Švenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras
AktualijosŠvenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras
2014 spalio 29, Trečiadienis 19:25

Švenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

Švenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Švenčionių rajone, Cirkliškio seniūnijoje, 9 km atstumu nuo Baltarusijos sienos, rasti penki nugaišę šernai, užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai.

Papildomos ribojimo zonos ir stebėsenos priemonės šiame rajone nebus nustatomos, nes naujasis AKM atvejis užfiksuotas anksčiau užkrėstoje teritorijoje.
Apie naują AKM viruso atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių ir kaimyninių šalių veterinarijos tarnybas.
Šiais metais tai jau 12 AKM protrūkis, nustatytas laukinėje faunoje. Dėl šios pavojingos užkrečiamosios ligos iš viso sunaikinti 28 užsikrėtę šernai.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena medžiotojams ir gyventojams, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar privačiam veterinarijos gydytojui. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai tyrimams dėl užkrečiamųjų ligų. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą, raginami nedelsiant imtis visų reikiamų priemonių, kad liga neišplistų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jonavoje utilizuota beveik pusė laikytų kiaulių

  Afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai vykdė ir savaitgalį. Iš viso nuo liepos 14 dienos UAB „Beržų kompleksas“ priklausančioje kiaulių fermoje Jonavos rajone nugaišinta ir utilizuota beveik pusė, t. y. 9 830 kiaulių.

 • Atšaukta valstybės lygio ekstremali situacija dėl AKM

  Vyriausybė atšaukė 2014 m. pradžioje paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl afrikinio kiaulių maro (AKM).
  Ministrų kabinetas tai nutarė atsižvelgdamas į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendaciją, kad situacija kontroliuojant afrikinio kiaulių maro ligą yra suvaldyta, taip pat išspręsti su tuo susiję teisiniai ir organizaciniai klausimai.

 • Šią savaitę nustatyti 7 afrikinio kiaulių maro atvejai

  Šią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) diagnozuotas šernams, rastiems Anykščių ir Biržų rajonuose.
  Anykščių rajone (Troškūnų, Traupio ir Debeikių seniūnijose) per savaitę rastos penkios šernų gaišenos, kurioms patvirtinta AKM diagnozė. Vienas užsikrėtęs šernas šiame rajone buvo sumedžiotas.

 • Apsauga nuo afrikinio kiaulių maro – saugus šėrimas

  Prasidėjus vasarai veterinarijos specialistai perspėja dėl padidėjusios rizikos kiaulėms apsikrėsti kiaulių maru. Praėjusiais metais Lietuvos ūkiuose nustatyta 13 afrikinio kiaulių maro židinių, diagnozė patvirtinta 132 šernams, tiek pat jų buvo rasta ir sumedžiota.

 • Afrikinis kiaulių maras – kaimyniniuose rajonuose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad praėjusią savaitę užregistruoti trys afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai šernams Kupiškyje, Rokiškyje ir Ignalinoje.

 • Utenos rajone – afrikinio kiaulių maro atvejis

  Utenos rajone patvirtintas antrasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis (AKM). Praėjusį savaitgalį Vanagiškių kaimo krūmynuose (Užpalių sen.) medžiotojų klubo „Dvarašilis" medžiotojai nušovė šerną. Po Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktų tyrimų nustatyta, kad šis šernas užsikrėtęs afrikiniu kiaulių maru. Tai portalui udiena.lt patvirtino Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Linas Tiškus.

 • Bronis Ropė: nepakanka vien stebėti kiaulių maro plitimą – būtina veikti

  Europos Parlamento nario Bronio Ropės iniciatyva Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete buvo dalinamasi nuomonėmis kovos su afrikiniu kiaulių maru klausimu. Komiteto narių nuomone, situacija šioje srityje blogėja, todėl Europos Komisija ir šalys narės privalo skubiai imtis papildomų priemonių krizei suvaldyti.

 • Pratęstas kiaulių skerdimo terminas buferinėse zonose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kiaulių skerdimo terminas buferinėse afrikinio kiaulių maro (AKM) zonose pratęstas iki 2014 m. gruodžio 15 dienos.

 • Ignalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8991
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:63015
Šį mėnesį apsilankė:341789
Viso (nuo 2015-02-16):13788855
Šiuo metu naršo:
164
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!