Visa Lietuvoje legaliai parduodama produkcija – saugi
AktualijosVisa Lietuvoje legaliai parduodama produkcija – saugi
2016 sausio 27, Trečiadienis 10:55

Visa Lietuvoje legaliai parduodama produkcija – saugi

Visa Lietuvoje legaliai parduodama produkcija – saugi

Lietuvos gyventojai neturi nerimauti dėl šalies rinkoje parduodamų maisto produktų, visa legaliai parduodama produkcija yra griežtai kontroliuojama ir saugi. Teisėsaugos institucijų išaiškintas nelegalios prekybos paukštiena atvejis – kriminalinis nusikaltimas, tačiau tyrimo metu rasta galimai nesaugi paukštiena vartotojų nepasiekė.

„Negalima spekuliuoti šio tyrimo duomenimis, nustatytus faktus supinant su visuomenėje paplitusiais mitais apie maisto saugą. Visų pirma, tai neatsakinga mūsų vartotojų atžvilgiu, o be to, menkina Lietuvos pozicijas derybose dėl maisto produktų eksporto. Kitos šalys atidžiai stebi ir analizuoja visą informaciją apie maisto saugos kontrolės sistemą mūsų šalyje. Šiuo metu maisto produktus Lietuvos gamintojai gali eksportuoti į 170  pasaulio valstybių ir informacijos, kad tų šalių vartotojams būtų pateikta nesaugi produkcija, niekada negavome. Tad neturėtume patys žlugdyti taip sunkiai sukurto Lietuvos, kaip labai kokybiško maisto šalies, įvaizdžio", – pabrėžė VMVT direktorius Jonas Milius.
J. Miliaus teigimu, Lietuvoje maisto saugą užtikrinančią sistemą nuo gamintojų, importuotojų iki vartotojų kasmet audituoja ir vertina apie 10 skirtingų užsienio ekspertų ir auditorių komandų. Tyrimų duomenimis, 99 % Lietuvoje parduodamų maisto produktų yra saugūs (Europos Sąjungoje šis rodiklis sudaro apie 97 %). Mažėja tiek ūmių infekcinių žarnyno susirgimų protrūkių, tiek ir jų metu susirgusių žmonių. Kasmet patikrinimų metu VMVT inspektoriai uždraudžia realizuoti ir nukreipia sunaikinti vidutiniškai apie 2 tūkst. tonų nesaugių ir nekokybiškų maisto produktų. Pavyzdžiui, 2015 m. neleista realizuoti 19 tonų mėsos ir jos gaminių, 2014 m. – 14 tonų.
„Maisto produktų saugos ir kokybės kontrolė nuo pagaminimo iki realizavimo yra labai griežta. Žinoma, nustatyti ir sustabdyti nelegalios veiklos atvejus yra įgalioti policijos ir finansinius nusikaltimus tiriančių tarnybų pareigūnai, tačiau su maistu susijusių tyrimų metu pasitelkiama ir mūsų specialistų pagalba", – sakė VMVT vadovas.
Anot jo, nuo 2014 m. įvairių tarnybų tyrėjams VMVT pateikė informaciją apie daugiau nei 1 tūkst. įmonių ir fizinių asmenų, kurių veikla gali kelti įtarimų. Per pastaruosius 5 metus, bendradarbiaujant su Policijos ir Mokesčių inspekcijų pareigūnais, išaiškinta 18 nelegalia veikla užsiimančių mėsos perdirbimo cechų.

VMVT inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vadovaus D. Remeika

  Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu ketveriems metams skirti žemės ūkio viceministrą Darių Remeiką. Jis naujas pareigas pradės eiti nuo balandžio 27 dienos.

 • Uždrausta tiekti rinkai dar 2 rūšių „Mamuko košes“

  Tęsiant tyrimą dėl nekokybiškų maisto produktų „Mamuko košė", Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) pakartotinai patikrino šių produktų gamintoją – UAB „Biogami". Be to, buvo gautas vartotojos skundas dėl įsigyto galimai nekokybiško produkto „Mamuko košė. Ekologiškų grikių kruopytės" (tinka vartoti iki šių metų lapkričio 25 d.).

 • Sugriežtinta jaunų gyvūnų augintinių įvežimo tvarka

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Muitinės departamentu patvirtino bendrą įsakymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią nelegaliai prekybai gyvūnų augintinių jaunikliais, įvežamais į Lietuvą iš trečiųjų šalių.

 • Vienoje Utenos kebabinių rasti grubūs pažeidimai

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai šį pusmetį patikrino daugiau nei pusę Lietuvoje veikiančių kebabinių. Penktadalyje jų nustatyta grubių higienos pažeidimų, rasta netinkamai laikomų gaminių ir produktų, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs. Paaiškėjo, kad dažniausiai kebabinėse nesilaikoma higienos reikalavimų – dažnas darbuotojas nepasitikrinęs sveikatos, neišklausęs higienos įgūdžių kurso, nepaiso asmens higienos.

 • „Mars“ atšaukiami šokoladiniai batonėliai Lietuvos parduotuvių nepasiekė

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo tai, kad JAV gamintojos „Mars" atšaukiami šokoladiniai batonėliai Lietuvos prekybos tinklų nepasiekė.

 • Higienos įgūdžius viešojo maitinimo įmonėse reikia tobulinti

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šių metų lapkričio mėnesį vykdė akciją „STOP bakterijoms!", kurios metu įvairių miestų ir rajonų restoranuose, kavinėse, užkandinėse buvo tikrinama darbuotojų asmens higiena, imami mėginiai nuo darbuotojų rankų, vertinta, ar nedėvimi žiedai, ar švarūs drabužiai, pakanka priemonių rankoms plauti, personalas pasitikrinęs sveikatą ir t.t.

 • Patikrinta, ar mėsos gaminiai rūkomi saugiai ir kokybiškai

  Nuo šių metų pradžios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino 25 mėsos gaminių gamybos įmones, kuriose gaminamos rūkytos dešros ir kiti mėsos gaminiai. Neatitikimų daugiau nustatyta smulkiose individualiose įmonėse, gaminančiose rūkytus mėsos gaminius nedideliais kiekiais.

 • Kitąmet bitininkai praktinius mokymus organizuos bityne

  Kasmet antrąjį spalio šeštadienį Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje renkasi bitininkai. Didžiausi darbai bitynuose jau nudirbti, tad susitikti, pasikalbėti ir pasidomėti tuo, kokie iššūkiai laukia kitąmet, šis metas – jiems palankiausias.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4741
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:4741
Šį mėnesį apsilankė:15555
Viso (nuo 2015-02-16):14282715
Šiuo metu naršo:
62
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!