Nauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus
AktualijosNauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus
2017 kovo 07, Antradienis 10:01

Nauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus

Nauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus
 • Vygantas GUIGA
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vasario mėnesį Utenos miesto ir rajono daugiabučių namų gyventojai jau gavo sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, apskaičiuotas pagal naują, dar pernai gruodžio 22 dieną Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą metodiką. Pagrindinė naujovė – sąskaitą sudaro dvi dalys: pastovioji ir kintamoji. Tokias sąskaitas netrukus gaus ir visi individualių namų savininkai, verslo įmonės ir bendrovės, žodžiu, visi, kurie turi nekilnojamojo turto, užregistruoto VĮ Registrų centre unikaliu numeriu. Nors naujovei Utenos rajono savivaldybė kruopščiai pasiruošė iš anksto, UAB „Utenos komunalininkas" direktorius Tautgirdas Narbutas „Utenos dienai" sakė, kad dar niekada neteko sulaukti tiek skundų, prašymų paaiškinti painią mokesčio tvarką, kaip šiomis pavasario dienomis.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos apskrities labai smulkioms įmonėms – 1,4 mln. eurų subsidijų

  Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog Valstybinė mokesčių inspekcija jau apskaičiavo beveik 1,4 mln. eurų subsidijų sumą, kuri bus skirta 783 Utenos apskrities labai smulkioms, iki devynių darbuotojų turinčioms įmonėms. Ši suma padidės dar beveik 230 tūkst. eurų po sprendimo, ar skirti subsidijas dar 84 smulkioms įmonėms.

 • UAB „Utenos komunalininkas“ informacija gyventojams

  Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl karantino, informuojame, kad karantino laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d.  UAB „Utenos komunalininkas“ aptarnavimo skyrius ir kasa klientų nepriims, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė neveiks. Įmokas už mūsų įmonės teikiamas paslaugas galite mokėti per internetinę bankininkystę ar kitose veikiančiose įmokų priėmimo vietose.

 • Dirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?

  Į svečias šalis dažniausiai išvyksta jauni žmonės, ką tik įgiję vidurinį išsilavinimą ar studentai, trokštantys užsidirbti įmokoms už mokslą. Jie dažnai nepasidomi mokesčių susigrąžinimo galimybe iš kitos šalies, tačiau tai yra labai realu ir netgi – reikalinga. Pakalbėkime apie mėgstamiausias emigrantų šalis – Jungtinę Karalystę ir Vokietiją. Ką reikia žinoti siekiant susigrąžinti mokesčius iš šių šalių?

 • Dėl naujo mokesčio – galvos skausmas

  Metų pradžioje įsigaliojusi analogų Europoje neturinti nauja mokesčio už atliekų tvarkymą ir surinkimą tvarka sukėlė sumaištį bendruomenėse, ja nepatenkinti verslininkai, katalikų bažnyčios atstovai. Nuo sausio 1 dienos uteniškiai už atliekų tvarkymą moka dvinariu tarifu. Atliekų tvarkymo mokestį sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Po pirmųjų naujo mokesčio sąskaitų rajono savivaldybės administracija sulaukė skundų, todėl kovo mėnesio pabaigoje vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę ir išsiaiškinti susidariusią situaciją.

 • Vyriausybė nepritarė naujai mokesčių lengvatai

  Vyriausybė, atsižvelgusi į Finansų ministerijos argumentus, nepritarė siūlymui žemės ūkio kooperatinių bendrovių pelnui taikyti nulinį pelno mokesčio tarifą.

 • Komunalininkai žada stengtis, kad žiema uteniškiams būtų draugiška

  UAB „Utenos komunalininkas" direktorius Tautgirdas Narbutas pastebėjo, kad nuo spalio mėnesio pabaigos žiemos laukia visi, bet ji visada ateina nelauktai ir netikėtai. Netgi komunalininkai, laikantys itin jautrią ranką ant klimato pulso, ne visada nuspėja, kada suskambės žiemos skambutis. Kad neapsiriktų, laiku reaguotų į staiga pasikeitusias oro sąlygas, komunalininkai kasmet nuo lapkričio 1 dienos skelbia žiemos tarnybos pradžią. Tai reiškia, kad nuo lapkričio 1 dienos iki kitų metų balandžio 1 dienos visos įmonės tarnybos dirbs specifiniu žiemos režimu – bus budima 6 dienas per savaitę, darbuotojai dirbs pagal griežtus grafikus. Anot direktoriaus, kad ir kokia klastinga žiema, Utenos komunalininkų ir rajono gyventojų užklupti netikėtai jai nepavyks.

 • Komunalininkams darbo netrūksta – jo parūpina ir vandalai

  UAB „Utenos komunalininkas" valdo gausų miesto ūkį ir rūpinasi įvairiu inventoriumi. Įmonės direktorius Tautgirdas Narbutas suskaičiavo, kad vien suoliukų, kuriais rūpinasi komunalininkai viešosiose miesto erdvėse, yra 411, šiukšlių dėžių – 243. Parkų, skverų, kitų viešojo naudojimo erdvių bei gatvių ir šaligatvių tvarkymas, priežiūra, mišrių buitinių atliekų ir spalvoti rūšiuotoms atliekoms skirti konteineriai – taip pat UAB „Utenos komunalininkas" pareiga. Kaip ir vaikų žaidimų aikštelių, kurių mieste įrengta nemažai, priežiūra, komunalininkų žinioje ir Vyžuonos parke neseniai pastatyti treniruokliai.

 • Įsigyti, patvirtinti ir pratęsti verslo liudijimus galima internetu

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Utenos rajono gyventojai išsiėmė jau daugiau nei 500 verslo liudijimų 2016 metams. Šiuo metu populiariausi liudijimai, leidžiantys užsiimti prekybos veikla.

 • Komunalininkai darbų nestokoja visais keturiais metų laikais

  Pastaruoju metu daug dėmesio sulaukia miesto komunalininkai, kurie ne tik tvarko ir valo gatves, bet ir užsiima šiukšlių išvežimu bei kitais miestui svarbiais tvarkymo darbais. „Utenos komunalininkas" direktorius Tautgirdas Narbutas sakė, kad ši žiema gerokai šiltesnė bei palankesnė gyventojams nei praėjusioji, ir pridūrė, jog nusiraminti komunalininkai nesiruošia, nes žiema dar truks ilgai. Ji jau parodė savo galimybes, kai Naujuosius lydėjo sniegas ir speigas, sniegas gausiai iškrito ir šią savaitę. Todėl komunalininkams darbų netrūko.

 • Pasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti

  Apibendrinus 2015 metais Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriuje nagrinėtų skundų dėl mokėjimų gydymo įstaigose teisėtumo duomenis, galima daryti išvadą, kad neretai šie mokėjimai būna neteisėti. Gydymo įstaigos, atsidūrusios ligonių kasos akiratyje, jau ne kartą yra grąžinusios pacientams iš jų paimtus pinigus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6167
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:60191
Šį mėnesį apsilankė:338965
Viso (nuo 2015-02-16):13786031
Šiuo metu naršo:
165
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!