Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas
AktualijosKvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas
2019 gegužės 31, Penktadienis 13:08

Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.


Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) organizuotoje konferencijoje „Savivaldos indėlis įgyvendinant energinio efektyvumo didinimo programas" pasisakė įvairių sričių ekspertai ir valdžios atstovai. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigė, kad dėl šalies savivaldybių nuoseklaus darbo galime pasiekti užsibrėžtų daugiabučių atnaujinimo tikslų. BETA direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, metas pereiti nuo pavienių pastatų atnaujinimo prie kvartalų ar pastatų grupių modernizacijos projektų, nes tik taip bus galima pasiekti energinio efektyvumo išaugimą ir savivaldybių, ir nacionaliniu lygmeniu.

Ką gali padaryti savivaldos atstovai?

Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovo Mariaus Narmonto teigimu, norint pereiti nuo pavienių namų modernizacijos projektų prie kvartalinės renovacijos savivaldybėms visų pirma reikia parengti kvartalinės renovacijos programas.
„Siekiant užtikrinti visapusišką miestų atnaujinimą, savivaldybių atstovams reikia pradėti svarstyti plačiau. Į modernizacijos projektus įtraukti ne tik daugiabučius, bet ir tokią infrastruktūrą kaip šilumos tinklus, gatvių apšvietimą, gyventojų laisvalaikių zonas ir panašiai", – pasakojo M. Narmontas.

Būtina siekti visų savivaldybių įsitraukimo

BETA direktoriaus teigimu, šiuo metu svarbiausia pasiekti, kad visose šalies savivaldybėse būtų užtikrintas vienodas modernizacijos darbų tempas. Anot jo, savivaldų atstovai šiandien turi skatinti nebe pavienių daugiabučių, o jų kvartalų atnaujinimo projektų įgyvendinimą.
„35 savivaldybės šiuo metu yra parengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Vis dėlto dar yra kur pasitempti, pavyzdžiui, Ignalinoje renovuoti absoliučiai visi daugiabučiai, Pagėgių savivaldybėje atnaujinto namo nėra nė vieno. Tokie ryškūs skirtumai labai apsunkina Kvartalų energinio efektyvumo programos įgyvendinimą", – aiškino ekspertas.

Renovacijos programa nesustos

Konferencijos metu pasisakė ir finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė, kuriai buvo užduotas klausimas apie tai, kas laukia, kai sumažės renovacijos finansavimas iš Europos Sąjungos fondų ir ar visa finansinė našta kris ant savivaldybių.
„Šiuo metu turimo finansinio rezervo užteks dar keleriems metams. Taip pat atsiras ir naujų finansavimo šaltinių, dėl Europos Sąjungoje kylančio vis didesnio nerimo dėl klimato kaitos – energinio efektyvumo didinimo programos bus ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos prioritetas", – teigė viceministrė.
Ji pabrėžė, kad Europos Sąjungos dėmesys šiam prioritetui turėtų paskatinti savivaldybes galvoti apie renovacijos projektų tęstinumą kompleksinės renovacijos perspektyvoje.

                                                                                                  

                                                                                                                                       Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Aplinkos ministerijai paskelbus jau aštuntą kvietimą, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujų paraiškų – iki 2021 metų kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4620
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:4620
Šį mėnesį apsilankė:15434
Viso (nuo 2015-02-16):14282594
Šiuo metu naršo:
67
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!