Už pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją rajono savivaldybė sulaukė padėkos
AktualijosUž pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją rajono savivaldybė sulaukė padėkos
2014 lapkričio 26, Trečiadienis 15:25

Už pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją rajono savivaldybė sulaukė padėkos

Už pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją rajono savivaldybė sulaukė padėkos

Lapkričio 25 d. LDK Valdovų rūmuose vyko visų šalies savivaldybių merų metinis susitikimas, kuriame buvo aptarti 2014 m. renovacijos rezultatai, proceso eiga, nubrėžtos strateginės kryptys tolimesniam šalies energinio efektyvumo didinimui ir savivaldos indėliui jame bei apdovanotos aktyviausiai daugiabučių modernizavimo programą vykdančios savivaldybės. Renginyje dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas. Utenai renginyje atstovavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Lūžio metai

Pasak pranešėjų, 2014 m. į Lietuvos istoriją įeis kaip renovacijos lūžio metai. Per šiuos metus šalyje pradėta atnaujinti daugiau daugiabučių nei per visą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos gyvavimo laikotarpį nuo 2004 m. Neabejotina, jog didžiausios įtakos dabartiniams rezultatams turėjo aktyvus savivaldybių ir jų vadovų įsitraukimas į renovacijos procesą. Kalbėjęs Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad vienas pirmųjų dabartinės vyriausybės darbų ir buvo parengti bei įgyvendinti gyventojams finansiniu požiūriu daug palankesnį nei prieš tai buvusį daugiabučių renovacijos modelį. Tikslas pasiektas: procesas pajudėjo. Pasak Premjero, yra parengtos 58 savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programos, suderinta per 3 tūkst. investicinių projektų. O tai reiškia, kad 10 proc. visų Lietuvos daugiabučių namų yra pasirengę įgyvendinti renovacijos darbus arba jau yra renovuojami. Šiuo metu statybinės organizacijos atnaujina per 700 pastatų.

Kvartalinė renovacija

Susitikime kalbėta ir apie sudėtingesnį renovacijos procesą – ištisų kvartalų modernizavimą. Kaip jau buvo rašyta, bandomasis kvartalinės renovacijos projektas bus įgyvendintas trijose savivaldybėse, viena kurių – Utenos rajono savivaldybė. Kaip sekasi rengti dokumentaciją, kokie dokumentai jau parengti, su kokiais sunkumais susiduriama, ruošiantis kvartalinei renovacijai, kaip informuojami gyventojai apie būsimą kvartalų atnaujinimą, kalbėjo Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas. Už tai, kad ėmėsi drąsios iniciatyvos pareiti nuo pavienių daugiabučių atnaujinimo prie viso kvartalo sutvarkymo, kad viena pirmųjų šalyje pasirengė ir parengė dokumentus, reikalingus kompleksinei kvartalų renovacijai, Utenos rajono savivaldybei aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įteikė padėką „Už pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą". Tokios pat padėkos buvo įteiktos ir Biržų bei Birštono savivaldybėms.

Už renovacijos pažangą

Kelioms dešimtims savivaldybių buvo įteikti apdovanojimai už pasiektą renovacijos pažangą.
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apdovanojo devynias aktyviausiai Daugiabučių atnaujinimo programoje dalyvavusias savivaldybes:
Ignalinos r. savivaldybę – už pavyzdį ir pagalbą kitoms savivaldybėms įgyvendinant Energinio efektyvumo didinimo programas,
Jonavos r. savivaldybę – už pirmuosius kvartalinės renovacijos žingsnius,
Druskininkų savivaldybę – už urbanistinius sprendimus,
Vilkaviškio r. savivaldybę – už proveržį įgyvendinant daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo projektus (iki 2014 m. Vilkaviškyje nebuvo atnaujintas nei vienas daugiabutis, o šiuo metu parengti 52 namų atnaujinimo projektai, iš jų 6 baigiami atnaujinti),
Tauragės r. savivaldybę – už puikų pavyzdį įgyvendinant daugiabučių energinio efektyvumo didinimo projektus, derinant senąjį ir naująjį renovacijos modelius,
Marijampolės savivaldybę – už pasiektą pažangą (šiuo metu yra parengta 80 projektų, rangos darbai vyksta prie 14 namų),
Alytaus m. savivaldybę – už kantrybę, nuosekliai ir kryptingai dirbant su gyventojais,
Telšių r. savivaldybę – už žemaitišką užsispyrimą įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus,
Varėnos r. savivaldybę – už gebėjimą įkvėpti gyventojus.

„Utenos dienos" ir Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

 • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

  Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2193
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:58749
Šį mėnesį apsilankė:126959
Viso (nuo 2015-02-16):13201124
Šiuo metu naršo:
92
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!