Gydytojo iš Izraelio sėkmės paslaptis – šeimos tradicija

Maloniai nustembi, kai praveri Utenos implantologijos klinikos duris, o ten tave pasitinka pavargęs po ką tik atliktos operacijos, bet plačiai besišypsantis tarptautinio masto gydytojas odontologas-chirurgas iš Izraelio. Gydytojas Avi Kuperschlag ne tik profesionalas bei inovatorius savo profesinėje srityje, bet ir puikus fotografas laisvalaikiu bei malonus pašnekovas, beje, puikiai kalbantis lietuviškai. Kalbėjomės su Avi apie dantų gydymo naujoves, kurias jis atsivežė į Uteną, apie tai, kaip jis atsidūrė Lietuvoje, paskui – Utenoje, ir apie uteniškius pacientus.

Gimėte ir augote ne Lietuvoje, kaip čia atsidūrėte?
Tikrai nepapasakosiu Jums kažkokios labai įdomios istorijos, tiesiog turėjau išsirinkti kur studijuoti, nes Izraelyje įstoti į odontologiją labai sunku – labai mažai vietų ir labai rimta konkurencija. Kai vaikystėje supratau, jog noriu būti odontologu, galvojau, kad praktiškiausias variantas būtų studijuoti kažkur užsienyje. Turėjau kelis variantus. Izraeliečiams labai populiari šalis studijoms yra Vengrija, taip pat Rumunija, kur studijavo mano tėvai, Bulgarija. Tikrai turėjau iš ko rinktis. Bet vienas pažįstamas man labai rekomendavo Kauną, sakydamas, kad čia labai stipri mokykla. Ir kai atėjo laikas pasirinkti, pasirinkau Lietuvą. Nieko apie ją nežinojau, tik tai, kad čia yra labai geras krepšinis, o aš mėgstu šią sporto šaką. Pagalvojau, kad, jei jau yra krepšinis, tai viskas bus gerai (juokėsi).

Kaip apsisprendėte po studijų likti Lietuvoje, kodėl negrįžote atgal į gimtinę?
Lengviausias variantas man buvo grįžti į gimtinę, nes mano mama turi nemažą odontologijos kliniką. Mano mama odontologė, tėtis, miręs prieš dešimt metų, taip pat buvo odontologas. Tiesa, jam buvo šiek tiek atsibodusi ši profesija, todėl jis buvo pasukęs į verslą. Galima sakyti, kad tai – mūsų šeimos tradicija. Kai man buvo šešiolika metų, dirbau tėvų klinikoje asistentu, nes, atėjus vasarai, norėjau užsidirbti pinigų. Nebuvo lengva, teko dirbti visus juodus darbus, nors galėtų atrodyti, kad pas mamą turėtų būti viskas paprasta, kaip tik buvo atvirkščiai. Tada kažkaip ir įsimylėjau šią profesiją, ypač burnos chirurgiją. Todėl ir nusprendžiau, kad pirmiausia noriu būti odontologas, paskui – burnos chirurgas. Nuo pradžių žinojau, kad einu šia kryptimi. Studijuodamas sutikau savo žmoną, ji buvo mano grupės draugė lietuvė. Žmona taip pat buvo gyvenusi užsienyje, bet paskui grįžo į Lietuvą. Kai susipažinome, pagalvojau, kad lengviausias kelias nebūtinai yra geriausias, gal sudėtingesnė kelionė bus įdomesnė ir rezultatas – saldesnis. Man labai patinka ši šalis, jaučiuosi čia savas. Mane gerai priima ir kolegos, ir draugai, nė karto nepasijutau svetimas ir atstumtas užsienietis. Po studijų metus padirbėjau, įgavau praktikos kaip bendrosios praktikos odontologas ir įstojau į rezidentūrą, nes žinojau, kad noriu būti burnos chirurgas. Taip ir pasilikau Lietuvoje.

Kas Jus sieja su šveicarų kompanija „Straumann group”, įmone, kurios metinė apyvarta siekia 25 proc. pasaulinės dantų implantų rinkos?
Aš esu „Straumann” atstovas Lietuvoje, bendradarbiaujame rengdami kursus. Kauno klinikose neseniai įkūrėme „Straumann” centrą ir bendradarbiaujame iš mokslinės pusės. Ką tik pristačiau savo mokslinį darbą apie kaulo priauginimą naudojant autogeninį dentiną. Paprasčiau tariant, šalinant dantis lieka defektas. Tą defektą galima užpildyti kažkokia medžiaga – tiesiog priauginti kaulą, paruošiant implantacijai, kad praėjus tam tikram laikui, kai viskas sugis, turėtume kur įsukti implantą. Suradome, kad galima tam naudoti išrautą dantį. Užuot išmetus jį į šiukšlių dėžę, galima sumalti, atlikti biocheminį procesą dezinfekuojant masę, kad būtų išgautas transplantantas be bakterijų, ir jį priauginti. Šio proceso rezultatai labai geri, gerokai geresni, nei tikėjomės, ir galiu pasakyti, kad mano tyrimas gali būti naujas „auksinis standartas” kaulinėje regeneracijoje. Čia viena iš mano tyrimų sričių.

Kitas dalykas – vienmomentė implantacija, kurios kursus aš vedu. Praeitų metų spalio mėnesį Vilniuje turėjome kursus gydytojams rezidentams apie vienmomentę implantaciją kasdienėje praktikoje. Tai yra naujovė, kuri taikoma tuo atveju, kai reikia šalinti dantį ir galvojama dėti implantą. Anksčiau paprastai po danties rovimo būdavo laukiama kelis mėnesius ir tik tada implantuojama. Dabar turime galimybę išrauti dantį ir iškart implantuoti, taip sutaupome pacientui procedūras, laiką bei pinigus ir pagreitiname bei pageriname gijimą. Tokį gydymą galima taikyti ne kiekvienu atveju, bet tie pacientai, kuriems buvo atlikta tokia operacija, džiaugėsi mažesniu patinimu ir silpnesniais skausmais, nei implantuojant tradiciniu būdu.

Kaip pradėjote dirbti Utenoje ir kokias dar naujoves čia atsivežėte?
Kodėl aš atėjau čia? Aš dirbu kaip dėstytojas, Kauno klinikose vedu kursus odontologams-chirurgams apie implantaciją. Darbą turiu, todėl turėjau privilegiją rinktis, kur noriu dirbti. Utenos implantologijos klinikoje sąlygos, palyginti su visa Lietuva ar Rytų Europa, tikrai labai geros, naudojamos kokybiškos medžiagos, šiuolaikiška įranga. Pasirinkau šią kliniką, nes čia yra visos sąlygos augti kartu.

Atsivežiau ir inovatyvią metodiką, vadinamą PRF (Platelet Rich Fibrin), arba trombocitų papildytas fibrinas (kraujo plazma). Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad naudojant šį metodą geriau gyja minkštieji audiniai po chirurginių intervencijų. Aš pats iš savo praktinės patirties galiu pasakyti, kad rezultatai akivaizdūs, nes vienoje klinikoje dirbau su šiuo aparatu, kitoje teko padirbėti be jo, todėl galiu palyginti. Pacientams naudojant kraujo plazmą viskas gijo daug greičiau ir kamavo mažesni skausmai.

Papasakokite plačiau apie PRF metodą.
Viskas labai paprasta – paimami keli mėgintuvėliai paciento kraujo, jis dedamas į specialią centrifugą, paskui gauname plazmą, kuri atsiskiria nuo raudono kraujo. Šią plazmą dedame į žaizdą. Procedūra ypač veiksminga, kai atliekamos kaulo priauginimo procedūros, jos būna mažiau skausmingos ir išeina geresnis rezultatas. Šį metodą taip pat galima taikyti po danties rovimo, po dantų implantacijos ir jam kontraindikacijų nėra.

Pasidalykite savo įspūdžiais apie Uteną…
Labai įdomus miestas. Aš gyvenu Kaune, prieš tai dirbau Vilniuje, augau Izraelyje. Tame rajone šalia Tel Avivo, kuriame praleidau vaikystę, gyvena apie 3,5 mln. žmonių. Todėl man čia viskas atrodo labai maža. Bet, kaip pastebėjau, žmonės čia labai kokybiški. Bendravimas su pacientais kol kas man buvo labai malonus ir pacientai ieško geriausio medicininio gydymo, naujausių gydymo metodikų. Kol kas galiu pasakyti, kad man viskas čia labai patinka, o gamtos vaizdai tiesiog užgniaužia žadą.

Ar dažnai grįžtate į savo gimtinę?
Izraelyje yra pora klinikų, kur aš dirbu, todėl kartą per mėnesį skrendu į gimtinę. Skrydžiai dabar patogūs, nes yra tiesioginis skrydis iki Tel Avivo, todėl grįžtu ten ir implantuoju, operuoju.

Vadinasi, neužsibūnate vietoje, visąlaik keliaujate?
Ne, tikrai ne. Jeigu turiu galimybę pasidalyti savo žiniomis, padėti žmonėms, kodėl to nepadarius?

Utenos implantologijos klinika yra Utenio a. 16. Darbo laikas darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. Tel. pasiteirauti ir rezervuoti laiką apžiūrai 8 677 31 887. Daugiau informacijos www.implantologijosklinika.lt.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Sofija JURELIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas