Nugaros skausmas yra viena dažniausia mūsų dienų sveikatos problemų. Vis daugiau jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių skundžiasi skausmais, maudimu, ar tempimu, neleidžiančiais gyventi normalaus gyvenimo.
Gera žinia yra tai, kad šiandien yra daugybė veiksmingų būdų, padėsiančių sumažinti arba pilnai atsikratyti nugaros skausmo. Tad, kaip pasirūpinti savo nugara?
Kas sukelia nugaros skausmą?
Nugaros skausmas atsiranda dėl įvairių priežasčių pradedant nuo netaisyklingos laikysenos ir sėslaus darbo iki rimtų sveikatos problemų.
Dažniausia nugaros skausmo priežastis yra raumenų patempimas arba maži įtrūkimai, atsirandantys dėl netinkamos laikysenos, pernelyg intensyvaus fizinio aktyvumo ar staigių raumenų patempimų.
Nugaros raumenų silpnumas yra kita itin paplitusi problema, galinti sukelti skausmą, kadangi per silpni raumenys neišlaiko stuburo ir slankstelių, nulemia blogą laikyseną ir sukelia įtampą nugaroje.
Nors apie tai retai kalbama, tačiau emocinis stresas, depresija, nerimas ir nuovargis taip pat dažnai prisideda prie nugaros skausmo atsiradimo ar jo intensyvumo padidėjimo.
Rimtos sveikatos problemos
Be jau minėtų priežasčių, nugaros skausmus gali sukelti ir rimtesnės sveikatos problemos.
Tarpslanksteliniai diskai dėl amžiaus, traumų arba kitų veiksnių dažnai praranda amortizacines savybes ir taip sukelia skausmą ar spaudžia nervus.
Osteoporozė – tai kaulus silpninanti liga, galinti paveikti ir krūtinės ar juosmens slankstelius ir sukelti nugaros skausmą.
Įvairios uždegiminės būklės, tokios kaip spondiliozė, gali sukelti uždegimą nugaros srityje ir skausmą.
Traumos, lūžiai, įvairūs sužalojimai ir tokios ligos kaip skoliozė tai pat dažnai sukelia nugaros skausmą.
Kaip sumažinti skausmą?
Pirma yra svarbu suprasti, kad kiekvienas nugaros skausmas yra skirtingas ir tik nuo jo priežasties priklausys gydymas. Dėl to, jaučiant nuolatinį ar stiprų nugaros skausmą yra būtina kreiptis į gydytoją, kuris diagnozuos problemą ir parinks tinkamą gydymo planą.
- Paikykite sveiką kūno svorį. Antsvoris gali padidinti nugaros skausmo riziką, ypač apatinėje nugaros dalyje. Sveiką svorį palaikykite subalansuota mityba ir aktyviu gyvenimo būdu. Jei nežinote, kaip tai padaryti, pasikonsultuokite su specialistais, kurie padės sudaryti mitybos planą.
- Būkite fiziškai aktyvūs. Fizinis aktyvumas yra būtinas norint palaikyti nugaros sveikatą. Net ir nesudėtinga fizinė veikla, tokia kaip pasivaikščiojimas parke, plaukimas ar jogos pratimai, gali sustiprinti raumenis ir pagerinti nugaros lankstumą.
- Teisinga laikysena. Visada stenkitės palaikyti teisingą kūno laikyseną, ypač sėdėdami prie stalo ar dirbdami kompiuteriu. Stenkitės išlaikyti nugarą tiesią ir nesėdėti pasilenkus į priekį arba į šonus.
- Įsigykite tinkamą čiužinį. Tinkamas čiužinys ne tik bus patogesnis, bet ir padės išlaikyti teisingą kūno poziciją. Miegant nepatogiai ar išsikreipus ilgainiui atsiranda nugaros skausmai. Be čiužinio, pasirūpinkite ir tinkamomis pagalvėmis.
- Pakankamai ilsėkitės. Neišvarginkite savo kūno ir leiskite jam po fizinio krūvio atsigauti. Miegas ir poilsis yra būtinas nugaros sveikatos aspektas. Taigi, per daug sporto ar aktyvios veiklos ne visada yra sveika.
- Alternatyvūs gydymo būdai: Masažas, akupunktūra, osteopatija ar chiropraktika gali padėti sumažinti nugaros skausmą ir pagerinti kraujotaką. Padėti gali ir intraveninė terapija, lašelinių pagalba organizmą aprūpinanti būtinomis medžiagomis. „Drops Clinc“ specialistai parinks geriausiai tinkamą gydymo būdą, daugiau informacijos rasite paspaudę ant nuorodos https://dropsclinic.lt/vitaminu-laselines-vilniuje/
- Mankštinkitės ir atlikite tempimo pratimus. Regulari mankšta ir tempimo pratimai padeda išlaikyti nugaros lankstumą ir stiprina raumenis. Tokių pratimų atlikimas rytais ar vakarais gali padėti sumažinti nugaros skausmą.
- Stiprinkite pilvo raumenis. Daugelis nustemba sužinoję, kad nugarą gali skaudėti dėl silpnų pilvo raumenų. Tačiau būtent šių raumenų stiprinimas gali padėti palaikyti tinkamą kūno laikyseną ir sumažinti nugaros apkrovą.
- Tinkamai kelkite sunkius daiktus. Jei reikia pakelti sunkų daiktą, nesilenkite tiesiai iš nugaros. Lenkite kelius ir kad pakeltumėte daiktą naudokite kojų jėgą.
- Mažinkite patiriamą stresą. Emocinis stresas gali sukelti įtampą raumenyse ir padidinti nugaros skausmą. Išmokite įvairių streso valdymo technikų, tokių kaip meditacija ar gilus kvėpavimas, kurios padės sumažinti šią problemą.
- Išbandykite šilumą ir šaltį: Šiluma (karštas dušas ar šildymo pagalvės) arba šaltis (ledas) gali laikinai sumažinti skausmą ir patinimą.
Jei nugaros skausmas ilgai nepraeina, kreipkitės į specialistus ir nelaukite kol dar labiau pablogės.