Bendruomeninių šeimos namų durys ir širdys atvertos visiems
AktualijosBendruomeninių šeimos namų durys ir širdys atvertos visiems
2017 rugsėjo 06, Trečiadienis 08:38

Bendruomeninių šeimos namų durys ir širdys atvertos visiems

Bendruomeninių šeimos namų durys ir širdys atvertos visiems
 • Jurgita ULKIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tikriausiai net ir tvirčiausia šeima kartais susiduria su krizinėmis situacijomis. Iškylančios problemos gali būti susijusios su įvairiausiomis gyvenimiškomis situacijomis, tokiomis kaip vaikų auklėjimas, skyrybos, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimas, netektys ar negalios. Ne kiekvienas, susidūręs su sunkumais, gali pats juos išspręsti ar galų gale nežino, kur kreiptis pagalbos. Utenos rajono gyventojai iškilus bėdai pagaliau turi kur kreiptis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre pradėjo veikti Bendruomeniniai šeimos namai, kur bet kuris uteniškis gali prašyti pagalbos bet kuriuo klausimu, nes čia ji bus išklausytas, suprastas, bus stengiamasi surasti geriausią išeitį iš susidariusios padėties.

Tikslas – kad žmonės varstytų duris

Šie namai – tai Utenos rajone vykdomo projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Utenos rajone" kūdikis ir juose laukiamas kiekvienas – nuo vienišo senjoro iki šeimų su vaikais. Projektą vykdo Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius, projekto partneriai – Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras bei Utenos apskrities vyrų krizių centras. Svarbiausia, kad šis projektas nėra nukreiptas vien į rizikos šeimas, kaip daugelis galbūt įsivaizduoja, o skirtas bet kuriam Utenos rajono gyventojui, susiduriančiam su įvairiomis problemomis. Kaip sakė projekto socialinis darbuotojas Gytis Stankevičius, čia galima kreiptis, jei nežinote atsakymų į iškilusius klausimus ar tiesiog norite pasišnekėti – jei namuose nėra su kuo. Jei darbuotojas neras sprendimo rūpimai problemai, jis visada nukreips ten, kur žmogui tikrai padės.
Bendruomeniniuose šeimos namuose gausite psichologo ir socialinio darbuotojo konsultacijas, galėsite pasisemti žinių pozityvios tėvystės mokymuose, Utenos rajono gyventojams, neturintiems galimybės patiems atvykti į konsultacijas, teikiamos atvežimo paslaugos, o tėvams, atėjusiems į užsiėmimus, nereikės sukti galvos, kur palikti vaikučius – tuo metu jie bus saugiai prižiūrimi. Šios paslaugos nemokamos.
Tikimasi, kad per ketverius metus pagalbos bet kokia forma kreipsis 286 Utenos rajono šeimos.

Vienas žmogus – taip pat šeima

„Žmogaus vienatvė yra labai sunkus jausmas, kuris varo į neviltį, – sakė Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė. – Norime, kad susvetimėjimo būtų mažiau, jog pagalbos vienas kitam daugėtų ir kad žmogus tikėtų, jog darbuotojai, kurie teikia pagalbą, daro tą nuoširdžiai, o ne tam, kad užsidėtų pliusiuką. Mes bandysime laužyti stereotipus ir pritraukti kuo daugiau žmonių." Direktorė pabrėžė, kad vienas žmogus – taip pat šeima, todėl kviečiamas kreiptis kiekvienas, jei reikia bet kokios pagalbos. Kad paslaugos būtų prieinamos visiems, net ir dirbantiems uteniškiams, projekto darbuotojai planuoja išvažiuojamuosius susitikimus ir užsiėmimus su įvairių Utenos rajono savivaldybės seniūnijų gyventojais.
Socialinis darbuotojas ir koordinatorius Martynas Grunevas pabrėžė, kad projekto tikslas – teikti kompleksines paslaugas vieno langelio principu Utenos rajono gyventojams. D. Deveikienė paaiškino, jog vieno langelio principas – kai žmogus kreipiasi ir jam surandamas dar platesnis tinklas specialistų, kurie jo situacijoje padėtų išsispręsti problemą.

Kreipiasi įvairios pagalbos

Bendruomeniniai šeimos namai jau veikia nuo rugpjūčio mėnesio pradžios, pagalbos čia jau kreipėsi nemažai uteniškių. Darbuotojai stebėjosi ir džiaugėsi, kad jiems tenka susidurti su tokiu plačiu problemų spektru. „Džiaugėsi" gal nuskambės keistai, bet iš tiesų šių jaunų specialistų akys dega noru padėti, o kuo sunkesnė užduotis pasitaiko kelyje, tuo įdomiau ir svarbiau jiems ją įveikti.
G. Stankevičius sakė, kad ateina įvairiausių žmonių, kurie yra vedami pačių netikėčiausių bėdų. Nuo to, kad nori paprasčiausiai išsikalbėti, iki nesutarimų su vyresnio amžiaus tėvais, kolegomis ar kitais žmonėmis. Ateina patarimų, kaip pradėti verslą ar kaip surasti bendrą kalbą su vaikais. Kreipiasi vaikai, paaugliai, kuriems galbūt drąsiau ir smagiau pasitarti su panašaus amžiaus vaikinu nei su tėvais. Kai pagalbos prašo darbo netekę uteniškiai, socialinis darbuotojas juos padrąsina, padeda surašyti gyvenimo aprašymą, paskui jau ne taip baisu kreiptis ir į darbo biržą. Ateina šeiminių nesutarimų ar sutuoktinio ligos išvarginti žmonės, jiems stengiamasi padėti surasti laiko sau ir atsipūsti, kad ir nueinant į įdomų susitikimą ar koncertą.
„Mes, lietuviai, nesam pratę, kad kažkas labai mumis rūpintųsi, visada galvojame, jog žmogus pats savimi turi pasirūpinti. Bet šis mąstymas, kad aš viską turiu daryti pats ir su niekuo nesitarti, uždeda tokį sunkumą, kad pradedi galvoti, jog man niekas ir negali padėti. Mes bandome atverti langą žmonėms – ateikite, bandykite, priimsite sprendimą ir išsispręsite bėdas, o socialinis darbuotojas čia taps draugu, pagalbininku ir patarėju", – aiškino D. Deveikienė ir pridūrė, kad visada, jei to reiks, bus telkiamos ir kitų specialistų pajėgos.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje butų trūksta, bet žmonės į juos (pernelyg) ir nesiveržia

  Utenoje ir šalia jos vienas po kito dygsta individu­alūs namai. „Utenos diena“ domėjosi, kodėl žmonės statosi nuosavus būstus. Miesto ir jo priemiesčių ne­kilnojamojo turto rinkos situaciją sutiko pakomen­tuoti nekilnojamojo turto agentūros „Inreal“ broke­ris Valentinas Karvelis.

 • Molėtų rajone dingo visa šeima

  Policijos pareigūnai informavo, kad be žinios dingo penkių asmenų šeima. Paskutinė jų faktinė gyvenamoji vieta buvo Molėtų rajone, Joniškio seniūnijoje, Paprūdės kaime.

 • Utenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai

  Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje vyko specialistų dalykiniai pasitarimai, skirti aptarti grėsmės vaikui lygių nustatymo tvarką, efektyvesnio mobilios komandos specialistų darbo organizavimo būdus.

 • Namai švarinami, o aplinka teršiama – kaip tai įmanoma?

  Sveikata – geriausia dovana. Tą itin pravartu prisiminti artėjant Kalėdų laikotarpiui. Štai kodėl besiruošiant didžiosioms metų šventėms, kai blizginame kiekvieną namų kampą, reikėtų turėti omeny, kad besaikis buitinės chemijos naudojimas vis dažniau tampa ligų priežastimi. Be to, dalis cheminių medžiagų, esančių valikliuose, per nuotekų sistemą patenka į Lietuvos ežerus ir upes, Baltijos jūrą – taip užteršiama vandenų ekosistema.

 • Jaunoms šeimoms – palengvinimas būstui gauti

  Įvertinęs šeimų bei asmenų prašymus sudaryti galimybę dar šiais metais gauti paramą būstui įsigyti – subsidiją valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo padidino šių metų asignavimus subsidijoms mokėti. Dėl to visos šeimos ir asmenys turės galimybę pasinaudoti subsidija dar šiemet.

 • Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

  Nuo rugsėjo 1 dienos visa vaikams ir jų tėvams reikalinga švietimo, socialinė pagalba bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kurio pareigybė kiekvienoje savivaldybėje atsiras nuo rugsėjo. Pagalbą bus galima gauti greičiau, vieno langelio principu. Tai ypač svarbu vaikams ir šeimoms, kurioms reikia kompleksinės skirtingų sektorių – švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros – pagalbos.

 • Sudeikiai tapo jaunų šeimų sostine

  Gegužės 20 dieną Sudeikiai trumpam tapo jaunų šeimų sostine. Prie daugiafunkcio centro susirinkusios jaunos šeimos, čia gyvenančios ar tik grįžusios aplankyti gimdytojų, buvo pakviestos bendram susibūrimui, įdomioms veikloms ir diskusijoms.

 • Šiais metais suteikta daugiau paramos galimybių šeimoms

  Prasidėjus 2017-iems metams ir atėjus naujai valdžiai Lietuvoje padvelkė permainomis daugelyje gyvenimo sričių, tarp jų – ir paramos šeimoms. Teiravomės Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Ingos Šakalienės ir jos pavaduotojos Rimos Lukoševičienės, kokias naujienas atnešė permainų vėjai į šį skyrių ir kuo jos bus naudingos Utenos miesto bei rajono žmonėms.

 • Kompleksinės paslaugos šeimoms – jau nuo kitų metų

  14-oje Lietuvos savivaldybių artimiausiu metu bus pradėtos teikti kompleksinės paslaugos šeimoms. Savivaldybės kartu su partneriais įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai".

 • Bus stiprinama vaiko globa šeimoje bei spartinami įvaikinimo procesai

  Vyriausybėje pritarta įstatymų projektams, kuriais siekiama, kad vaikui skiriant globėją, prioritetas būtų skiriamas vaiko globai šeimoje arba šeimynoje. Kartu numatoma stiprinti finansinės ir materialinės pagalbos teikimo tvarką šeimynoms, o šeimoms, kuriose globojami vaikai, skirti didesnes išmokas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:166
Vakar apsilankė:7238
Šią savaitę apsilankė:38964
Šį mėnesį apsilankė:49778
Viso (nuo 2015-02-16):14316938
Šiuo metu naršo:
69
2020-08-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!