Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas
AktualijosKvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas
2019 gegužės 31, Penktadienis 13:08

Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.


Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) organizuotoje konferencijoje „Savivaldos indėlis įgyvendinant energinio efektyvumo didinimo programas" pasisakė įvairių sričių ekspertai ir valdžios atstovai. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigė, kad dėl šalies savivaldybių nuoseklaus darbo galime pasiekti užsibrėžtų daugiabučių atnaujinimo tikslų. BETA direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, metas pereiti nuo pavienių pastatų atnaujinimo prie kvartalų ar pastatų grupių modernizacijos projektų, nes tik taip bus galima pasiekti energinio efektyvumo išaugimą ir savivaldybių, ir nacionaliniu lygmeniu.

Ką gali padaryti savivaldos atstovai?

Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovo Mariaus Narmonto teigimu, norint pereiti nuo pavienių namų modernizacijos projektų prie kvartalinės renovacijos savivaldybėms visų pirma reikia parengti kvartalinės renovacijos programas.
„Siekiant užtikrinti visapusišką miestų atnaujinimą, savivaldybių atstovams reikia pradėti svarstyti plačiau. Į modernizacijos projektus įtraukti ne tik daugiabučius, bet ir tokią infrastruktūrą kaip šilumos tinklus, gatvių apšvietimą, gyventojų laisvalaikių zonas ir panašiai", – pasakojo M. Narmontas.

Būtina siekti visų savivaldybių įsitraukimo

BETA direktoriaus teigimu, šiuo metu svarbiausia pasiekti, kad visose šalies savivaldybėse būtų užtikrintas vienodas modernizacijos darbų tempas. Anot jo, savivaldų atstovai šiandien turi skatinti nebe pavienių daugiabučių, o jų kvartalų atnaujinimo projektų įgyvendinimą.
„35 savivaldybės šiuo metu yra parengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Vis dėlto dar yra kur pasitempti, pavyzdžiui, Ignalinoje renovuoti absoliučiai visi daugiabučiai, Pagėgių savivaldybėje atnaujinto namo nėra nė vieno. Tokie ryškūs skirtumai labai apsunkina Kvartalų energinio efektyvumo programos įgyvendinimą", – aiškino ekspertas.

Renovacijos programa nesustos

Konferencijos metu pasisakė ir finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė, kuriai buvo užduotas klausimas apie tai, kas laukia, kai sumažės renovacijos finansavimas iš Europos Sąjungos fondų ir ar visa finansinė našta kris ant savivaldybių.
„Šiuo metu turimo finansinio rezervo užteks dar keleriems metams. Taip pat atsiras ir naujų finansavimo šaltinių, dėl Europos Sąjungoje kylančio vis didesnio nerimo dėl klimato kaitos – energinio efektyvumo didinimo programos bus ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos prioritetas", – teigė viceministrė.
Ji pabrėžė, kad Europos Sąjungos dėmesys šiam prioritetui turėtų paskatinti savivaldybes galvoti apie renovacijos projektų tęstinumą kompleksinės renovacijos perspektyvoje.

                                                                                                  

                                                                                                                                       Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

 • Paskelbti „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtojai

  Beveik visą balandžio mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas konkursas „Metų renovacijos projektas“ supažindino su 2017–2018 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei, įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, pristatė laimėtojus. Daugiausia visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11, Šiauliuose, atnaujintas gyvenamasis namas, o Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

 • Geros naujienos Utenos daugiabučiams

  Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

 • Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

  Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai bei įvairių sričių specialistai kviečiami balsuoti už Lietuvoje renovuotus daugiabučius namus ir išrinkti metų renovacijos projektą. Visuomenė kviečiama taip pat siūlyti kandidatus. Vienintelis kriterijus – tai turi būti daugiabutis, kurio renovacija buvo baigta 2017–2018 metais.

 • Renovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn

  Baigėsi šiltasis sezonas, kuris buvo tikrai labai palankus Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) įgyvendinantiems statybininkams, atvėso orai, prasidėjo šildymo sezonas, bet darbai prie renovuojamų daugiabučių vis dar vyksta. Taip pat vyksta pasiruošimo darbai naujam paraiškų teikimui – rengiami namo gyventojų susirinkimai, ruošiami investiciniai planai. Procesas nestovi vietoje, juda į priekį. Apie aktualiausias Programos naujienas bei tendencijas Utenos regione kalbėjomės su renovacijos specialistais.

 • Surėmus pečius – už renovaciją

  Specialistų teigimu, vienas aktyviai nusiteikęs daugiabučio namo gyventojas gali paraginti kitus kaimynus pritarti daugiabučio namo atnaujinimui ir inicijuoti susirinkimo organizavimą, kad pajudintų ledus iš vietos. Ką reikia daryti, kad taptum Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos (toliau – Programa) dalyviu, kokių veiksmų imtis, nuo ko pradėti ir į ką kreiptis? Apie tai plačiau – šiame straipsnyje.

 • Valstybė padeda susimokėti ne tik už šildymą, bet ir renovaciją

  Praktika įrodė, kad, atlikus daugiabučio namo modernizavimą, gerokai sumažėja šildymo kaštų suma, tenkanti vienam butui. Tačiau daug butų savininkų, ypač tuos, kurie gauna mažesnes pajamas, gąsdina būsimos išlaidos, kurias jie patirs mokėdami renovacijos kreditą ir palūkanas. Visgi baimintis nereikėtų, nes tiems daugiabučių namų gyventojams, kuriems taikomos kompensacijos už šildymą, teikiama valstybės parama apmokant kreditą ir palūkanas.

 • Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis

  Užsakovas arba administratorius yra turbūt svarbiausias asmuo daugiabučio atnaujinimo procese po pačių namo gyventojų. Jis padeda visuose daugiabučio atnaujinimo etapuose: dalyvauja susirinkimuose, organizuoja investicinio plano ruošimą, padeda įsigyti techninį projektą bei kokybiškus rangos darbus, prižiūri darbų kokybę, dalyvauja priduodant objektą, taip pat nuolat bendrauja su namo bendruomene ir atsako gyventojams į iškylančius klausimus bei padeda spręsti problemas, jei jų atsiranda.

 • Ignalina – renovacijos lyderė visoje šalyje

  Ignalinos miesto gyventojai jau įprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2347
Vakar apsilankė:6450
Šią savaitę apsilankė:21838
Šį mėnesį apsilankė:158388
Viso (nuo 2015-02-16):10446051
Šiuo metu naršo:
94
2019-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!