Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą
AktualijosKartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą
2019 lapkričio 02, Šeštadienis 10:07

Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

Dėl didelio renovuotų daugiabučių skaičiaus sumažėjus šilumos energijos poreikiui šilumos tinklų sistemos kaštai išlieka tokie patys, tad laiku nepradėjus investuoti į jos atnaujinimą šilumos energijos kaina gali kilti.
„Pastebėjusios, kad sparti daugiabučių renovacija turi įtakos šilumos kainoms, savivaldybės stengiasi atidžiau derinti pastatų atnaujinimo geografiją ir mastus su šilumos tiekimo sistemų atnaujinimu. Taip pat mažinamas veikiančių šilumos energijos gamybos įrenginių kiekis ir galingumas, atnaujinami vamzdynai", – teigė savivaldybių asociacijos energetikos komiteto pirmininkas Kęstutis Vaitukaitis.
Pašnekovas pastebėjo, kad šiuo metu viena populiariausių priemonių kompensuojant mažėjantį šilumos poreikį – šilumos trasų atnaujinimas. Be to, baigiantis biokuro katilų nusidėvėjimo laikotarpiui, planuojama investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius: saulės energiją, aplinkos ir atliekinę šilumą. Tai skatina ir numatytos Europos Sąjungos klimato kaitos programos.
Kainas stabilizuoti gali kompleksinis veiksmų planas. Prieš kelerius metus pradėtos įgyvendinti Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programos, kurių metu atnaujinamos grupės daugiabučių, kartu su jų inžinerine infrastruktūra. Šios programos leidžia gyventojams pajusti didesnę naudą nei modernizuojant pavienius būstus. Šiuo metu savivaldybių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas yra pasirengusios 35 Lietuvos savivaldybės.

Kompleksinis požiūris

Birštono savivaldybėje nuo 2013 m. renovuoti 29 ir šiuo metu atnaujinami dar trys daugiabučiai namai. Šiame mieste šilumos poreikį kompensuoja išaugusi sanatorijų ir SPA centrų šilumos energijos paklausa. Nors situacija mieste palanki, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė tikino, kad šilumos tinklai bus atnaujinami.
„Turime planų keisti du senus ir nepatikimus vandens šildymo biokuro katilus į modernesnius, o tolimuose šilumos trasų taškuose, kur šilumos sunaudojimas vasarą būna mažesnis, planuojame montuoti saulės kolektorius ir šilumos siurblius", – teigė Birštono savivaldybės merė.
Druskininkų savivaldybėje nuo 2013 metų modernizuoti net 98 daugiabučiai, o keturiuose būstuose vyksta renovacijos procesas. Pasak Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, šilumos gamybos mažėjimo nejaučiama dėl augančio vartotojų skaičiaus.
Pašnekovas pabrėžė, kad kartu su daugiabučiais namais atnaujinami ir šilumos tinklai, o juos modernizuojant prioritetas teikiamas seniausiai įrengtiems magistraliniams šilumos tinklams ir naujai prie šilumos tiekimo vamzdynų prisijungusiems vartotojams.

    

                                                   Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1121
Vakar apsilankė:5816
Šią savaitę apsilankė:41382
Šį mėnesį apsilankė:28272
Viso (nuo 2015-02-16):14052264
Šiuo metu naršo:
79
2020-07-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!