Artėjant Vėlinėms – policijos pareigūnų patarimai visuomenei
AktualijosArtėjant Vėlinėms – policijos pareigūnų patarimai visuomenei
2017 spalio 27, Penktadienis 13:26

Artėjant Vėlinėms – policijos pareigūnų patarimai visuomenei

Artėjant Vėlinėms – policijos pareigūnų patarimai visuomenei

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai įspėja Utenos krašto gyventojus būti budriais ir pasirūpinti savo turto saugumu, siekiant išengti vagysčių atvejų Vėlinių metu.

Policija informuoja, kad per šių metų devynių mėnesių laikotarpį Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruota 157 vagysčių atvejai, iš kurių 92 vagysčių atvejai įvykdyti Utenos mieste.

Visuomenė raginama atkreipti dėmesį į tai, kad neretai pasitaiko atvejų, kada asmenys linkę daryti nusikalstamas veikas, pasinaudoja būtent šventiniu laikotarpiu, kada gyventojai būna išvykę iš namų. Padaugėja įvykdomų vagysčių iš butų, nuosavų namų, garažų bei kitų patalpų. Gyventojai praranda vertingus daiktus (kompiuterius, pinigus, papuošalus, brangius buities ir ūkio darbams skirtus įrankius, prietaisus ir kt.) patiria didelius materialinius nuostolius.

Siekiant išvengti vagysčių, policija įspėja gyventojus būti budriais ir pasirūpinti savo būsto ir kito turto saugumu.

Rekomenduojama esant galimybei prie namų įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, pasirūpinti kokybišku būsto ir prieigų apšvietimu, aktyviai bendrauti su kaimynais rūpintis vieni kitų saugumu. Prieš išvažiuojant iš namų lankyti mirusiųjų kapų, patariama atidžiai patikrinti ar tikrai gerai užrakintos namų durys, ar pasirūpinta sandariu (ypatingai plastikinių) langų uždarymu, nepalikti namų be priežiūros. Stengtis nesudaryti sąlygų asmenims linkusiems daryti nusikalstamas veikas patekti į būstą, pagalbines patalpas.

Taip pat policija įspėja gyventojus būti atidžiais bei pasirūpinti savo turto saugumu būnant prie kapinių, lankant mirusiųjų kapus. Patariama paliekant automobilį visada patikrinti ar tikrai automobilis yra užrakintas ir patikimai veikia įjungta apsaugos sistema. Niekada nepalikite atrakintų automobilio durų, atidarytų langų, stoglangių bei vertingų daiktų jame (rankinių, dokumentų, piniginių, kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir kt.). Būdami prie mirusiųjų kapų saugokite savo turimus vertingus daiktus, nors ir trumpam pasišalindami, venkite spūsčių prasilenkdami su kitais asmenimis.

Pastebėjus prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis galimai vykdančius nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus, įsidėmėkite jų išvaizdą, užsirašykite įtarimą keliančių asmenų automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat raginame visus kelyje elgtis atsakingai, kultūringai, mandagiai, saugoti vieni kitus. Gerbkime ir tausokime savo sveikatą, gyvybę, būkime dėmesingi, pakantūs, gerbkime ir nepamirškime kitų eismo dalyvių supančių mus.

Laikraščio „Utenos diena“ ir Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gruodžio 3 dieną – Utenos pareigūnų dėmesys neįgaliesiems

  Gruodžio 3 dieną minima Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Šią dieną vykdomi renginiai, skirti dėmesiui į pagalba neįgaliesiems atkreipti. Mes, policijos pareigūnai, vykdydami vieną iš savo uždavinių – eismo automobilių keliais priežiūrą – negalime likti abejingi asmenims, turintiems negalią.

 • Pokalbis su savo siela – artimiausias kelias į jausmų darną

  Vėlinės – šventė, kai beveik visi jaučia pareigą ateiti į kapines uždegti žvakutę. Vėlines mini įvairios religinės konfesijos. Kuo skiriasi Romos katalikų mirusiųjų pagerbimo šventė nuo stačiatikių ir kas buvo (tam tikrais aspektais – ir tebėra mums) Vėlinės mūsų protėviams, gyvenusiems pagal gamtos padiktuotą gyvenimo ratą?

 • Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis – sudėtingesnis eismas

  Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis eismas Lietuvos keliuose tampa intensyvesnis. Artimųjų kapų vykstančių lankyti automobilių srautai išauga kelis kartus, taip pat į gatves išrieda ir daugiau vairuotojų, kurie važinėja labai retai, todėl jų vairavimo įgūdžiai dažniausiai būna primiršti. Prie didesnių miestų kapinių susidaro spūstys.

 • Ignalinoje pagerbti policijos pareigūnai

  Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską, pareigūnus, darbuotojus.

 • Lietuvos ir Latvijos policijos pareigūnai susivienijo pajėgas

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai kartu su Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės, Latvijos valstybinės policijos ir Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnais Utenos apskrityje, Zarasų rajone prie valstybės sienos vykdė bendrą priemonę, kurios metu pareigūnai užtikrino viešosios tvarkos ir visuomenės saugumą, nelegalios migracijos prevenciją, nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, saugaus eismo priežiūrą.

 • Įspėja: gyventojus gali apgauti pareigūnais prisistatę dūmų detektorių prekeiviai

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo pranešimų, kad gyventojų būstuose lankosi žmonės, teigiantys, kad jie yra priešgaisrinės tarnybos darbuotojai, bei siūlo pirkti autonominių dūmų detektorių.

 • Utenoje plušėjo jungtinės policijos pareigūnų pajėgos

  Kovo 22-os (ketvirtadienio) rytą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai vykdė neblaivių bei neturinčių teisės vairuoti transporto priemones vairuotojų kontrolę. Dienos metu Utenos mieste bei rajone vykdydami įvairias prevencines priemones plušėjo ne tik Utenos AVPK, bet ir Ignalinos, Visagino bei Molėtų rajonų policijos komisariatų ir Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) pareigūnai. Pavakarę Utenos miesto gyventojų laukė neblaivių vairuotojų kontrolė, kurią vykdė jungtinės policijos pareigūnų pajėgos. Per valandą alkoholio matuokliu patikrinta daugiau kaip 400 vairuotojų.

 • Pareigūnai susitiko su dvasininkais

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Vytautas Vaiškūnas atkreipė dėmesį į tai, koks svarbus yra policijos ir dvasininkų bendradarbiavimas kuriant saugią aplinką Utenos krašte. Svarbu visuomenei nuolat priminti kokia yra šeimos vertybių ir tikėjimo svarba. Bendromis jėgomis skiepydami vertybes visuomenei galime išugdyti jaunąją kartą, kuri laikysis pagarbos, teisės normų, bus dorais piliečiais.

 • Pareigūnai nubaudė šimtus plepėti telefonu mėgstančių vairuotojų

  Nuo vasario 20 dienos šalies keliuose policija vykdo sustiprintas vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo rankomis kontrolės priemones, atkreipiant dėmesį į kone priklausomybe tapusius, neretai pavojų saugiam eismui keliančius vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

 • Atsisveikino su pareigūnais

  Spalio 31 dieną Utenos APGV Zarasų ir Molėtų priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose buvo iškilmingai atsisveikinta su keliais patyrusiais pareigūnais, kurie karjeros laiptais kilo savo nuoširdžiu atsidavimu tarnybai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2447
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:39122
Šį mėnesį apsilankė:71839
Viso (nuo 2015-02-16):14095831
Šiuo metu naršo:
127
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!