Grėsmingai plonas ledas vaikų negąsdina
AktualijosGrėsmingai plonas ledas vaikų negąsdina
2016 kovo 08, Antradienis 13:18

Grėsmingai plonas ledas vaikų negąsdina

Grėsmingai plonas ledas vaikų negąsdina
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 16 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nors ugniagesiai gelbėtojai kasmet įspėja gyventojus nerizikuoti lipant ant pavojingai plono ledo, žaidžiančių su lemtimi vis dar atsiranda ir tarp suaugusiųjų, ir tarp vaikų. Kaip portalui udiena.lt sakė Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Rolandas Vilčinskas, pirmadienį priešpiet iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad ant miesto centre esančio Dauniškio ežero bėgioja vaikai.

Į įvykio vietą nedelsiant išvyko narų, kurie buvo pasirengę saugiai nugabenti mažamečius į krantą, automobilis. Tiesa, jiems atvykus, vaikų ant pavojingai plono ledo jau nebebuvo. „Ačiū Dievui, kad žmonės, išvydę ant ledo lakstančius vaikus, neliko abejingi. Jokiu būdu negalima numoti į tai ranka, atšilus orams lipti ant vandens telkinių pavojinga ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams", – kalbėjo R. Vilčinskas ir pridūrė, kad tiek tėvai, tiek pedagogai turėtų įspėti vaikus, jog iš pažiūros tvirtai atrodantis ledas yra grėsmingai plonas, o lipdami ant jo žmonės rizikuoja įlūžti ir nuskęsti.

Prieš lipdami ant Dauniškio ežero ledo, Utenos APGV ugniagesiai gelbėtojai sakė nujaučiantys, kad įlūš, ir jų prognozės šimtu procentų pasitvirtino. Narai, kuriems kartas nuo karto tenka vykdyti itin nemalonią misiją – traukti į krantą skenduolius – nepaliovė stebėtis, kad kone įpusėjus kovo mėnesiui ant vandens telkinių vis dar sėdi liaudyje savižudžiais vadinami poledinės žūklės mėgėjai. „Plika akimi matosi, kad ledas jau nebėra toks tvirtas, koks buvo žiemą. Šylant orams, ypač kai naktimis vyrauja pliusinė temperatūra, lipti ant ledo griežtai nerekomenduojama. Kadangi žuvys dažniau plaukioja vandens telkinio viduryje, žvejai, rizikuodami savo gyvybėmis, eina žvejoti būtent ten", – žvejybos entuziastų poelgiais stebėjosi ugniagesys gelbėtojas Modestas Gimžauskas, atskleidęs tai, kad kiekvienais metais pasitaiko skaudžių, mirtimi pasibaigiančių atvejų. Toli gražu ne romantišką darbą dirbantis M. Gimžauskas gyventojams linkėjo nenumoti ranką į ugniagesių gelbėtojų raginimus nelipti ant tirpstančio ledo ir branginti savo gyvybes.

L. Narčienės nuotr.

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4795.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4797.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4803.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4805.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4810.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4815.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4820.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4822.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4825.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4828.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4832.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4845.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4848.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4851.jpg
 • Click to enlarge image IMGP4855.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

  Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst.  gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

 • Prie sostinėje protestavusių ugniagesių uteniškiai neprisijungė

  Lapkričio 19 dieną, antradienį, Vilniuje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė mitingą norint atkreipti valdžios dėmesį į menką ugniagesių gelbėtojų finansavimą, todėl, profsąjungos narių teigimu, daugelyje šalies savivaldybių nebeįmanoma tinkamai užtikrinti gyventojų saugumo.

 • Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

  Liepos 7 dieną Mozelyje, Vokietijoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą.

 • Ugniagesiai įspėja, kas gali nuvesti į pražūtį

  Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

 • Aplinkosaugininkai mokėsi saugaus elgesio ant ledo

  Vasario 12 dieną Jurbarko rajone ant Viešvilėje esančio tvenkinio ledo vyko pratybos „Saugus elgesys ant ledo“, kuriose dalyvavo Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus ir Kauno valdybų aplinkos apsaugos pareigūnai.

 • Netvirtas ledas gali būti nelaimės priežastimi

  Lietuvoje įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, nemažai žmonių renkasi pramogas ant užšalusių vandens telkinių. Be poledinės žūklės mėgėjų, ant užšalusių ežerų, upių, tvenkinių, marių lipa aktyvių pramogų išsiilgę vaikai ir suaugusieji su pačiūžomis, rogutėmis ar kitomis žiemos sporto priemonėmis. Kai kurios savivaldybės gyventojams ant atvirų vandens telkinių įrengia čiuožyklas. Dauguma pramogautojų ant ledo jaučiasi saugūs, tačiau Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad ledas gali būti klastingas ir pavojingas, tad lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems.

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žmonės neįvertina smalkių grėsmės

  Pastaruoju metu itin padažnėję žmonių apsinuodijimai smalkėmis rodo, kad Lietuvos gyventojai aplaidžiai pradeda kūrenimo sezoną ir neįvertina, jog namuose pasklidusios pavojingos smalkės per kelias minutes gali atimti gyvybę. Per pastaruosius penkerius metus vien dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė daugiau nei 900 kartų.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Ugniagesiai gelbėtojai mokinius kviečia į naudingas pamokas

  Antradienį Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai ir Civilinės saugos skyriaus specialistai ant Vyžuonaičio ežero ledo pradėjo prevencinių renginių ciklą. Ketvirtadienį ugniagesiai gelbėtojai (narai) Edvinas Janulis, Regimantas Kundavičius ir Remigijus Černiauskas mokinius pasitiko ant Dauniškio ežero ledo – buvo rodoma, kaip iš ledinio ežero vandens gelbstimas žmogus. Šie užsiėmimai vyks dvi savaites.

 • Nuo antradienio – nemokama pramoga ant ledo

  Uteniškiams ir miesto svečiams jau tapo įprasta spustelėjus šaltukui žiemos malonumais džiaugtis ir naujų įspūdžių semtis po atviru dangumi įrengtoje čiuožykloje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:555
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13180
Šį mėnesį apsilankė:45897
Viso (nuo 2015-02-16):14069889
Šiuo metu naršo:
59
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!