Šią savaitę vienas žvejys susidūrė su gana neįprastu reiškiniu. Jis nuvyko žvejoti ant Siesarčio ežero, esančio Molėtų rajone, ir pastebėjo, kad iš išgręžtų ekečių išsiliejęs vanduo nudažęs sniegą ir ledą raudoną spalva. Nieko nelaukdamas žvejys apie tai pranešė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) darbuotojams.
Prie ežero, kuriame iš eketės trykšta raudonas vanduo, sausio 26 dieną nuvyko ir Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus darbuotojai, kurie patvirtino šią informaciją: plačioje ežero dalyje ties Juodiškėmis anksčiau išgręžtose užšalusiose eketėse po ledu buvo matyti ryški rožinė spalva. Nubraukus nuo skaidraus ledo sniegą kitose vietose taip pat po ledu matėsi rausvi netaisyklingos formos dariniai, kurie išgręžus eketes ir nudažydavo sniegą rausvai. Paaiškėjo – tai ne teršalai, o biologinės kilmės objektai.
Utenos RAAD laboratorijos darbuotojai atliko šio ežero vandens fizikocheminius rodiklių matavimus bei paėmė vandens ir rausvų darinių mėginius.
Aplinkosaugininkai šiuo klausimus konsultavosi ir su mokslininkais, kurie išsiaiškino tai, kad šie rausvos spalvos dariniai yra planktoniniai dumbliai – tikriausiai šaltamėgių rūšių planktoninės siūlinės melsvabakterės.
Šis gana retai pasitaikantis gamtos reiškinys buvo pastebėtas 2004 metais Molėtų rajone esančiame Stirnos ežere – tąkart pavasarį tirpstantis ledas beveik visame ežere buvo nusidažęs ryškiai rožine spalva.
Laikraščio „Utenos diena” inf.