Vilijai Blinkevičiūtei – vėl atsakingos pareigos Europos Parlamente
AktualijosVilijai Blinkevičiūtei – vėl atsakingos pareigos Europos Parlamente
2019 liepos 29, Pirmadienis 09:00

Vilijai Blinkevičiūtei – vėl atsakingos pareigos Europos Parlamente

Vilijai Blinkevičiūtei – vėl atsakingos pareigos Europos Parlamente

Liepos mėnesio pradžioje darbą pradėjusiame naujajame Europos Parlamente Lietuvos atstovei Vilijai Blinkevičiūtei vėl patikėtos atsakingos pareigos – ji išrinkta Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmąja vicepirmininke. Tai – aukščiausios pareigos, šioje kadencijoje tekusios Lietuvoje išrinktiems europarlamentarams. Dalį praėjusios kadencijos V. Blinkevičiūtė vadovavo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.

Pokalbis su Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos nare Vilija BLINKEVIČIŪTE.

Gerbiama Vilija, vėl – atsakingos pareigos ir nauji iššūkiai?

Iš tiesų Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmosios vicepirmininkės pareigos – aukštas darbo Europos Parlamente įvertinimas ir didelė atsakomybė.
Šis komitetas, kuriame dirba 55 tikrieji ir 52 pakaitiniai nariai, yra vienas svarbiausių iš dvidešimties komitetų. Jis atsako už Europos užimtumo strategiją, Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimą, kovą su skurdu ir socialine atskirtimi, Europos socialinį fondą, darbuotojų socialinės apsaugos ir darbo sąlygų gerinimą, socialinį dialogą ir kitas kiekvienam žmogui svarbias sritis.
Pavyzdžiui, labai svarbu, kad visoje Europos Sąjungoje minimalios pajamos būtų tokios, kurios užtikrintų galimybę žmonėms pakilti virš skurdo ribos. Tai bus viena iš mano darbo krypčių. Ir neabejoju, kad užimtumas ir socialiniai reikalai bus šio Europos Parlamento prioritetas.

Kokia ateitis laukia Vaikų garantijų iniciatyvos, prie kurios daug prisidėjote?

Tikiu, kad ją pavyks įgyvendinti. 2021–2027 m. Europos Sąjungos biudžete Vaikų garantijų iniciatyvai numatyta skirti beveik 6 milijardus eurų. Taip pat būtina stiprinti Jaunimo garantijų iniciatyvą. Tokia aiški mano pozicija.
Iš viso dirbsiu trijuose komitetuose: Užimtumo ir socialinių reikalų, Moterų teisių ir lyčių lygybės, Kultūros ir švietimo. Darbas šiuose komitetuose tiesiogiai susijęs su vaikų, jaunimo, šeimos reikalais.

Praėjusią kadenciją iš 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente buvote aktyviausia. Kaip tai Jums pavyksta?

Aš dirbu. Daug. Nuoširdžiai. Reiškiu savo nuomonę, siūlau sprendimus. Kitaip nemoku.
Nuoširdžiai dėkoju Utenos krašto žmonėms, kurie gegužės mėnesio pabaigoje per Europos Parlamento rinkimus balsavo už mūsų, socialdemokratų, sąrašą ir mane. O tai, kad beveik 105 tūkstančiai Lietuvos rinkėjų man atidavė savo pirmumo balsą, įpareigoja dirbti dar geriau.

                                                                                                   

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Minimalus atlyginimas turi būti ir padoresnis, ir teisingesnis“

  Europos Komisija jau pradėjo konsultacijas su socialiniais partneriais – darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis – dėl minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) skaičiavimo. Siūloma tartis dėl vienodos MMA skaičiavimo metodikos visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Europos Komisija siekia gauti informacijos, kaip būtų geriausia užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas ES gautų teisingą MMA, užtikrinantį padorų pragyvenimą. Pokalbis su socialdemokrate Vilija BLINKEVIČIŪTE, Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto vicepirmininke.

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Pirmiausia – investicijos į žmones, o ne viršpelniai“

  Dirbantis žmogus neturi skursti ir negali būti išnaudojamas. O tais, kurie negali tinkamai dirbti, turi būti pasirūpinta. Būtent tokius šių metų Europos Parlamento sprendimus išskiria Vilija Blinkevičiūtė.

  Apie priimtus ir būsimus sprendimus – pokalbis su Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos nare Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto vicepirmininke V. Blinkevičiūte.

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Investicijos į vaikus ar vaikiški bilietai į skurdą?“

  Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narė, Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto vicepirmininkė Vilija Blinkevičiūtė įsitikinusi: ir Europos Sąjunga, ir Lietuva vis dar per mažai investuoja į vaikus.

  Europarlamentarė teigė, kad vaikai turi tapti pirmuoju valstybės investicijų pasirinkimu, ir klausė: „Ką renkamės: investicijas į vaikus ar vaikiškus bilietus į skurdą?“

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Gerovės valstybė savaime neatsiranda“

  Po Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų prasidėjo naujas mūsų valstybės ir visos Europos Sąjungos etapas, su kuriuo žmonės sieja ir geresnio gyvenimo lūkesčius.

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Europos Parlamentas: daugiau lėšų vaikams ir jaunimui“

  Su Europos Parlamento nare, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke socialdemokrate Vilija BLINKEVIČIŪTE kalbėjomės apie Europos Sąjungos aktualijas. Pokalbį pradedame apie Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES).

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Trupiniai nuo kylančios ekonomikos stalo – dar ne pyragai“

  Europa kreipiama žingsniuoti socialiniu, žmonėms saugesniu ir teisingesniu keliu. Taip apie Europos Parlamento darbą teigė jo narė Vilija BLINKEVIČIŪTĖ, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė, socialdemokratė.

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Keliaujant svarbu nepamiršti savo teisių“

  Europos Parlamentas kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) institucijomis yra priėmęs teisės aktų, kurie svarbūs keliaujantiems žmonėms. Ką svarbu žinoti, jei keliaujate po ES ar net už jos ribų? Pokalbis su Vilija BLINKEVIČIŪTE, Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja.

 • V. Blinkevičiūtė: „Dėl pensinio amžiaus didinimo negali būti net kalbų“

  Lietuvoje valdantieji skuba įgyvendinti pensijų ir mokesčių reformą. Kaip šias reformas vertinti ir ko iš jų tikėtis dabartiniams ir būsimiems pensininkams? Vis dažniau kalbama ir apie pensinio amžiaus didinimą. Ką tokiais atvejais valstybėms rekomenduoja Europos Parlamentas?
  Pokalbis su Vilija BLINKEVIČIŪTE, Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke, LSDP pirmininko pavaduotoja.

 • Vilija Blinkevičiūtė: „Moterų ir vyrų atlyginimų skirtumai – vis dar per dideli“

  Europos Parlamentas ypač daug dėmesio skiria lyčių lygybei. Teikiami pasiūlymai, kaip didinti moterų ekonominę galią, derinti darbą, karjerą ir šeimos gyvenimą, kaip mažinti moterų skurdą.
  Vis dėlto moterims vis dar sunku lygiuotis į vyrus, o moterų darbas dažnai vertinamas per menkai.
  Kodėl vyrų ir moterų atlyginimų skirtumas nemažėja? Ką daryti, kad situacija keistųsi? Pokalbis su Vilija BLINKEVIČIŪTE, Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1926
Vakar apsilankė:13067
Šią savaitę apsilankė:63068
Šį mėnesį apsilankė:32228
Viso (nuo 2015-02-16):13106393
Šiuo metu naršo:
103
2020-04-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!