Po patikrinimo įmonės vadovė biudžetą papildė beveik 8 tūkst. eurų
AktualijosPo patikrinimo įmonės vadovė biudžetą papildė beveik 8 tūkst. eurų
2015 birželio 26, Penktadienis 12:58

Po patikrinimo įmonės vadovė biudžetą papildė beveik 8 tūkst. eurų

Po patikrinimo įmonės vadovė biudžetą papildė beveik 8 tūkst. eurų

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) po pravesto sisteminio prevencinio modelio „Įspėjau – pasirink" pokalbio, individualios įmonės savininkei neįsiklausius į pasiūlymus, atliko operatyvų patikrinimą, kurio metu nustatyta, kad įmonė savo pajamas nepagrįstai sumažino beveik 130 tūkst. litų (37,5 tūkst. eurų), neišskaičiavo ir nesumokėjo mokesčių valstybei.

Utenos AVMI, bendradarbiaudama su Sodra, dar praėjusiais metais į pokalbį „Įspėjau – pasirink" buvo pasikvietę individualios įmonės, užsiimančios maisto, gėrimų ir tabako prekyba, vadovę. Utenos AVMI specialistams sukėlė abejonių darbuotojams mokamas mažesnis už minimalų atlyginimą darbo užmokestis, įmonės veiklos rodikliai. Įmonės vadovei buvo rekomenduota peržiūrėti ir patikslinti deklaracijas.
Po pokalbio įmonės vadovei nepatikslinus deklaracijų, atliktas operatyvus patikrinimas. Patikrinus didžiosios knygos parduotų prekių savikainos apskaičiavimo lentelių bei inventorizacijos aprašų duomenis, nustatyta, kad mokesčio mokėtojas gautas pajamas nepagrįstai sumažino beveik 130 tūkst. litų (37,5 tūkst. eurų).
Po patikrinimo parduotuvės savininkė patikslino Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) deklaracijas, papildomai deklaravo ir sumokėjo daugiau nei 27 tūkst. litų (beveik 8 tūkst. eurų) PVM.
„Aiškinantis tokius pažeidimus daug informacijos suteikia PVM sąskaitų - faktūrų duomenų analizė, todėl šią gegužę VMI pradėjo „PVM sąskaitų – faktūrų (PSF) „projektą". Jo metu apie 7 tūkst. šalies įmonių privalės teikti gaunamų ir išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenis. Tokiu būdu VMI operatyviau gaus informaciją, padėsiančią stebėti ir įvertinti verslo elgseną beveik realiu laiku, užkirsti kelią rizikingiems sandoriams ir gerinti biudžeto pajamų surinkimą. Utenos apskrityje buvo atrinkti 82 rizikingi juridiniai asmenys", – teigė Utenos AVMI viršininkas Pranas Alsys, akcentuodamas, kad didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, bet yra nesąžiningų bendrovių ir gyventojų, kurie kenkdami kitoms bendrovėms, kitiems mokėtojams, slepia mokesčius ir gyvena sąžiningųjų sąskaita, todėl VMI, remdamasi rizikos analize, tiksliai identifikuoja ir nustato nemokančiuosius mokesčių, tikrina jų veiklą ir skiria baudas.

Utenos AVMI inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • VMI praneša: gyventojai turėtų suskubti susimokėti skolas

    Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad gyventojai, kurie deklaravo pajamas už 2016 metus, tačiau iki šiandien dar nesumokėjo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įmokos, turėtų tai padaryti kuo skubiau, nes VMI bus priversta taikyti išieškojimo priemones. Prieš imdamasi griežčiausių veiksmų, VMI visada kviečia savanoriškai sumokėti skolas, todėl minėtiems gyventojams išsiųsti priminimai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4491
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:22348
Šį mėnesį apsilankė:170756
Viso (nuo 2015-02-16):12522190
Šiuo metu naršo:
122
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!