Pavojingą situaciją Utenos rajone įvertino ir Vidaus reikalų ministerijoje
AktualijosPavojingą situaciją Utenos rajone įvertino ir Vidaus reikalų ministerijoje
2020 sausio 29, Trečiadienis 15:10

Pavojingą situaciją Utenos rajone įvertino ir Vidaus reikalų ministerijoje

Pavojingą situaciją Utenos rajone įvertino ir Vidaus reikalų ministerijoje

Trečiadienį Vidaus reikalų ministerijoje surengtas Vyriausybės ekstremalių situacijos komisijos (VESK)  posėdis, kurio darbotvarkėje pagrindinis dėmesys skirtas aplinkosaugos klausimams, susijusiems su Utenos rajone esančiomis pavojingomis atliekomis.

„Iki šiol pavojingų atliekų sandėlis Utenos rajone nesutvarkytas – akivaizdu, kad šis objektas yra pavojingas visomis prasmėmis. Taigi klausimas retorinis – kodėl per penkerius metus pavojingos atliekos nebuvo tvarkomos? Negalime rizikuoti žmonių gyvybėmis, jei kažkas neatlieka savo pareigų. Tokie dalykai nebus toleruojami", – posėdyje teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Posėdžio metu Aplinkos apsaugos departamentas ir Aplinkos ministerija įpareigoti iki vasario 7 dienos parengti planą, kaip sutvarkyti Utenos rajone esantį objektą, kuriame laikomos pavojingos atliekos.
Skaičiuojama, kad bendrovės ,,Ūrus" ir Ko" sandėlyje yra daugiau nei 1 000 tonų pavojingų atliekų, o lauke – 1 400 tonų.
„Matome gana pavojingą situaciją – ten dirba mūsų darbo grupė. Be abejo, mes sutvarkytume šias atliekas, jeigu toks pavedimas būtų", – sakė pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika" generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Vidaus reikalų ministerijos ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šalia Utenos – uždelsto veikimo cheminė bomba (II)

  Ar Utenai gresia ekologinė katastrofa? Visai netoli miesto, vos už kelių kilometrų, jau kone dešimtmetį po atviru dangumi suverstos žmonių sveikatai pavojingos cheminės medžiagos tapo didžiule problema ne tik dau­geliui šalies institucijų – ši ekologinė nelaimė labiausiai jaudina sąvartynu tapusios teritorijos kaimynystėje gy­venančius žmones, čia pat įsikūrusių įmonių savininkus, ūkininkus. Daugeliui kelia nerimą, ar neatsakingos ir pi­nigus didžiuliais mastais plovusios bendrovės „Ūrus ir Ko“ veiksmai neturės įtakos žmonių sveikatai. Po LR Prezidento Gitano Nausėdos apsilankymo Utenoje ši opi problema vėl iškelta į viešumą, suskubta ieškoti sprendi­mų, kaip išvengti dar vienos cheminės nelaimės.

 • Šalia Utenos – uždelsto veikimo cheminė bomba (I)

  Ar Utenai gresia ekologinė katastrofa? Visai neto­li miesto, vos už kelių kilometrų, jau kone dešimtme­tį po atviru dangumi suverstos žmonių sveikatai pa­vojingos cheminės medžiagos tapo didžiule problema ne tik daugeliui šalies institucijų – ši ekologinė ne­laimė labiausiai jaudina sąvartynu tapusios teritori­jos kaimynystėje gyvenančius žmones, čia pat įsikū­rusių įmonių savininkus, ūkininkus. Daugeliui kelia nerimą, ar neatsakingos ir pinigus didžiuliais mastais plovusios bendrovės „Ūrus ir Ko“ veiksmai neturės įtakos žmonių sveikatai. Po LR Prezidento Gitano Nausėdos apsilankymo Utenoje ši opi problema vėl iš­kelta į viešumą, suskubta ieškoti įvairiausių sprendi­mo būdų, kaip išvengti dar vienos cheminės nelaimės.

 • Dėl pavojingų medžiagų Dičiūnuose ant kojų sukeltos tarnybos

  Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vakar, sausio 9 dieną, dalyvaujant Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, policijos bei Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnams, atliko neplaninį UAB „Ūrus“ ir Ko veiklavietės patikrinimą Dičiūnų kaime, Utenos rajone.

 • Dičiūnai – įvairių kovų kryžkelėje

  Anksčiau Dičiūnai (Utenos sen.) buvo didelis kaimas, tačiau nukentėjęs nuo tremčių, melioracijos, gyventojų nutekėjimo į miestus ir savo ilgą gyvenimą bebaigiančių senolių mirčių šiuo metu negali pasigirti nei sodybų, nei žmonių gausa. Tiesa, čia yra naujakurių, kurie sunkiai kabindamiesi už ilgų galimybių kopėčių nesiruošia lengvai pasiduoti. Dičiūnai gali girtis senomis, dar XIX a. menančiomis kapinaitėmis, storų sienojų, gal dar nuo dvaro laikų likusiu kluonu ir miglota paties dvaro istorija.

 • Pavojingų, didelių gabaritų atliekų ir kitų antrinių žaliavų surinkimas 2018 m.

  Kaip ir kiekvienais metais Utenos rajono savivaldybės administracija sudarė pavojingų, didelių gabaritų atliekų ir kitų antrinių žaliavų surinkimo apvažiavimo būdu grafiką (toliau – atliekų grafikas). Atliekų grafike taip pat nurodytos dienos, kuriomis Utenos rajono seniūnijose ir Utenos mieste bus vežamos pakuotės atliekos iš individualių pakuočių konteinerių (geltonos spalvos) ir stiklo atliekos iš individualių pakuočių konteinerių (žalios spalvos).

 • Kenksmingos atliekos Dičiūnuose: planas sutvarkyti yra, bet pavojus nedingo

  Iki 2009 metų maždaug trys dešimtys Utenos rajono Utenos seniūnijos Dičiūnų kaimo gyventojų savo aplinkoje jautėsi ramiai. Kaimas nuošalus, tylus, iki Utenos septyni kilometrai, šalia miškas, kuriame galima ne tik pasivaikščioti. Niekas net nebūrė, kad idilė greitai baigsis. Staiga kaimo keliukais ėmė vienas paskui kitą važinėti pilni statinių, paketų, plastikinių talpų ir kitokio šlamšto sunkvežimiai, kurie suko prie sovietinių laikų pastato, kažkada buvusių tarybinio ūkio mechaninių dirbtuvių ir jų kieme esančių garažų, pertvarkytų į sandėlius. Tik tada žmonės susirūpino, išsiaiškino, kad kažkokia Vilniuje registruota bendrovė čia įrengė laikiną pavojingų atliekų saugojimo vietą. Gyventojams buvo aiškinama atsieit pavojingas krovinys čia bus neilgai, visos atliekos greitai iškeliaus kitur.

 • Naktį Dičiūnuose liepsnojo du automobiliai

  Naktį iš sekmadienio į pirmadienį ugnis visiškai nuniokojo mikroautobusą, priklausantį bendrovei „Pro racing", taip pat apgadintas ir šalia stovėjęs sunkvežimis.

 • Pavojingoms atliekoms Dičiūnuose tvarkyti skirti pinigai išgaravo

  Kalnai pavojingų atliekų riogso be priežiūros, o joms tvarkyti skirti pinigai galimai iškeliavo į užsienyje įsteigtas bendroves. Tokia bendrovės „Ūrus ir Ko" veikla sudomino ir aplinkosaugininkus, ir finansinių nusikaltimų tyrėjus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8434
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:26291
Šį mėnesį apsilankė:174699
Viso (nuo 2015-02-16):12526133
Šiuo metu naršo:
108
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!