Kopenhaga su taupiu biudžetu: įspūdžių užtenka visai šeimai
ĮvairenybėsKopenhaga su taupiu biudžetu: įspūdžių užtenka visai šeimai
2017 lapkričio 13, Pirmadienis 10:38

Kopenhaga su taupiu biudžetu: įspūdžių užtenka visai šeimai

Kopenhaga su taupiu biudžetu: įspūdžių užtenka visai šeimai

Kopenhaga – vienas žaviausių Europos miestų. Autentikos, jaukumo ir netikėtų atradimų ieškantys lietuviai jį renkasi vis drąsiau. Mažas atstumas ir dažni, pigūs skrydžiai į Kopenhagą leidžia susiplanuoti turiningą savaitgalį ar ilgesnes atostogas. Didelis privalumas ir tai, kad šį miestą lengva pažinti neišlaidaujant.

Pažintinis planas norintiems sutaupyti

Daugybė Danijos sostinės grožybių laukia ir nenorinčiųjų pernelyg ištuštinti piniginės. Jei keliaujate su šeima ar didesne kompanija, apgalvokite galimybę išmėginti nemokamas ekskursijas pėsčiomis. Jų pradžia paprastai būna Rotušės aikštėje.

Nemokamai ekspozicijas pristato daugybė Kopenhagos muziejų, galerijų. Verta užsukti į Nacionalinį Danijos muziejų, Nacionalinę Danijos galeriją, drabužių fabriką–muziejų Brede Værk, galeriją paverstą bažnyčią Nikolaj Kunsthal. Jei mieste lankysitės antradienį, apžiūrėkite įdomios architektūros, senovės ir šiuolaikinį meną pristatantį Glyptoteket.

Puiki idėja kompanijai – pamatyti miestą įsitaisius valtyje, keliaujančioje žaviaisiais Kopenhagos kanalais. Įsigiję miesto kortelę, turą išmėginti galite nemokamai. Su kortele galite taip pat nemokamai išvysti panoramą – 17 a. pastatytas observatorijos bokštas tam tiks puikiai.

Jei jau nupirkti pigūs skrydžiai į abi puses su vaikais, nebrangių pramogų taip pat netrūks. Nedaug kainuoja apsilankymas seniausiame pasaulio atrakcionų parke – Bakken. Ir vaikams, ir suaugusiems patiks žymiojo H. K. Anderseno muziejus. Mažuosius keliautojus verta nuvesti į tramplynais nusėtą promenadą Havnegade, pramogų kupiną oficialią Lego parduotuvę.

Tarp nemokamų objektų – ir dalis visiems žinomų miesto simbolių. Pasigėrėti galite Nyhavn krantine, gracinga Rotušės aikštės kompozicija, respublikos miesto – Kristianijos laisve, Mažosios undinėlės skulptūra, įspūdingos prabangos kupinais Rozenburgo rūmais (įėjimas į juos kainuoja).

Patarimai sklandžiai kelionei

Prieš keliaudami pasidomėkite orų prognozėmis. Kopenhaga – vandens miestas, todėl būtinai įsidėkite skėčių, lietpalčių. Vakarai čia būna vėsūs, tad net ir vasarą nepamirškite kartu su savimi turėti kelis šiltesnius drabužius.

Viešasis transportas Kopenhagoje – vienas iš moderniausių ir patogiausių. Nors jis nepigus, autobusais ir metro galite greitai pasiekti bet kurį miesto objektą. Taip pat verta keliauti dviračiais – Kopenhagoje rasite daugybę jų nuomos punktų.

Pigūs skrydžiai į Kopenhagą, suderinti su specialia miesto kortele, leis sutaupyti maksimaliai. Kortelė tiks ir viešajam transportui, ir nemokamam ar pigesniam įėjimui į daugiau nei pusšimtį lankytinų vietų.

Prieš kelionę išmokite bent kelias daniškas frazes. Kopenhagoje galite kalbėti ir anglų, vokiečių kalbomis. Atsiskaitymui geriausia naudoti vietos valiutą – Danijos kronas. Jų galite išsikeisti ir sostinėje.

Jei norite paskanauti autentiško maisto, dairykitės, kur renkasi patys danai. Išmėginkite gatvės maistą – jis ir gardus, ir sotus. Vasarą mieste vyksta maisto ir gėrimų festivalis. Jo metu galite paragauti įvairių regioninių patiekalų.

Kopenhagoje puikiai praleisite laiką ir su vaikais, ir su draugais. Kai pigūs skrydžiai jau užsakyti, o įdomiausios vietos iš anksto sužymėtos, telieka susirasti nebrangią nakvynę, susikrauti lagaminą ir smagiai nusiteikti įkvepiančių atradimų turui.

Informacija parengta remiantis įmonės ,,Avia“ pateiktais kelionių patarimais.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tyrimas: tautiečiai į atostogas leisis ir rudenį

  Nors kalendorinė vasara jau eina į pabaigą, lietuviai nėra linkę taip greitai nuvyti minčių apie ilgai lauktas atostogas. Šių metų liepa nelepino karšta saule, todėl nemaža dalis mūsų šalies gyventojų planuoja atsigriebti ir pasimėgauti poilsiu rugpjūčio pabaigoje ar pirmaisiais rudens mėnesiais. Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė populiariausias lietuvių poilsinių kelionių kryptis, baigiantis karštajam sezonui.

 • POILSIS NIDOJE

  Poilsis Nidoje – tai poilsis iš saulės, iš smėlio, iš jūros ir vėjo. Tai unikalus Lietuvos kampelis. Tai išskirtinis prie Baltijos jūros išsidėstęs Lietuvos gamtos stebuklas. Tai neprilygstamas Lietuvos kurortas, traukiantis svečius iš įvairiausių šalių. Tai romantikų mylimas jaukus miestelis... Tai šių ir daug kitų gražių žodžių verta Nida – Neringos žemė.

 • 5 būdai kaip sukurti vaikui įdomias ir turiningas atostogas

  Tėvams ir seneliams turbūt viena iš dažniausiai pasitaikančių varginančių situacijų, kuomet vaikas eina iš paskos ir kartoja, jog neturi ką veikti. Taip nutinka per kiekvienas atostogas ir savaitgalius. Jeigu tinkamo pasiūlymo negauna, mažasis pasičiumpa mobilųjį telefoną ar planšetę ir tyliai dingsta suaugusiems iš akiračio. Kaip sudominti vaiką aktyvia veikla?

 • Šiandien aktualu: kasmetinių atostogų apmokėjimas

  Kasmetinių atostogų laiku darbuotojui (taip pat valstybės tarnautojui ir žvalgybos pareigūnui, tarnaujančiam žvalgybos institucijoje pagal žvalgybos pareigūno tarnybos sutartį), paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis, kuris apskaičiuojamas pagal Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Darbo kodekso įgyvendinimo" patvirtintą Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašą. Pagal šį Aprašą skaičiuojamasis laikotarpis, iš kurio skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį (ar jo dalį) mokamas vidutinis darbo užmokestis.

 • Unikalios atostogos

  Artėjant šventėms vis daugiau žmonių galvoja apie keliones. Vieni trokšta važiuoti pas artimuosius ar draugus, kitiems norisi saulės bei šilumos, todėl planuoja kalėdinius žaisliukus kabinti ant palmės, o ne skarotosios eglutės. Tačiau tokios kelionės, ypač prieš šventes, gali atsieiti tikrai brangiai, todėl labai palanku turėti atsidėjus šiek tiek pinigų. Jeigu šiuo metu neturite pakankamai santaupų neplanuotai kelionei, galite lengvai pasinaudoti greitaisiais kreditais internetu (latviškai jie vadinami ātrie kredīti internetā) ir palepinti save. Jeigu tikrai norite praplėsti savo akiratį, kodėl jums nenuvykus į nepaprastas ir kvapą gniaužiančias vietas, kurios niekada neišdils iš jūsų atminties.

 • Ar mokinių tėvai gali pasiimti vaiką atostogauti, jei mokinių atostogos dar nėra prasidėjusios?

  Artėjant rudens atostogoms, ne vienai šeimai iškyla klausimas, ar galima pasiimti mokinį kartu atostogauti ir pertraukti jo ugdymo procesą? Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad vaiko teises į mokslą reglamentuoja Konstitucija, Vaiko teisių konvencija, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas ir Švietimo įstatymas, kuriame nustatyta tėvų prievolė užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų mokyklos lankymą, o mokinio – lankyti mokyklą, stropiai mokytis.

 • Įsigaliojo nauja tvarka dėl nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo atleidžiant iš darbo

  Nuo šių metų gruodžio 1 dienos įsigaliojus Darbo kodekso nuostatai, pagal kurią pakeista nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo tvarka atleidžiant iš darbo, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gauna nemažai paklausimų, susijusių su šiuo pakeitimu. Apibendrintai atsakydami į juos, VDI specialistai pateikia šią informaciją.

 • Atostogaujantys žiemą raginami pasirūpinti Europos sveikatos draudimo kortele

  Mėgstantieji atostogauti žiemą, tikriausiai, jau ruošiasi kelionėms – arba į šiltesnius kraštus, arba į kalnus. Kad ilgai lauktos atostogos Europoje nesubjurtų, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai rekomenduoja pasirūpinti Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK), padėsiančia išvengti netikėtų išlaidų už sveikatos priežiūros paslaugas.

 • Vėl mokinių atostogos? Kur dėti vaikus?

  Mokslo metai dar net neįsibėgėjo, mokyklos, atrodo, tik pratinasi prie naujo per vasarą pamiršto vaikų šurmulio, o, žiūrėk, ir vėl atostogos! Tiesa, jos kuklios – vos savaitė, bet tėvams, kurie dar negali savo atžalų palikti namuose vienų, tikras galvos skausmas. Kur dėti vaikus? Jeigu baigiantis mokslo metams ir artėjant vasarai mokyklos sulaukia įvairiausių turiningą poilsį žadančių pasiūlymų, tai vaikų užimtumo organizavimas trumpųjų atostogų metu – dar labai aktuali problema. Ką daryti, kad tėvai galėtų ramiai dirbti, žinodami, jog jų vaikas visą dieną bus saugus?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5463
Vakar apsilankė:7725
Šią savaitę apsilankė:31265
Šį mėnesį apsilankė:154341
Viso (nuo 2015-02-16):11125072
Šiuo metu naršo:
131
2019-09-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!