Aktualijos„Utenos alaus“ iniciatyva sutvarkyta dar viena ežero pakrantė
2016 gegužės 17, Antradienis 15:49

„Utenos alaus“ iniciatyva sutvarkyta dar viena ežero pakrantė

„Utenos alaus“ iniciatyva sutvarkyta dar viena ežero pakrantė
 • Vytautas RIDIKAS
 • 20 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prieš kurį laiką „Utenos alaus" kolektyvas, pradėjęs aplinkosauginę iniciatyvą „Tapk išskirtiniu gamtos rėmėju", buvo nustebintas šalies gyventojų energija rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Šalies gyventojams reikėjo sunešti 10 milijonų taros vienetų į šalyje nuo vasario 1 dienos veikiančius taromatus. Šią užduotį gyventojai įvykdė su kaupu. Paskelbęs šią iniciatyvą, „Utenos alus" įsipareigojo išvalyti vieną Utenos rajono ežerų ir jo pakrantėje įrengti poilsio zoną. „Utenos alaus" daryklos kolektyvas, pasitelkęs pagalbininkus, praėjusį savaitgalį savo įsipareigojimą įvykdė.

Ežeras rinktas internetu

Gyventojams pasirinkimas tarp galimų ežerų buvo nedidelis – Utenos rajono savivaldybė pasiūlė rinktis iš dviejų rajono ežerų. Dėmesio sulaukė du ežerai – Klykių (Tauragnų sen.) ir Giedrio (Daugailių sen.). Už patikusį ežerą kiekvienas „Utenos alaus" interneto svetainės lankytojas turėjo galimybę balsuoti, galėjo pasižiūrėti nuotraukų, pasiskaityti apie vietoves, kuriose šie ežerai plyti, taip pat sužinoti prie kiekvieno jų planuojamus darbus. Tai padaryti jie turėjo iki gegužės 7 dienos. Daugiausia dėmesio sulaukė Klykių ežeras, prie kurio jau seniai to paties pavadinimo kaimo bendruomenės pastangomis buvo suręsta medinė pavėsinė ir tiltas į ežerą, įrengta maudykla.
Šio aplinkosauginio renginio metu buvo išvalytas ežero dugnas ir sutvarkyta visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta per 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aikštelė, sutvarkyta pavėsinė, atnaujintas lieptas, įrengta nauja persirengimo kabina, dviračių statymo vieta, sūpynės, šiukšliadėžės, pastatyti keturi nauji stalai su suoliukais.

Plačiau apie šią akciją skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

Autoriaus nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Saulės šviesa gamins alų Utenoje

  1 mln. eurų, 3 703 saulės energijos moduliai ir vienas megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys–Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.

 • Iki sekmadienio Utenoje įsikūrė galvosūkių kambarys

  „Užeik į galvosūkių kambarį – išnarpliok ekodetektyvo bylą!", – tokiu skambiu šūkiu ketvirtadienio rytą uteniškius pasitiko buvusios pieninės aikštelėje įsikūręs pirmasis Lietuvoje mobilus ant ratų įrengtas galvosūkių kambarys „Utenos ekodetektyvas". Jis yra neseniai bendrovės „Utenos alus" pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk ištikimu gamtos rėmėju" dalis, kuria siekiama paskatinti šalies gyventojus rūšiuoti ir į taromatus priduoti panaudotą tarą.

 • „Utenos alus“ išvalys vieną iš Aukštaitijos ežerų, tačiau kurį – spręs gyventojai

  „Utenos alus" pradeda aplinkosauginę iniciatyvą „Tapk išskirtiniu gamtos rėmėju", kurios metu šalies gyventojai kviečiami rūšiuoti ir priduoti panaudotą vienkartinę tarą. Gyventojams visoje Lietuvoje pridavus 10 milijonų taros vienetų į šalyje nuo vasario 1 dienos veikiančius taromatus, „Utenos alus" išvalys vieną Utenos rajono ežerų ir įrengs jo pakrantėje poilsio zoną.

 • „Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui

  Kvietinio alaus istorija ypatinga. Pradėtas virti prieš pusę amžiaus Bavarijos žemėse, pamėgtas kilmingųjų, vėliau pamirštas ir beveik išnykęs. Pastaruosius kelis dešimtmečius kvietinis alus Europoje išgyvena savo renesansą. Prie to prisidėjo ir Lietuvos aludariai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2827
Vakar apsilankė:3400
Šią savaitę apsilankė:18104
Šį mėnesį apsilankė:85140
Viso (nuo 2015-02-16):9018084
Šiuo metu naršo:
58
2018-09-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!