Egzaminuotojai pajuto, kad geras vairavimo stilius nėra vienodas
ĮvairenybėsEgzaminuotojai pajuto, kad geras vairavimo stilius nėra vienodas
2016 gegužės 04, Trečiadienis 15:26

Egzaminuotojai pajuto, kad geras vairavimo stilius nėra vienodas

Egzaminuotojai pajuto, kad geras vairavimo stilius nėra vienodas

Praktinis Tarptautinės vairuotojų egzaminavimo komisijos seminaras, kuriame skirtingoms šalims atstovaujantys egzaminuotojai Vilniaus gatvėse laikė improvizuotą egzaminą, leido įsitikinti vairavimo stiliaus svarba vertinant vairuotojo kompetencijas.

„Važiavimas atskleidė, kaip vairavimo stilių koreguoja vertintojo lūkesčiai, nes kiekvienam egzaminuotojui teko vežti jį vertinančius kolegas. Be to, tapo akivaizdu, kad šalies vairuotojų kultūra formuoja savitą vairavimo elgseną, kuri atsispindi vairavimo stiliuje", – teigė VĮ „Regitra" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.
CIECA Ekspertų-patarėjų grupės narys pasakojo, kad antai Prancūzijos atstovą gerokai nustebino, jog situacijose, kai eismas vyksta ratu, olandai greitį lėtina, nes prancūzai šiose situacijoje elgiasi priešingai – važiuoja greičiau:
„Vairavimo kultūros skirtumas akivaizdus, tačiau ir vienas, ir kitas variantas tinkami, svarbu, kaip sugebama prisitaikyti prie šalies vairavimo įpročių", – kalbėjo S. Šuminas. „Saugus vairavimas prasideda nuo įsisąmonintos atsakomybės", – pridūrė jis.
Diskusijose dalijantis įžvalgomis, egzaminuotojas iš Portugalijos prisipažino, jog jį trikdė mirksintis žalias šviesoforo signalas – pirmą kartą tai privertė vairuotoją sulėtinti labiau, nei judėjo srautas, tačiau kitų vairuotojų važiavimo stebėjimas leido suvokti signalo esmę kitoje sankryžoje.
Mokymams parinktas maršrutas truko apie 20 min. Į jį įėjo greitėjimo/ lėtėjimo juostos, vienpusis eismas, didesnio greičio kelio ruožas, gyvenamoji zona, sankryža, kurioje eismas vyksta ratu, bei keletas šviesoforu reguliuojamų sankryžų. Visi 30 mokymuose dalyvavusių skirtingų šalių egzaminuotojų vairavo identiškus automobilius, tačiau važiavimai vyko ne tuo pačiu metu, t. y. automobiliai nejudėjo kolona, bet įsiliejo į natūralų eismą palaipsniui.
Geriausią eko vairavimo rezultatą – 6,5 l degalų 100 km – pademonstravo Norvegijos atstovas. Svečias paaiškino, jog jų šalyje madingas aplinkai draugiškas, vadinamasis „natūralaus vairavimo" stilius. Vis dėlto tokia vairuotojo elgsena Lietuvos gatvėse kitų vairuotojų buvo sutikta su nepasitenkinimu.
„Geras vairavimo stilius, kai vairuojama saugiai, atsakingai, nekenkiant aplinkai, kai malonu ir patogu vežamiems keleiviams ir netrukdoma kitiems vairuotojams, gali būti išugdytas vienoje šalyje, tačiau harmonizuoti juos Europos Sąjungos mastu – ilgas procesas", – įsitikinęs Saulius Šuminas.
Primintina, kad Vilniuje vykusių pratybų siekis buvo skatinti egzaminuotojų suvokimą tinkamai įvertinti savo vairavimo stiliaus įtaką egzaminavimo rezultatams. Atsižvelgdama į rezultatus CIECA planuoja parengti rekomendacijas šalių-narių egzaminuotojų mokymui.
Mokymuose dalyvavo egzaminuotojai iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Portugalijos, Suomijos, Airijos, Vokietijos, Olandijos, Ispanijos, Švedijos, Belgijos ir Lietuvos. Į renginį taip pat atvyko dalies šių šalių nacionalinių vairavimo mokyklų asociacijų atstovai.

„Regitros" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Regitra“ atnaujina transporto priemonių registracijos paslaugų teikimą

  Nuo pirmadienio, balandžio 6 dienos, „Regitra" atnaujina klientų aptarnavimą padaliniuose pagal išankstinę registraciją tiems, kuriems reikalingos transporto priemonių registracijos paslaugos. Jos bus teikiamos nuo pirmadienio iki penktadienio 32 įmonės padaliniuose, esančiuose visoje Lietuvoje.

 • „Regitra“ pusmečiui pratęsė teigiamus teorijos egzamino rezultatus

  Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, „Regitra“ būsimiems vairuotojams, kurių teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigia galioti per karantiną arba tris mėnesius po jo, pratęsė rezultato galiojimo terminą šešiems mėnesiams. Jis bus skaičiuojamas nuo karantino pabaigos. Šis sprendimas leis ramiau jaustis tiems, kurie per metus nespėjo išlaikyti praktikos egzamino.

 • „Regitra“ teiks dar daugiau elektroninių paslaugų

  Pratęsus karantiną šalyje, „Regitra“ skaitmenizavo dar daugiau savo teikiamų paslaugų tam, kad klientai jas galėtų gauti neišėję iš namų. Jau nuo kovo 31 dienos internetu galima prasitęsti laikinųjų, dar kitaip vadinamų tranzitinių, numerio ženklų galiojimo terminą, registruoti lizingu įsigytą automobilį, pakeisti valdytoją ir kt.

 • Vairuotojo pažymėjimus pristatys ne tik į namus, bet ir į paštomatus

  Nuo šiol vairuotojams užsisakius naują vairuotojo pažymėjimą jį bus galima gauti ne tik į namus, bet ir į siuntų savitarnos terminalus. Šia paslauga „Regitra“ kviečia naudotis jau nuo dabar. Primename, kad paskelbus karantiną šalyje ir siekiant visų saugumo „Regitra“ paslaugas teikia tik skaitmeniniais kanalais, tad asmenys kviečiami vairuotojo pažymėjimą užsisakyti internetu.

 • „Regitra“: teorijos egzamino metu sukčiaujantys asmenys pakartotinai jį laikyti galės tik po metų

  Nuo spalio 1 dienos nauja tvarka bandantiems sukčiauti teorijos egzaminų metu „Regitroje“. Pagavus nesąžiningai besielgiantį asmenį, jam pakartotinai registruotis į egzaminą bus leidžiama tik po metų. Tikimasi, kad toks sprendimas dar labiau atgrasys būsimus vairuotojus nuo bandymų lengvesniais keliais įgyti vairuotojo pažymėjimą.

 • Automobilių pirkėjams ir pardavėjams – „Regitros“ patarimai

  „Regitra“ pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai įsigijęs automobilį naujasis savininkas neskuba įregistruoti jo savo vardu, kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis. Kaip apsisaugoti nuo tokių situacijų?

 • „Regitra“ pataria perkantiems automobilį iš užsienio

  Lengvųjų automobilių importas į Lietuvą praėjusiais metais išaugo beveik 14 proc. Šiemet per pirmąjį pusmetį pirmą kartą įregistruota netoli 99 tūkst. naujų bei naudotų lengvųjų automobilių. Didėjant iš užsienio atvykstančių transporto priemonių skaičiui, „Regitra“ primena, į ką reikėtų atkreipti išskirtinį dėmesį prieš perkant automobilį ir atvykstant jo registruoti.

 • Automobilį registruoti savo vardu būtina per 10 dienų

  Ką tik įsigijote automobilį? „Regitra“ primena, kad jį reikia perregistruoti savo vardu per 10 kalendorinių dienų po to, kai jį pardavęs asmuo pranešė apie pasikeitusį savininką. To nepadarius per nustatytą terminą, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme yra sustabdomas. Kitaip tariant, transporto priemonės valdytojui naudoti jį eisme – draudžiama.

 • „Regitra“: keičiasi numerio ženklų sudarymo tvarka

  Balandžio 1 dieną keičiasi automobilių numerio ženklų sudarymo tvarka. Nuo šiol taksi ir istoriniai numeriai bus baltos spalvos. Taip pat mažinama finansinė bei administracinė našta tiems, kurie pametė vieną iš numerio ženklų plokštelių.

 • „Regitra“ įspėja apie sukčius ir ragina nepakliūti į jų pinkles

  Pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ vis dažniau pastebima tokių asmenų, kurie siūlo žmonėms įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar už juos išlaikyti vairavimo egzaminus. „Regitra“ įspėja visuomenę nepakliūti į sukčių pinkles, nes gavę pinigų, jie paprasčiausiai pradingsta. Patariama ne tik nepasitikėti tokiais asmenimis, bet ir pranešti apie juos, kad neteisėti veiksmai būtų kuo greičiau nutraukti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7180
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:33761
Šį mėnesį apsilankė:33761
Viso (nuo 2015-02-16):13835323
Šiuo metu naršo:
138
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!