numatyti atsakomybę už gaminamo maisto saugą ir kokybę", – pabrėžė S. Slepakovaitė.
Tėvams taip pat reikėtų pasidomėti, kaip stovyklose planuojama organizuoti maitinimą – galima paprašyti dokumentų, patvirtinančių, kad valgiaraščiai suderinti VMVT nustatyta tvarka, pasitikrinti, ar įmonė, tieksianti maistą, neįtraukta į nepatikimų įmonių sąrašą.

VMVT inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

  Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

 • Parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

  Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas.

 • Šurmuliuojančiose stovyklose – nerūpestingos vaikystės džiaugsmai

  Užvėrę mokyklų duris ir panirę į vasaros malonumus, mūsų rajono vaikai laiką turiningai leidžia vasaros poilsio stovyklose, kuriose kuriamos ir savos taisyklės.
  Pažintinės išvykos, sportinės rungtys, pasiplaukiojimas plaustais, orientacinės varžybos, šokiai, dainos – tokiomis veiklomis vaikai pradėjo šią vasarą.

 • Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

  Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai" ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.

 • Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose

  Netrukus skambutis vaikams paskelbs nekantriai lauktą žinią, kad prasidėjo taip ilgai lauktos ir daug svajonių suteikiančios vasaros atostogos. Po įtemptų mokslo metų norisi ne tik pailsėti, bet ir atgauti darbingumą bei gerą fizinę savijautą. Dėl to tėvams ir vaikams ramybės neduoda klausimas, kur praleisti vasaros atostogas.

 • Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

  Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų, penktadaliu daugiau nei pernai. Švietimo ir mokslo ministerija tam skiria 300 tūkst. eurų. Dar 700 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės.

 • Skyrė lėšų neformaliojo vaikų švietimo veikloms

  Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse startuoja kelios dešimtys ministerijos finansuojamų projektų, kurie aprėpia ir vaikų vasaros stovyklas.

 • Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų

  Vaikų vasaros poilsiui šiais metais bus skiriama per 1 mln. eurų. Edukacinės programos bus remiamos ES fondų lėšomis, beveik dvigubai daugiau pinigų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti ir savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Pernai savivaldybės skyrė 392 tūkst. eurų, už kuriuos surengta per tūkstantį stovyklų, Švietimo ir mokslo ministerija iš ES struktūrinių fondų paramos – 275 tūkst. eurų. Stovyklose dalyvavo per 30 tūkst. vaikų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1087
Vakar apsilankė:5816
Šią savaitę apsilankė:41348
Šį mėnesį apsilankė:28238
Viso (nuo 2015-02-16):14052230
Šiuo metu naršo:
62
2020-07-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!