Utenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai
AktualijosUtenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai
2018 spalio 10, Trečiadienis 14:45

Utenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai

Utenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje vyko specialistų dalykiniai pasitarimai, skirti aptarti grėsmės vaikui lygių nustatymo tvarką, efektyvesnio mobilios komandos specialistų darbo organizavimo būdus.

Dešimt skyriaus specialistų, iš kurių septyni vaiko teisių apsaugos budėtojai, dalyvavo mokymuose Vilniuje bei patobulino žinias, kaip vertinti bei nustatyti grėsmės vaikams faktorius, kokių veiksmų imtis konkrečiu atveju.

Po mokymų, pasak Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Irenos Gaigalienės, skyriaus budėtojams buvo suorganizuotas pasitarimas, kurio tikslas buvo aptarti aktualius klausimus, apžvelgti praėjusio mėnesio atvejus bei pasidalinti gerąja praktika: „Pasitarimo metu buvo pateiktos rekomendacijas, išklausyti specialistų pastebėjimai bei pasiūlymai, kaip patobulinti vaiko teisių apsaugos skyriaus darbą siekiant geresnio rezultato", – teigė ji.

Taip pat vyko skyriaus patarėjų pasitarimas. Jame dalyvavo skyriaus vedėja I. Gaigalienė bei šešių apskrities rajonų patarėjos: Gailutė Blažienė, Laima Zukienė, Jūratė Dilienė, Aleksandra Grigienė, Neringa Jefimovienė ir Jūratė Mieželytė.

„Susitikimo metu spręsta, kaip suteikti kuo efektyvesnę pagalbą šeimai esant galimiems vaiko teisių apsaugos pažeidimams, kaip reaguoti įvykus ypatingiems atvejams. Aptartas mobilios komandos specialisčių darbas, priminta, jog būtina stengtis kuo greičiau paruošti dokumentus, kad mobilios komandos specialistės galėtų pradėti intensyvų darbą su šeima jos gyvenamojoje vietoje," – akcentavo I. Gaigalienė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtų rajone dingo visa šeima

  Policijos pareigūnai informavo, kad be žinios dingo penkių asmenų šeima. Paskutinė jų faktinė gyvenamoji vieta buvo Molėtų rajone, Joniškio seniūnijoje, Paprūdės kaime.

 • Jaunoms šeimoms – palengvinimas būstui gauti

  Įvertinęs šeimų bei asmenų prašymus sudaryti galimybę dar šiais metais gauti paramą būstui įsigyti – subsidiją valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo padidino šių metų asignavimus subsidijoms mokėti. Dėl to visos šeimos ir asmenys turės galimybę pasinaudoti subsidija dar šiemet.

 • Bendruomeninių šeimos namų durys ir širdys atvertos visiems

  Tikriausiai net ir tvirčiausia šeima kartais susiduria su krizinėmis situacijomis. Iškylančios problemos gali būti susijusios su įvairiausiomis gyvenimiškomis situacijomis, tokiomis kaip vaikų auklėjimas, skyrybos, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimas, netektys ar negalios. Ne kiekvienas, susidūręs su sunkumais, gali pats juos išspręsti ar galų gale nežino, kur kreiptis pagalbos. Utenos rajono gyventojai iškilus bėdai pagaliau turi kur kreiptis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre pradėjo veikti Bendruomeniniai šeimos namai, kur bet kuris uteniškis gali prašyti pagalbos bet kuriuo klausimu, nes čia ji bus išklausytas, suprastas, bus stengiamasi surasti geriausią išeitį iš susidariusios padėties.

 • Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

  Nuo rugsėjo 1 dienos visa vaikams ir jų tėvams reikalinga švietimo, socialinė pagalba bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kurio pareigybė kiekvienoje savivaldybėje atsiras nuo rugsėjo. Pagalbą bus galima gauti greičiau, vieno langelio principu. Tai ypač svarbu vaikams ir šeimoms, kurioms reikia kompleksinės skirtingų sektorių – švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros – pagalbos.

 • Sudeikiai tapo jaunų šeimų sostine

  Gegužės 20 dieną Sudeikiai trumpam tapo jaunų šeimų sostine. Prie daugiafunkcio centro susirinkusios jaunos šeimos, čia gyvenančios ar tik grįžusios aplankyti gimdytojų, buvo pakviestos bendram susibūrimui, įdomioms veikloms ir diskusijoms.

 • Šiais metais suteikta daugiau paramos galimybių šeimoms

  Prasidėjus 2017-iems metams ir atėjus naujai valdžiai Lietuvoje padvelkė permainomis daugelyje gyvenimo sričių, tarp jų – ir paramos šeimoms. Teiravomės Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Ingos Šakalienės ir jos pavaduotojos Rimos Lukoševičienės, kokias naujienas atnešė permainų vėjai į šį skyrių ir kuo jos bus naudingos Utenos miesto bei rajono žmonėms.

 • Kompleksinės paslaugos šeimoms – jau nuo kitų metų

  14-oje Lietuvos savivaldybių artimiausiu metu bus pradėtos teikti kompleksinės paslaugos šeimoms. Savivaldybės kartu su partneriais įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai".

 • Bus stiprinama vaiko globa šeimoje bei spartinami įvaikinimo procesai

  Vyriausybėje pritarta įstatymų projektams, kuriais siekiama, kad vaikui skiriant globėją, prioritetas būtų skiriamas vaiko globai šeimoje arba šeimynoje. Kartu numatoma stiprinti finansinės ir materialinės pagalbos teikimo tvarką šeimynoms, o šeimoms, kuriose globojami vaikai, skirti didesnes išmokas.

 • Šeimos ir šeimynos sugužėjo į jiems skirtą šventę

  Paskutinį gegužės savaitgalį Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke, jau penktus metus iš eilės vyko tradicinė Šeimų ir šeimynų šventė „Viena šeima! Viena širdim!", sukvietusi per 10 000 šeimų, šeimynų ir svečių iš visos Lietuvos. Šeimų festivalyje dalyvavo ir gausus uteniškių būrys.

 • Uteniškiai kviečiami į Šeimų ir šeimynų šventę

  Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena. Ta proga jau tampa tradicija švęsti Šeimų ir šeimynų šventę, paraginant šeimas jungtis, įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą, sustiprinti bendradarbiavimą ir bendravimą, o svarbiausia – mokytis ir dalintis šiluma, pajusti artumą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4888
Vakar apsilankė:20390
Šią savaitę apsilankė:149593
Šį mėnesį apsilankė:407047
Viso (nuo 2015-02-16):13034978
Šiuo metu naršo:
150
2020-03-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!