Pokalbiai tarp eilučių: KerenDun & Nitai Hershkovits

Balandžio 23 dieną į Paliesių sugrįžta pasaulinio garso pianistas, džiazo atlikėjas ir kompozitorius Nitai Herchkovits iš Izraelio. Šį kartą atlikėjas kartu su  vokaliste Keren Dun iš Tel Avivo klausytojus džiugins išskirtine savo kompozicija „Let The Mountain In“.

Pianistą ir kompozitorių Nitai Hershkovits BBC pavadino „tikru vunderkindu“. Charizmatiškasis atlikėjas turi nepaprastai stiprų balsą ir išsiskiriančią muzikinę viziją. Nitai, priešingai nei dauguma kitų atlikėjų, iš pradžių studijavo džiazą ir vėliau perėjo prie klasikos. Toks unikalus derinys prideda žavios eklektikos jo atlikimo stiliui.

Nitai gimė marokietės ir lenko šeimoje. Sulaukęs 12-os pradėjo groti klarnetu ir netrukus koncertavo profesionalioje scenoje. Būdamas penkiolikos atrado meilę fortepijonui ir pasinėrė į improvizacijos pasaulį. Septyniolikos metų pirmą kartą laimėjo konkursą „Jazz Signs“ ir persikėlė į Tel Avivą, kad galėtų mokytis pas džiazo meistrus Amito Golano ir Yuvalo Coheno.

„Man patiko skambinti fortepijonu taip, tarsi gročiau saksofonu – po vieną natą,“ – apie savo tuometinius muzikinius atradimus pasakojo Nitai.

Vėliau menininkas susidomėjo kompozicija ir pradėjo kurti įvairiems atlikėjams iš Izraelio konservatorijos. Galiausiai ėmėsi klasikinės muzikos studijų, žinių sėmėsi iš garsaus Izraelio kompozitoriaus ir mokytojo Dr. Menahem Weisenberg ir klasikinio fortepijono mokytojo Amir Pedorovits. 

Šiandien Nitai gali pasigirti tarptautiniais apdovanojimais, stipendijomis ir muzikos albumais, išleistais su įrašų milžinėmis. Jo koncertai vyksta prestižinėse koncertų salėse ir festivaliuose: „Salle Pleyel“, „Vienna Konzerthaus“, „l’Olympia“, „Alter Oper“, „North Sea Jazz Festival“, „Village Vanguard“, „Antibes Jazz Festival“, „Jazz à Vienne“, „Montreux Jazz Festival“, „Barbican Center“.

Nitai nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso atlikėjais ir kitų disciplinų menininkais – Avishai Cohen, Ari Hoenig group, Oded Tzur, Rejoicer (Yuvi Havkin), Georgia Anne Muldrow, Kurt Rosenwinkel, Mndsgn, Felix Colgrave, Amir Bresler, Yonatan Albalak ir kt.

Jūsų koncerto pavadinimas „Let the Mountain In“ (liet. „Įsileisk kalnus“). Skamba labai poetiškai. Ką jis Jums reiškia?

Kalnai turi labai stiprią energiją, juose slypi milžiniška, visa užvaldanti jėga. Ji nėra nei bloga, nei gera. Tiesiog yra. Mokausi šią kalnų jėgą savyje atpažinti ir ją panaudoti geriems tikslams. Mūsų koncerte klausytojas taip pat bus kviečiamas įsileisti visa užvaldančius „kalnus“.

Kaip suradote Keren? 

Apie Keren esu girdėjęs dar vidurinėje mokykloje ir visuomet žavėjausi jos balsu bei dainų tekstais. Tačiau susipažinome tik man persikrausčius į Niujorką ir trumpam grįžus į Tel Avivą, tiksliau tariant, mus supažindino bendri draugai. Manau, mūsų keliai susikirto tinkamiausiu metu.

Ar, prieš lipdamas ant scenos, atliekate kokį nors ritualą?
Kvėpuoju ir tyliai susikaupiu.

Gražiausias metų koncertas.

Ką tik grįžau iš koncerto, klausiausi Ravelio valsų. Neturiu žodžių, tyras grožis.

Ar esate svarstęs apie kitą profesiją?

Jeigu reiktų, tapčiau virtuvės šefu. Man puikiai sekasi gaminti.

Paskutiniai Bacho žodžiai: „Neverkite dėl manęs, nes išeinu ten, kur gimsta muzika“. Kaip Jums atrodo, kur gimsta muzika?

Jei žinočiau, nekurčiau muzikos.

Ką darysite, kai grįšite po gastrolių?

Eisiu į dušą.

Keren Dun yra multiinstrumentalistė (perkusija ir saksofonas), dainininkė, dainų autorė, „Buttering Trio“ narė ir prodiuserė.

1986 m. gimusi Keren savo muzikinį kelią pradėjo kaip perkusininkė ir vokalistė, studijavo džiazą Thelma Yelin menų mokykloje. Keren buvo įvairių ansamblių narė – nuo ​​salsos iki prog roko ir eksperimentinės muzikos. 2012 m. muzikantė išleido savo pirmąjį solinį albumą pavadinimu „Subconscious Leak “, 2013 m. – išgirtąjį „Shakin’ The Tips“, o 2015 m. – dar vieną albumą „What It Is“.

Keren kuria solo ir daug bendradarbiauja su kitais atlikėjais – Dj Mesh, CohenBeats, Rejoicer, Echo, Sol Monk ir kt.

Keren muzika yra pasaulio muzika. Afrikietiški ritmai, hip hopas, džiazas, gausybė perkusijų ir švelnių sintezatorių tonų,šiltas vokalas ir unikalios istorijos – visa tai sukuria kerinčią atmosferą ir nepakartojamą skambesį.

Jūsų koncerto pavadinimas „Let the Mountain In“ (liet. „Įsileisk kalnus“). Skamba labai poetiškai. Ką jums simbolizuoja kalnas?

Anksčiau gyvenau šiaurėje, šalia Karmelio kalnų. Eidama pasivaikščioti, užuot žiūrėjusi į kalną, leisdavau kalnui žiūrėti į mane. Kažkur skaičiau, kad kadaise Amerikos indėnai naudojo šią techniką, o šiuo metu tai yra saulės, vandenyno ar kitų objektų stebėjimo praktikų dalis. Svarbiausia yra leisti gamtos jėgai pažvelgti į tave.

Kaip jūs vienas kitą radote?

Apie Nitai žinojau jau daug metų, bet susitikome tik, kai jis, po daugelio metų Niujorke, pradėjo dažniau lankytis Tel Avive. Iš pradžių labai drovėjausi. Žinojau, kad jis yra be galo gabus muzikantas, ir kaskart pamačiusi mieste, pastebėdavau įdomų jo charakterį – atrodė, kad Nitai yra čia ne tam, kad visi jaustųsi gerai ir patogiai, o tam, kad nuolat sukurtų sau ir kitiems naujų iššūkių. Suintrigavo.

Ar turite kokį nors ritualą prieš lipdama į sceną?

Jei jaučiuosi praradusi pusiausvyrą, stengiuosi rasti ramią vietą, kur galėčiau padaryti kvėpavimo pratimus, apšilčiau. Tačiau dažniausiai tiesiog atsipalaiduoju, išgeriu taurę vyno ar viskio ir akimis perbėgu dainų sąrašą, stengiuosi palaikyti lengvą nuotaiką.

Gražiausias metų koncertas?

Mėgstu mažus intymius koncertus. Jie yra sudėtingiausi, nes viskas labai arti, jaučiuosi tarsi apsinuoginusi, tačiau dėl šios įtampos jie ir yra įdomiausi.

Ar kada nors galvojote apie kitą profesiją?

Man sekasi su skaičiais. Manau, kad būčiau puiki buhalterė ar finansų patarėja.

Paskutiniai Bacho žodžiai: „Neverkite dėl manęs – išeinu ten, kur gimsta muzika“. O kur, pasak jūsų, gimsta muzika?

Man labiau patinka tai palikti paslaptyje.

Ką darysite, kai grįšite po gastrolių?

Nueisiu į dušą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas